Bezinwazyjne odmładzanie skóry przed ślubem

Ślub to piękna uroczystość, w której rolę główną odgrywa para zakochanych. Role te są szalenie istotne i zarazem niezwykłe. Każda z nas bowiem pragnie prezentować się nieziemsko niczym oszlifowany, połyskujący z wdziękiem diament. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszym artykule poruszymy temat, który doskonale odnajduje się wśród słynnego powiedzenia – „Nie tylko szata zdobi człowieka”. Według nas to odżywiona, promienna, pełna blasku skóra jest swoistą wisienką na torcie. W związku z tym dziś odpowiadamy na pytania – czy istnieją bezinwazyjne sposoby na odmłodzenie skóry przed ślubem, co warto wybrać i jakie produkty są godne polecenia? Podpowiadamy! 

Bezinwazyjne odmładzanie skóry przed ślubem

Kolagen w skórze – dlaczego go ubywa?

Czy wiesz, że wystarczającą ilość kolagenu dla naszej skóry produkujemy jedynie do 25 roku życia? Po przekroczeniu 25 lat równowaga w produkcji i utracie włókien kolagenowych zostaje zaburzona (rocznie ubywa 1% kolagenu). Dlaczego? Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami.

Po pierwsze i zarazem najważniejsze – genetyka. Są tacy, którzy pomimo upływu lat, mają wciąż piękną skórę. Istnieje także pula mniejszych genetycznych szczęściarzy – ta grupa osób powinna przywiązać większą uwagę do procesu codziennej pielęgnacji.

Po drugie – słońce. W naszej kulturze pojawił się stereotyp – opalona cera to świadectwo zdrowia, pięknej, promiennej skóry. To błędne przekonanie! Ekspozycja na promienie słoneczne wysusza skórę, a co za tym idzie, także wyniszcza bezcenne włókna kolagenowe.

Po trzecie – złe odżywianie. Na szczególną uwagę zasługuje wszechobecny cukier. Jego nadmierne spożywanie i codzienna obecność w diecie sprawia, iż rozpoczyna się proces tzw. glikacja kolagenu. Polega on na tym, iż włókna kolagenowe są szatkowane, a następnie bezpowrotnie wyniszczane.

Po czwarte – brak aktywności fizycznej. Produkcja kolagenu jest zaburzona, gdy w zdecydowanej mierze prowadzimy siedzący tryb życia – długie godziny spędzone przed niebieskim ekranem, podróż samochodem, brak ruchu na świeżym powietrzu – to tylko kilka czynników, które negatywnie oddziałują na włókna kolagenowe.

Kolagen naturalny kontra ostrzykiwanie kolagenem

Dlaczego kolagen naturalny zdobył tak ogromną popularność? Wynika to z faktu, iż jest on bezinwazyjną metodą odmładzania skóry – aspekt doceniany jest szczególnie wśród osób, które przygotowują się do wielkiego wydarzenia, jakim jest ślub. Kompleksowa kuracja kolagenem w żelu niesie ze sobą wiele korzyści w porównaniu do zabiegu polegającym na ostrzykiwaniu. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, iż sam rytuał pielęgnacyjny jest bardzo przyjemny. Regularnie wykonywany w zaciszu pokoju kąpielowego czy łazienki, relaksuje i odpręża. Efekty? Po kilku miesiącach widoczne gołym okiem! Nie musisz więc umawiać się na wizyty w gabinecie medycyny estetycznej – jesteś Ty, kolagen naturalny i domowe zacisze. Przyjemnie, prawda?

Kolagen naturalny Souvre Platinum – naturalny kolagen z dobrym składem

Cera to nasza kobieca wizytówka. Na ceremonii zaślubin powinna prezentować się wręcz nieskazitelnie, dlatego też polecamy zapoznać się z naturalnym kolagenem Souvre Platinum. Misją specjalną produktu jest pielęgnacja wrażliwej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Aplikacja kolagenu sprawia, iż na skórze wytwarza się powłoka ochronna, która zapobiega utracie wilgoci. Ponadto drobinki wersji Platinum wnikając do skóry, sprawiają, iż organizm zostaje pobudzony do produkcji kolagenu, a co za tym idzie, także odnowy komórek. Regularne stosowanie sprawia, iż cera jest wygładzona, przyjemna w dotyku. Efekt odmłodzenia? Gwarantowany!

Warto zaznaczyć, iż rezultat stosowania produktu pojawi się po 3-4 miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Dlaczego? Wynika to z faktu, iż przebudowa struktury kolagenowej, wywołanej przez zewnętrzną stymulację jest dość pracochłonna dla organizmu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj