Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Zastosuj metodę 6 kroków!

Szacuje się, że z cellulitem zmaga się 80% kobiet po 25 roku życia. Pomarańczowa skórka nie jest łatwym przeciwnikiem, a stosując jedynie kosmetyki możesz nie osiągnąć wymarzonego efektu. Jak więc pozbyć się cellulitu szybko i skutecznie - albo choć nieco go zredukować? Sprawdź kilka metod, których efekty zauważysz w przeciągu miesiąca

dbanie o ciało fit zdrowy styl życia cellulit jak się pozbyć cellulitu vitalmedica

Czym tak właściwie jest cellulit?

Cellulitem określa się grudki i zgłębienia tworzące się w tkankach skóry. Ze względu na wygląd nazywany jest również pomarańczową skórką. Przyczyn jego powstawania jest wiele, jedną z nich jest gromadzenie się toksyn w organizmie. Może być również dziedziczony genetycznie; jeśli w Twojej rodzinie cellulit jest częstym gościem, prawdopodobnie Ty również będziesz zmagać się z pomarańczową skórką. Kolejnymi przyczynami jest brak lub niewielka aktywność fizyczna, niezdrowa dieta, wiek, używki czy stres.

Jak powstaje cellulit?

Choć dokładnie nie wiadomo jak powstaje cellulit, wszystko wskazuje na interakcję pomiędzy tkanką łączną, a tłuszczem leżącym tuż pod nim. Warstwy te u kobiet ułożone są pionowo, w momencie kiedy komórki tłuszczowe zagłębiają się w warstwę skóry powstaje cellulit. U mężczyzn warstwa tkanki łącznej i tłuszczowej posiada strukturę krzyżową. Tłumaczy to dlaczego najczęściej cellulit dotyczy kobiet.

Jak szybo pozbyć się cellulitu?

Zbliża się okazja do ubrania wymarzonej kreacji, a może po prostu masz już dość cellulitu? Stosując jednocześnie wszystkie opisane metody powinnaś zauważyć zmiany już w przeciągu 2-3 tygodni. Czas po którym kompletnie rozprawisz się z pomarańczowa skórą zależy od stopnia nasilenia przypadłości. Pamiętaj jednak, że nawet kiedy osiągniesz oczekiwany rezultat nie porzucaj wypracowanych nawyków. Pozwoli Ci to na zawsze pożegnać się cellulitem, a do tego będziesz cieszyć się lepszym samopoczuciem, zdrowiem oraz kondycją fizyczną. Wcielenie w życie poniższych 6 kroków powinno skutecznie rozprawić się z nawet najbardziej uporczywym cellulitem.

1. Preparaty antycellulitowe

Samo stosowanie preparatów antycellulitowych może nie dać spektakularnych efektów, jednak w połączeniu z innymi metodami znacznie zwiększa ich skuteczność. Z pomocą służy cała gama tabletek, bazujące w głównej mierze na ekstraktach roślinnych. Koszt takich preparatów zależy od zawartości, choć nie zawsze jakość idziesz w parze z ceną, dlatego warto przed wyborem podeprzeć się rankingiem.

Oprócz wspomagania organizmu w walce z cellulitem od wewnątrz, możesz również wspomóc go od zewnątrz. W tym celu możesz zaopatrzyć się w specjalny krem, żel lub balsam antycellulitowy. Składniki w nich zawarte nawilżają, odżywiają, wzmacniają naczynka oraz pomagają usuwać toksyny.

Ranking polecanych preparatów na cellulit znajdziesz na https://vitalmedica.pl/tabletki-kremy-na-cellulit - pamiętaj, że są one jedynie dodatkiem pozwalającym szybciej pokonać cellulit, jednak nie zrobią tego bez odrobiny Twojego wysiłku. Wykorzystanie maksymalnego potencjału środków antycellulitowych wymaga wdrożenia poniższych metod.

2. Aktywność fizyczna

Regularna aktywność fizyczna redukuje poziom tkanki tłuszczowej, poprawia kondycję fizyczną, elastyczność skóry oraz pomogą uporać się z natarczywym cellulitem. Choć każda aktywność jest dobra to najskuteczniejsze będą treningi interwałowe. W skrócie polega on na wykonywaniu ćwiczenia przez określony czas, a następnie przerwy, co stanowi jeden interwał. Liczba interwałów zależy od Twojej aktualnej kondycji. Z czasem zmniejsza się czas przerwy, zwiększając liczbę interwałów oraz intensywność ćwiczeń. Możesz wykonywać przysiad, skoki na skakance, krokodylki jak i również skorzystać z dodatkowego obciążenia w postaci hantli.

Aktywność taka jak fitness, zumba czy jakakolwiek inna jest również dobra. Ważne abyś po treningu czuła, że odwaliłaś kawał dobrej roboty. Pamiętaj, że lepiej ćwiczyć coś co daje porządnie w kość, ale równocześnie cieszy, niż sport, który porzucisz po kilku tygodniach.

3. Zbilansowana dieta

O zdrowym odżywianiu można by dużo pisać. Rodzajów diet jest całkiem sporo, a do tego co rusz przychodzi moda na kolejną dietę cud. Najważniejsze to nie popadać w skrajność, ekstremalne diety będzie obciążające dla Twojego organizmu. Wprowadzaj zmiany małymi krokami, adaptując w sobie nowe zdrowe nawyki żywieniowe.

Na Twoim talerzu powinny gościć świeże warzywa i owoce. Dodatki przypraw takie jak: imbir, czarny pieprz, koper włoski, goździki czy cynamon są jak najbardziej wskazane. Przygotowując dania wystrzegaj się smażenia na głębokim oleju oraz panierowania. Zamiast tego wybierz grillowanie lub gotowanie (na wodzie bądź parze). Pieczywo białe zastąp pełnoziarnistym, im mniej przetworzone produkty będziesz używać tym lepiej.

4. Dbaj o nawodnienie

Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia pomaga komórkom skóry się odświeżyć. Woda ponadto pomaga zapobiegać gromadzeniu się cellulitu. Dzienna zalecana ilość wody zależy od stopnia aktywności fizycznej, jednak z zasady nie powinno być jej mniej jak 2 litry dziennie. Szczególnie ważne jest nawadnianie się przed i po treningu - wspomoże to usuwanie toksyn z organizmu.

5. Masaż antycellulitowy

Masaż poprawia drenaż limfatyczny oraz stymuluje przepływ krwi. Dodatki, przykładowo w postaci olejku sezamowego z ziołami zwiększają skuteczność zabiegu. W terapii antycellulitowej wykorzystuje się najczęściej masaż ajurwedyjski lub masaż tkanek głębokich. Korzystając z usług specjalisty pierwsze efekty powinnaś zauważyć już po kilku sesjach.

Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w specjalny wałek do masażu - roler. Stosuje się go między innymi w redukcji cellulitu z okolic ud oraz pośladków. Masaż z wykorzystaniem tego gadżetu możesz wykonywać sama w domu - nawet 1-2 razy dziennie przez około 15 minut.

6. Szczotkowanie ciała

Szczotkowanie pomaga rozbić toksyny, które powodują powstawanie cellulitu. Potrzebna będzie Ci poręczna szczotka z miękkim włosiem. Okrężnymi ruchami zacznij szczotkować ciało od stóp w górę. Energicznymi i delikatnie szczotkuj ciało przez około 5-10 minut. Zabieg ten powtarzaj 3-4 razy w tygodniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj