Wydrukuj tę stronę

Wojna płci, czyli kompromis w dekoracji mieszkania

Wydawać by się mogło, że podjęcie decyzji o ślubie, zorganizowanie wesela, a następnie złożenie sakramentalnej, wiążącej na całe życie przysięgi, to nie lada wyzwanie.

Jednak dopiero w momencie dekorowania wspólnego mieszkania nowożeńcy stają na placu bitwy i muszą stoczyć batalię o to, czy w salonie pojawią się malownicze fototapety 3d z kwiatami, czy raczej plakat ulubionej drużyny piłkarskiej i czy sypialnia będzie emanować subtelnym stylem shabby chic, czy zagoszczą w niej cegły i industrialne dodatki. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem każdego sporu jest kompromis, dlatego zaprezentujemy kilka rozwiązań dekoratorskich, które pomogą Wam wyjść obronną ręką z tej sytuacji  i uratować małżeństwo przed pierwszą poważną kłótnią!

jak urzadzic mieszkanie ładne fototapety

Uniwersalny salon dla niej i dla niego

Badania przeprowadzone w Polsce w 2016 r. wykazały, że najwięcej czasu spędzamy w salonie i dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby ta część mieszkania uwzględniała gusta i upodobania obu połówek, a w tym mogą nam pomóc odpowiednio dobrane fototapety 3d.
W pokoju dziennym spędzamy nie tylko popołudnia, wieczory i niedzielne, leniwe godziny, ale widujemy się także z przyjaciółmi i najbliższą rodziną. Postarajmy się więc o to, aby uwzględnić w nim zarówno żeński, jak i męski pierwiastek. W pierwszej kolejności postawmy na fototapety 3d do salonu o uniwersalnym i ponadczasowym charakterze. W przypadku nowoczesnej aranżacji znakomicie sprawdzą się trójwymiarowe, abstrakcyjne wzory bazujące na figurach geometrycznych lub złudzeniu optycznym. Tak dobrany neutralny wzór będzie znakomitym tłem dla wprowadzenia dodatków. Na przeciwległej ścianie może się pojawić plakat z jego ulubionym filmem, a na stole jej zabytkowy wazon z kwiatami.

W przypadku klasycznego wnętrza dobrym rozwiązaniem są fototapety 3d do salonu z motywem architektury, która odpowiada panującemu w pokoju stylowi. Tutaj znakomity kompromis można osiągnąć decydując się na przedstawienia malowniczych zaułków czy zabytkowych uliczek, które ozdobione są kolorowymi kwiatami i egzotycznymi roślinami. Zestawienie surowej architektury i soczystej zieleni daje zachwycający efekt.

jak urzadzic mieszkanie ładne fototapety las wodospad ściana

Sypialnia z malowniczym widokiem

Sypialnia, to zaraz po salonie, najważniejsze miejsce w mieszkaniu. Tutaj odpoczywamy po całym dniu ciężkiej pracy i tutaj budzimy się zaczynając nowy dzień. Aby w pełni zregenerować siły i złapać oddech, świetną dekoracją wnętrza będą fototapety 3d do sypialni z malowniczym, nastrojowym pejzażem. Ważne jest jednak, żeby i tutaj zachować równowagę. Romantyczny zachód słońca na plaży czy nastrojowe gondole w Wenecji z pewnością skradną jej serce, jednak dla niego mogą się okazać zbyt ckliwe i przesłodzone. Pośród szerokiej oferty wzorów bez kłopotu można znaleźć widoki, które będą wypadkową zarówno jej, jak i jego gustów. Spokojna tafla morza, monochromatyczny brzozowy las czy rwący wodospad – możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy tylko przedyskutować zagadnienie i wybrać konkretny wzór.

Ciekawą alternatywą są także fototapety 3d do sypialni z napisem, który umieszczony jest na tle pejzażu. Delikatnie rozjaśniony krajobraz i motywujący cytat lub sentencja znanego aktora, poety czy filozofa, to znakomity sposób na spełnienie zarówno jej, jak i jego oczekiwań. Tutaj kompromis leży na wyciągnięcie ręki. Kto wybierze widok, a kto napis? Zdecydujcie sami!

Monopol na kuchnię

Gotowanie przestało być już domeną kobiet, teraz panuje pełne równouprawnienie i coraz częściej widzimy mężczyzn w kuchni przygotowujących zachwycające, kulinarne cuda. Skoro do tej pory bazowaliśmy na kompromisie, niech kuchnia będzie spełnieniem marzeń tej połówki, która częściej tutaj działa. Fototapety 3d do kuchni w męskim wydaniu mogą prezentować piwniczkę pełną drewnianych beczek na wino, jutowe worki po brzegi wypełnione palonymi ziarnami kawy lub zabytkowy samochód na łące obok którego znajduje się rozłożony piknikowy koszyk. A w kobiecym wydaniu? Fototapety 3d do kuchni mogą przedstawiać gałązki zasuszonych ziół, które dodajemy do potraw, soczyste owoce lub warzywa, gdy zdrowa dieta jest dla nas podstawą lub kolorowe, słodkie, lukrowane babeczki, gdy chcemy ożywić nieco stonowaną aranżację.

jak urzadzic mieszkanie ładne fototapety nowoczesna

Mamy nadzieję, że dekoracja mieszkania będzie dla Was znakomitą zabawą i polem do ustanawiania pierwszych, wspólnych kompromisów, a osiągnięty efekt zachwycający tak, jak Wasze małżeństwo!

Tekst, zdjęcia i fototapety: Myloview
www.myloview.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)