Wydrukuj tę stronę

Modne wnętrze zgodne z nadchodzącym trendem? Czyli jakie?

Trendy i tendencje w kolorystyce nie dotyczą tylko salonów mody. Również w aranżacji wnętrz pojawiają się pierwsze przesłanki informujące jakie kolory i wzory będą królować w przyszłym roku.

Valent przedstawia zapowiedzi na sezon 2016

Absolutnym wyznacznikiem i wyrocznicą dla domów mody jest Instytut Pantone, który jak co roku przepowiada (z zaskakującą skutecznością) kolory, które będą porywać nasze myśli w 2016 roku. W raporcie Instytutu możemy przeczytać intrygującą zapowiedź: Kolory na ten sezon przenoszą nas do szczęśliwego, słonecznego miejsca, gdzie śmiało możemy pokazać dowcipną stronę naszej osobowości", powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute.

Jakie to barwy?

Zdecydowanie świat zdominują łagodne, miłe dla oka i ciepłe kolory. Zauważamy wyraźny zwrot w stronę natury i sztuki. Dążenie do łączenia świata organicznego, pierwotnego ze współczesnym: geometryczne wzory ( nie kwiaty!) w subtelnej kolorystyce. Gdy patrzymy na nie, odczuwamy zarazem dwa sprzeczne uczucia: spokój ale i nostalgię, tęsknotę a z drugiej strony ukojenie....fioletowa dekoracja sypialnidekoracja jasnej ciepłej sypialni

Dostrzegamy dużo pasteli, łagodnych barw ale jednocześnie współgrających z mocnym granatem i jaskrawą zielenią. W 2016 docenimy na ścianach i w dodatkach jasny brąz a'la caffe latte, brudny, zamglony róż i lila, lekki, brzoskwiniowy posmak oraz przyjemne, zgaszone żółcie... wszystko przytulne i kojące dla zmysłów... Mocniejszym akcentem jest Serenity czyli błękit nieba, Snorkel Blue granat oraz dość jaskrawa zieleń (Green FLash).

aranżacja łazienki, biała łazienka

Jesteśmy pewni, że decydując się na te kolory na ścianach dużo łatwiej uciekniemy od doczesnych problemów i przeniesiemy się w świat wyobrażeń, iluzji, ukrytych pragnień. Być może w tak nastrojowym i wyciszającym wnętrzu nasze sprawy szybciej się poukładają a marzenia spełnią? Jednego jesteśmy pewni... Będzie pięknie!

Tekst i zdjęcia: Irena Zajdel, Valent Wnętrza & Remonty & Wykończenia & Meble na wymiar
www.valent.pl

Oceń ten artykuł
(17 głosów)

1 komentarz