Organizacja ślubu i wesela

Organizując swoje wesele skorzystaj z naszego poradnika i kosztorysu ślubnego, pomoże on zaplanować ślub. Znajdziesz u nas wszystkie informacje o ślubach kościelnych, cywilnych i konkordatowych, pomożemy Ci zaplanować tematyczny ślub z idealnie pasującymi dodatkami.

Kiedy nastaje jesień, to na sklepowych półkach zaczynają królować składniki i przyprawy, które bez wątpienia kojarzą się z tą pora roku - takie jak jabłka, dynie czy cynamon. Jesień to pora roku, która kojarzy się nam z przyprawami korzennymi i to właśnie takie desery królują wówczas na wszystkich stołach - również tych weselnych. Zaskocz swoich gości niesamowitymi deserami skomponowanymi z jesiennych składników. Oto 5 najlepszych przepisów.

Wiele Par Młodych planując swój Wielki Dzień i wybierając datę na jego organizację z premedytacją i już na samym początku wyklucza możliwość organizacji ślubu i wesela zimową porą - zupełnie niesłusznie! Oczywiście, wesela zimowe ma swoje minusy, jak choćby krótki dzień i konieczność ubrania okrycia na stylizację ślubną, jednak zdecydowanie warto rozważyć również plusy takiego rozwiązania - a jest ich całkiem sporo. Wymieniamy 6 największych!

Będąc małą dziewczynką wyobrażałam sobie Ten Dzień. Zainspirowana filmem „Mamma Mia” , snułam wyobrażenia, kiedy stanę na miejscu swojej bohaterki, występując w tej niezwykłej i niepowtarzalnej roli.

Przed rozpoczęciem pandemii COVID-19, stosunkowo mały procent Par Młodych decydował się na organizację mikro przyjęć weselnych w gronie najbliższych, jednak minione miesiące i ograniczenia związane z pandemią koronawirusa pokazały, że wesela w gronie najbliższych są równie udane, jak klasyczne przyjęcia na 100 i więcej osób. Czas pandemii wpłynął na rozkwit mikro wesel na kilkanaście osób - początkowo wymuszone przez restrykcje Ministerstwa Zdrowia, kameralne uroczystości zostały pokochane przez Pary Młode za intymną atmosferę i możliwość spędzenia z każdym z gości weselnych odpowiedniej ilości czasu podczas wesela. Śmiało możemy stwierdzić, iż trend organizacji mikro przyjęć weselnych zostanie z nami niezależnie od rozwoju lub zaniku pandemii COVID-19. 

W większości przypadków, organizacją ślubu i wesela w głównej mierze zajmuje się Panna Młoda a przecież to równie ważny dzień w życiu Pana Młodego. Jak przyszły Mąż może zaangażować się w aktywne planowanie ślubu i wesela? Mamy kilka podpowiedzi!

Bukiet ślubny to bardzo wyjątkowy typ wiązanki kwiatowej – towarzyszy Pannie Młodej w najważniejszym dniu jej życia, podkreślając jej urodę i współgrając ze stylem ślubu i wesela. O bukietach ślubnych można napisać naprawdę wiele, są piękne i wyjątkowe – tak, jak ich właścicielki. Jakie bukiety ślubne będą najczęściej wybierane przez Panny Młode w sezonie 2022? Czego możemy się spodziewać po nadchodzących miesiącach? O przedstawienie wiodących trendów wśród bukietów ślubnych na rok 2022 poprosiłyśmy ekspertów florystyki ślubnej – oto one!

Przygotowanie i zaplanowanie ślubu i wesela od początku do końca to złożony projekt, wymagający cierpliwości i dobrego planowania. Jednym z najbardziej wymagających zadań dla Pary Młodej jest stworzenie listy gości, a kiedy już spłyną wszystkie potwierdzenia przybycia - usadzenie gości weselnych przy odpowiednich stołach. Czasami bywa to niemal karkołomnym wyzwaniem, szczególnie, jeśli w rodzinie zdarzają się kłótnie i długo pielęgnowane urazy. Przed Parą jest jeszcze kilka innych wyzwań, w tym wybór stołów weselnych i ich ustawienia - czy lepiej posadzić gości przy okrągłych stołach, czy może lepiej zdecydować się na prostokątne a może miks jednych i drugich? Czy siedzieć przy stoliku z rodzicami, świadkami a może Para Młoda powinna siedzieć sama przy stole? Aby ułatwić nieco rozstrzygnięcie powyższych pytań, przedstawiamy plusy i minusy różnych stołów oraz ich najpopularniejszych ustawień - zapraszamy!

Organizacja ślubu i wesela to jeden z najważniejszych i najbardziej czasochłonnych projektów, z jakim będziecie mieli styczność jako Para Młoda (o ile żadne z was nie jest zawodowym project managerem :)). Ilość zadań do wykonania, informacji do sprawdzenia, maili do wysłania oraz umów do podpisania może przytłoczyć nawet najbardziej zorganizowane Pary. Jednym z pierwszych i najważniejszych zadań, jakimi powinni się zająć Narzeczeni planujący ślub i wesele jest stworzenie budżetu weselnego.

W dobie dostępu do Pinteresta i zagranicznych portali ślubnych, wiele Par Młodych pragnie ślubu i wesela rodem zza oceanu. Panny Młode przeglądają tysiące zdjęć w poszukiwaniu inspiracji - nie tylko co do sukni ślubnej, fryzur, czy stylu wesela, w sieci poszukują również pomysłów na aranżacje florystyczne. Wiele z egzotycznych kwiatów występujących w kompozycjach można zamówić z wyprzedzeniem od zagranicznych dostawców, jednak czasami zdarza się, że wybrane przez Pannę Młodą kwiaty nie są dostępne nawet poza granicami Polski. Pandemia COVID-19 również nie pomogła - wiele firm zajmujących się florystyką znacznie zmniejszyło swoje uprawy ze względu na lockdowny. Co wtedy? Czy trzeba całkowicie zrezygnować z pomysłu na dekoracje i znaleźć inne kwiaty, czy może da się je w jakiś sposób... zastąpić? Co zrobić w takiej sytuacji? Podpowiada nasz ekspert - zapraszamy!

Sezon ślubny 2021 powoli dobiega końca - Pary Młode zadbały o to by ich przyjęcia były piękne i niezapomniane, z kolei Pary Młode z roku 2022 bacznie śledzą trendy i nowości na rynku ślubnym, by upewnić się, że ich Wielki Dzień będzie równie wyjątkowy. Jakie trendy będą najpopularniejsze w roku 2022? Co będzie modne i must have podczas przyszłorocznych ślubów i wesel? Sprawdźcie 15 naszych typów!

Mówi się, że dzień ślubu to święto Panny Młodej i ta fraza nigdy nie wyjdzie z mody, jednak coraz częściej Panowie Młodzi również decydują się na aktywny udział w organizacji ślubu i wesela. Jak zorganizować ślub i wesele, dzieląc się obowiązkami zgodnie z umiejętnościami Pary Młodej? Podpowiadamy!

Wiele Par Młodych już od samego początku planowania ślubu i wesela zakłada, że nie będą zatrudniać wedding plannera, głównie ze względu na koszt jego usługi. Oczywiście, wedding planner lub, jak kto woli - konsultant ślubny, to wydatek zdecydowanie wart uwzględnienia w budżecie ślubnym - w końcu spokój ducha Pary Młodej jest najważniejszy a obecność osoby, która czuwa nad wszystkim jest niezastąpiona. Co więcej, zatrudnienie wedding plannera może pomóc Wam...zaoszczędzić! Jak to możliwe? Podpowiadamy!

Pary Młode w ostatnich miesiącach pokochały małe, kameralne śluby i wesela i coraz częściej decydują się na spędzenie najważniejszego dnia w swoim życiu wyłącznie w gronie najbliższych im osób. Tak ważny dzień, wymaga odpowiednich okoliczności – zarówno jeśli chodzi o jego miejsce, jak i ozdoby.

Zatrudnienie koordynatora dnia ślubu to naprawdę dobre rozwiązanie, które pomaga w organizacji dnia ślubu i wesela, zdejmuje z barków Pary Młodej mnóstwo obowiązków oraz zmartwień. W całym ogóle budżetu weselnego, pomiędzy kosztami sali weselnej, fotografa, florysty, cena usługi koordynacji dnia ślubu i wesela nie są największym wydatkiem, zdecydowanie wartym poniesienia. Jak sprawdzić, czy potrzebujecie koordynatora ślubnego? Sprawdźcie!

Wiele osób uważa, że dzień ich ślubu i wesela jest jednym z najważniejszych w życiu. Nic w tym dziwnego - w końcu w wielu kulturach ślub to swoisty rytuał przejścia, a wesele ma na celu nie tylko uczcić ten dzień, ale też był swoistą granicą - w tym momencie łączą się dwie rodziny i bawią jak jedna. W wielu kulturach wesela mają też na celu zadowolenie duchów i zaskarbienie sobie ich sympatii - to bardzo ważne na przyszłej drodze życia. Dlatego właśnie, również w naszej kulturze, ślub i wesele jest źródłem wielu zabobonów, które są przez ludzi przestrzegane w imię szeroko pojętej tradycji. Tradycyjnie jednak wcale nie ma nakazu, by wesele odbywało się pod dachem. Równie dobrze może odbywać się w plenerze. To rozwiązanie, które wcale nie jest tak nowoczesne, jak mogłoby się wydawać - to wcale nie jest nowa idea. Jeśli marzysz o weselu w plenerze - jak najbardziej jest to możliwe. A zła pogoda nikogo nie powstrzyma przed szampańską zabawą. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować. A w tym zadaniu na pewno bardzo wydajnie pomogą ci namioty weselne.

Dobra wiadomość dla Par Młodych! Minister Zdrowia Adam Niedzielski, podał właśnie informację, że od 6.06.2021r. zwiększony zostanie limit osób niezaszczepionych na weselach do 150 osób!

Kwiatowe dekoracje pojawiają się jako element upiększający i zdobiący już od stuleci - na przestrzeni lat, zmienia się tylko ich forma i trendy, same dekoracje wykonane z pięknych, żywych kwiatów są must have każdego przyjęcia, w tym ważnych życiowych wydarzeń, takich jak ślub i wesele. Już w starożytności, zarówno w Egipcie, jak i Cesarstwie Rzymskim rośliny pełniły bardzo ważną funkcję w obrządku ślubnym - pierwotnie, rolę bukietu odgrywały niesione przez Pannę Młodą strąki zbóż, zioła i przyprawy, które następnie zamieniły się z biegiem czasu w kwiaty. Kwiaty, zieleń i wieńce symbolizują także nowy początek pełen radości i szczęścia a także płodność i wierność - stają się zatem idealnymi symbolami zamążpójścia. Mając za sobą tak długą historię, aranżacje kwiatowe na ślubie i weselu są bardzo ważnym elementem, dlatego warto poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednie z nich na swój Wielki Dzień. Jakimi kryteriami się kierować? Czy decydować samemu, czy zostawić ostateczne wybory w rękach eksperta? Podpowiadamy!

W dniu 6.05.2021 r. pojawiło się nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w którym potwierdzono, że osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) i jedną dawką szczepionki Johnson & Johnson (Janssen) nie wliczają się w pulę ograniczenia przyjęć weselnych do 50 osób. Co to znaczy?

Kolor różowy to jedna z ulubionych barw Panien Młodych i jest bardzo chętnie wybierana jako motyw przewodni ślubu i wesela. Plastyczny, delikatny i eteryczny, w zależności od wybranego odcienia, może stanowić mocny akcent kolorystyczny lub lekki odcień jako tło dla bardziej kolorowych dekoracji. 

Kolor przewodni ślubu i wesela to jeden z ważniejszych wyborów Pary Młodej, który będzie miał wpływ na odbiór wizualny całego przyjęcia weselnego. Wybrane barwy przewodnie powinny się pojawić w bukiecie Panny Młodej i dekoracjach kwiatowych, a także w dodatkach weselnych, tworząc spójną i piękną stylizację weselną. 

Wiosenne śluby i wesela mają w sobie coś magicznego - być może to powiew świeżości związany z nadejściem wiosny i uczuciem budzenia się na nowo do życia, który w połączeniu z miłością Pary Młodej tworzy upajający wręcz koktajl? Na pewno o podkreślenie piękna i wyjątkowości tak ważnej chwili, jaką jest uroczystość ślubu i wesela warto zadbać, wybierając odpowiednie dekoracje ślubne.

Każdy nowy sezon ślubny przynosi nowości i królową danego roku. Po ukochanym od lat przez Pary Młode eukaliptusie, ulubionych czerwcowych piwoniach, czy romantycznych i nostalgicznych trawach pampasowych nastał czas panowania dla lunarii.

Zaręczyliście się całkiem niedawno, zaczynacie planować ślub i wesele, ale nie wiecie, jak duże przyjęcie weselne będzie dla was odpowiednie? Przychodzimy z pomocą!

Wasz wyjątkowy dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami? Zapewne coraz częściej musisz podejmować decyzje dotyczące wystroju sali, detali dotyczących organizacji lub przebiegu ślubu. Jeśli przyjęcie weselne chcesz zorganizować w jednym z najpopularniejszych stylów - glamour, nie zapomnij o kilku elementach. Jakich? Sprawdź!

Eleganckie, wygodne, a do tego po prostu piękne. Krzesła chiavari (czyt. kiawari), bo o nich mowa, zawładnęły sercami Par Młodych już jakiś czas temu sprawiając, że stały się one niezbędnym elementem każdego przyjęcia weselnego.

Planowanie ślubu i wesela w dobie pandemii koronawirusa nie należy do najprzyjemniejszych zadań - wiele Par Młodych zmuszonych było przesunąć swój Wielki Dzień z ubiegłego roku na 2021, a mimo to, wciąż nikt nie jest w stanie określić, czy uda się zrealizować to marzenie w najbliższych miesiącach. Niestety, najnowsze raporty zachorowań nie napawają optymizmem, a pewne działania związane z organizacją przyjęcia weselnego podjąć trzeba. Jak będą wyglądały śluby i wesela w nadchodzących miesiącach i kolejnym, 2022 roku? Możemy tylko przypuszczać.

Planujecie ślub i wesele w 2021 roku? Tak naprawdę, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak będą wyglądały najbliższe miesiące w kontekście ograniczeń związanych z koronawirusem. Możemy wam jednak pomóc zaplanować mikro przyjęcie weselne w gronie najbliższych, które będzie nie tylko piękne i wyjątkowe, ale i także bardzo proste w organizacji. Gotowi? Zapraszamy!

Na całościowy odbiór ślubu i wesela składa się wiele mniejszych i większych elementów - od oprawy muzycznej ceremonii ślubu, przez dekoracje weselne, aż po wybór odpowiednich serwet czy sztućców do obiadu weselnego. W trakcie przygotowań do ślubu i wesela jest mnóstwo decyzji do podjęcia, dlatego w ferworze podpisywania kolejnych umów i dogrywania szczegółów, łatwo przeoczyć drobne detale, które mimo wszystko, wciąż są ważne w ogólnym odbiorze przyjęcia weselnego. O czym najczęściej zapominają Pary Młode? Wymieniamy 4 z nich!

Ostatnie dni przed datą ślubu potrafią być stresujące i mimo, że wydaje się wam, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, wciąż mogą pojawić się rzeczy, o których mogliście wcześniej zapomnieć. Upewnijcie się, że jesteście gotowi na swój Wielki Dzień i  skorzystajcie z naszego poradnika, w którym zawarłyśmy 7 punktów do zrealizowania w tygodniu poprzedzającym wesele, a o których łatwo zapomnieć  - zapraszamy!

Wybór kolorów przewodnich ślubu i wesela to wbrew pozorom, wcale niełatwy orzech do zgryzienia. Znalezienie odpowiedniej palety barw do dekoracji swojego Wielkiego Dnia może zająć nieco czasu, jednak uwierzcie nam - zdecydowanie warto poświęcić kilka chwil na to, aby dokonać właściwego wyboru. Od czego zacząć poszukiwania i jak zdecydować o wyborach kolorów przewodnich ślubu i wesela? Sprawdź 8 kroków, które ci w tym pomogą!

Śluby i wesela w roku 2021 zdecydowanie będą zmierzały w kierunku mniej licznych, kameralnych przyjęć - część Par Młodych zdecydowała się na mniejsze przyjęcie weselne ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, część z kolei od początku miała wizję swojego przyjęcia w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Zdecydowanym plusem mniejszej ilości gości weselnych jest większa dostępność lokali oraz możliwość personalizacji przyjęcia.  Co to jednak znaczy małe przyjęcie weselne i jak je zorganizować? Podpowiadamy!

Wiele Par Młodych planujących samodzielnie ślub i wesele w którymś momencie czuje się przytłoczonych dodatkowymi obowiązkami i ma wrażenie, że organizacja wesela pochłonęła całe ich życie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego- ilość decyzji do podjęcia, umów do podpisania, opłat do wykonania potrafi zmęczyć nawet najbardziej entuzjastyczną Parę Młodą. Nawet,  jeśli do pomocy w organizacji Tego Dnia zaangażujecie całą swoją rodzinę i bliskich przyjaciół, wciąż możecie napotkać na swojej drodze problemy mniejszego i większego kalibru, które będą pojawiać się w najmniej spodziewanych momentach. Co może pójść nie tak? Właściwie - wszystko, jednak jest kilka rzeczy, które zdarzają się stosunkowo często i zaskakują wiele Par Młodych. Zebrałyśmy dla Was 7 najczęstszych problemów z którymi borykają się Pary Młode podczas planowania ślubu i wesela po to, abyście wiedzieli, na co zwrócić szczególną uwagę i jak możecie ich uniknąć. Co najczęściej spędza sen z powiek Par? Podpowiadamy!

Stworzenie listy gości weselnych to jedno z pierwszych działań do wykonania podczas planowania ślubu i wesela. Lista gości jest bardzo ważna dla Pary Młodej - ilość gości generuje lwią część kosztów do budżetu weselnego a także wpływa znacząco na wybór lokalu na przyjęcie weselne. Kiedy już uda Wam się stworzyć listę gości i określić ich ilość, będziecie mogli ruszyć dalej z przygotowaniami do waszego Wielkiego Dnia. Jak stworzyć listę gości? Podpowiadamy!

Na Pary Młode rozpoczynające planowanie ślubu i wesela czyha wiele pułapek - mniejszych i większych, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i wybierać świadomie podwykonawców, którym chcecie powierzyć zorganizowanie Waszego Wielkiego Dnia. Jak wybierać, czym się kierować, a najważniejsze - jakich błędów unikać? Zebrałyśmy dla Was 9 najczęstszych błędów popełnianych przez Pary Młode podczas wyboru podwykonawców ślubnych - oto one!

Zaplanowanie budżetu weselnego to jeden z najważniejszych punktów przygotowania do ślubu i wesela, który Pary Młode powinny zacząć tworzyć już na początku planowania swojego Wielkiego Dnia. To, co szczególnie ważne, to zrównoważenie budżetu weselnego pomiędzy oczekiwaniami i marzeniami, a realnymi możliwościami finansowymi. Często Pary Młode opłacają wesele samodzielnie, często także część opłat pokrywają ich rodzice. Jak poprosić rodziców o wsparcie finansowe przy organizacji ślubu i wesela?

Styczeń 2021 – niemalże rok po chwili, w której cały świat zorientował się, że egzotyczny wirus z odległych Chin rozprzestrzenia się i zagraża nam wszystkim. Wtedy jeszcze myśleliśmy, że wszystko wróci niebawem do normy, że przecież to niemożliwe, żeby wcisnąć pauzę na cały rok – na pracę, wydarzenia kulturalne, wakacje, imprezy rodzinne, w tym śluby i wesela… Jak bardzo się myliliśmy…

Śluby i wesela w sezonie 2021 będą zdecydowanie inne niż te, które znamy z dotychczasowych doświadczeń. Część Par Młodych, które zaręczyły się w minionych miesiącach, mimo nałożenia się dwóch sezonów na jeden, będzie próbować znaleźć swoją datę w ciągu najbliższych 11 miesięcy, część z kolei, z obawy przed możliwymi komplikacjami, wybierze termin na 2022 rok lub nawet na 2023. Specjalnie dla tych przyszłych Par Młodych, które wybrały odległy termin ślubu przygotowałyśmy plan działań, który pomoże wam zorganizować najważniejsze rzeczy. Zapraszamy!

Ślub i wesele to najprawdopodobniej najdroższa impreza w życiu, jaką przyjdzie wam sfinansować. Łatwo mówi się, aby założyć budżet i trzymać się jego ram- w teorii wszystko gra, w praktyce jednak ciągle pojawiają się nowe możliwości, komplikacje oraz dodatkowe koszty, które sprawiają, że czasami założony budżet musi zostać zwiększony. Owszem, Para może starać się ograniczyć koszty do minimum, wybierając mniej wygórowane menu, zamiast dziesięcioosobowego zespołu – DJ-a oraz oszczędzając na dodatkach, wykonując je samodzielnie, jednak wciąż na koniec będą musieli zapłacić niemały rachunek za ten piękny dzień. Wiele Par decyduje się na odkładanie pieniędzy na ślub i wesele już na kilka lat przed jego organizacją, jednak w praktyce tego rodzaju działania wyglądają różnie. Jak zebrać pieniądze na ślub i wesele? W jaki sposób znaleźć dodatkowe fundusze? Podpowiadamy!

Sesja ślubna zimą może być naprawdę piękna - śnieżnobiała zima to jedna z najpiękniejszych pór roku - pokryte białym puchem drzewa, budynki i ulice, malują pędzlem natury bardzo widowiskowy krajobraz. Skrajnie różna od gorącego lata, zimowa sceneria stanowi efektowną, naturalną ozdobę zdjęć - piękną zarówno w mieście, jak i na łonie natury. Dlaczego warto zdecydować się na ślubną sesję zimową porą? Zobaczcie sami!

Kiedyś pary młode nie przywiązywały wagi do takich aspektów jak np. motyw przewodni wesela. Dziś, coraz częściej jest on charakterystyczny dla danego przyjęcia. Motywem przewodnim może być grafika, charakterystyczny element czy też właśnie kolor. Będzie on przejawiał się na zaproszeniach, winietkach, dodatkach czy dekoracjach sali weselnej. Nie zapominajmy jednak o bukiecie, który powinien zawierać kwiaty w kolorze odpowiednim dla wybranej tonacji. Jak dobrać kwiaty do motywu przewodniego wesela? Jak dopasować je do pory roku, w której będzie odbywało się przyjęcie? I co ważne - jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać? Podpowiadamy!

Organizacja ślubu i wesela to bardzo przyjemne, a jednocześnie wymagające zadanie, szczególnie, kiedy Para Młoda zaczyna tworzyć listę gości. Ustalenie wspólnego mianownika pomiędzy wielkością sali, budżetem weselnym i oczekiwaniami własnymi oraz najbliższych może nastręczać trudności. Samo podjęcie decyzji na temat tego, kogo zaprosić, a kogo nie może być punktem zapalnym kłótni i wymian zdań, dlatego tak ważne jest, aby podczas tworzenia listy gości być szczerym wobec drugiej osoby i jasny wyrażać swoje zdanie. Jakie są najczęstsze dylematy Par Młodych związanych z listą gości weselnych? Sprawdziłyśmy!

Planowanie ślubu i wesela to proces trudny i często wielowątkowy, szczególnie, jeśli przyszli Nowożeńcy mają liczne rodziny i wielu doradców o skrajnie różnych poglądach. Część Par Młodych woli podejść do tematu ze spokojem i dużym zapasem czasu, część z kolei chce zalegalizować swój związek i wyprawić wesele najszybciej jak to możliwe. W dobie koronawirusa, jest też mnóstwo Par, które przeniosły swoje przyjęcie weselne na późniejszy, bezpieczniejszy czas, a jednak pragnie wziąć ślub i zorganizować mikro przyjęcie w pierwotnej dacie, która zbliża się wielkimi krokami.

Ślub i wesele w kolorze żółtym - czy to dobry wybór na motyw przewodni na wesele? Jak tak intensywna barwa odnajduje się w dekoracjach ślubnych? Zaskoczymy was - naprawdę bardzo dobrze! Zapraszamy do obejrzenia ślubnej realizacji z wykorzystaniem żółtego w dekoracjach florystycznych.

Wybór daty ślubu i wesela, podobnie jak wszystkie zadania związane z planowaniem Tego Dnia to proces, który wymaga przeanalizowania marzeń, oczekiwań i potrzeb Pary Młodej. Wybierając odpowiedni czas na ślub i wesele, trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, jednak nie martwcie się! Przygotowałyśmy dla Was 3 kroki, które pomogą wam w podjęciu decyzji - oto one!