Organizacja ślubu i wesela

Organizując swoje wesele skorzystaj z naszego poradnika i kosztorysu ślubnego, pomoże on zaplanować ślub. Znajdziesz u nas wszystkie informacje o ślubach kościelnych, cywilnych i konkordatowych, pomożemy Ci zaplanować tematyczny ślub z idealnie pasującymi dodatkami.

Śluby i wesela w roku 2021 zdecydowanie będą zmierzały w kierunku mniej licznych, kameralnych przyjęć - część Par Młodych zdecydowała się na mniejsze przyjęcie weselne ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, część z kolei od początku miała wizję swojego przyjęcia w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Zdecydowanym plusem mniejszej ilości gości weselnych jest większa dostępność lokali oraz możliwość personalizacji przyjęcia.  Co to jednak znaczy małe przyjęcie weselne i jak je zorganizować? Podpowiadamy!

Wiele Par Młodych planujących samodzielnie ślub i wesele w którymś momencie czuje się przytłoczonych dodatkowymi obowiązkami i ma wrażenie, że organizacja wesela pochłonęła całe ich życie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego- ilość decyzji do podjęcia, umów do podpisania, opłat do wykonania potrafi zmęczyć nawet najbardziej entuzjastyczną Parę Młodą. Nawet,  jeśli do pomocy w organizacji Tego Dnia zaangażujecie całą swoją rodzinę i bliskich przyjaciół, wciąż możecie napotkać na swojej drodze problemy mniejszego i większego kalibru, które będą pojawiać się w najmniej spodziewanych momentach. Co może pójść nie tak? Właściwie - wszystko, jednak jest kilka rzeczy, które zdarzają się stosunkowo często i zaskakują wiele Par Młodych. Zebrałyśmy dla Was 7 najczęstszych problemów z którymi borykają się Pary Młode podczas planowania ślubu i wesela po to, abyście wiedzieli, na co zwrócić szczególną uwagę i jak możecie ich uniknąć. Co najczęściej spędza sen z powiek Par? Podpowiadamy!

Stworzenie listy gości weselnych to jedno z pierwszych działań do wykonania podczas planowania ślubu i wesela. Lista gości jest bardzo ważna dla Pary Młodej - ilość gości generuje lwią część kosztów do budżetu weselnego a także wpływa znacząco na wybór lokalu na przyjęcie weselne. Kiedy już uda Wam się stworzyć listę gości i określić ich ilość, będziecie mogli ruszyć dalej z przygotowaniami do waszego Wielkiego Dnia. Jak stworzyć listę gości? Podpowiadamy!

Na Pary Młode rozpoczynające planowanie ślubu i wesela czyha wiele pułapek - mniejszych i większych, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i wybierać świadomie podwykonawców, którym chcecie powierzyć zorganizowanie Waszego Wielkiego Dnia. Jak wybierać, czym się kierować, a najważniejsze - jakich błędów unikać? Zebrałyśmy dla Was 9 najczęstszych błędów popełnianych przez Pary Młode podczas wyboru podwykonawców ślubnych - oto one!

Zaplanowanie budżetu weselnego to jeden z najważniejszych punktów przygotowania do ślubu i wesela, który Pary Młode powinny zacząć tworzyć już na początku planowania swojego Wielkiego Dnia. To, co szczególnie ważne, to zrównoważenie budżetu weselnego pomiędzy oczekiwaniami i marzeniami, a realnymi możliwościami finansowymi. Często Pary Młode opłacają wesele samodzielnie, często także część opłat pokrywają ich rodzice. Jak poprosić rodziców o wsparcie finansowe przy organizacji ślubu i wesela?

Styczeń 2021 – niemalże rok po chwili, w której cały świat zorientował się, że egzotyczny wirus z odległych Chin rozprzestrzenia się i zagraża nam wszystkim. Wtedy jeszcze myśleliśmy, że wszystko wróci niebawem do normy, że przecież to niemożliwe, żeby wcisnąć pauzę na cały rok – na pracę, wydarzenia kulturalne, wakacje, imprezy rodzinne, w tym śluby i wesela… Jak bardzo się myliliśmy…

Śluby i wesela w sezonie 2021 będą zdecydowanie inne niż te, które znamy z dotychczasowych doświadczeń. Część Par Młodych, które zaręczyły się w minionych miesiącach, mimo nałożenia się dwóch sezonów na jeden, będzie próbować znaleźć swoją datę w ciągu najbliższych 11 miesięcy, część z kolei, z obawy przed możliwymi komplikacjami, wybierze termin na 2022 rok lub nawet na 2023. Specjalnie dla tych przyszłych Par Młodych, które wybrały odległy termin ślubu przygotowałyśmy plan działań, który pomoże wam zorganizować najważniejsze rzeczy. Zapraszamy!

Ślub i wesele to najprawdopodobniej najdroższa impreza w życiu, jaką przyjdzie wam sfinansować. Łatwo mówi się, aby założyć budżet i trzymać się jego ram- w teorii wszystko gra, w praktyce jednak ciągle pojawiają się nowe możliwości, komplikacje oraz dodatkowe koszty, które sprawiają, że czasami założony budżet musi zostać zwiększony. Owszem, Para może starać się ograniczyć koszty do minimum, wybierając mniej wygórowane menu, zamiast dziesięcioosobowego zespołu – DJ-a oraz oszczędzając na dodatkach, wykonując je samodzielnie, jednak wciąż na koniec będą musieli zapłacić niemały rachunek za ten piękny dzień. Wiele Par decyduje się na odkładanie pieniędzy na ślub i wesele już na kilka lat przed jego organizacją, jednak w praktyce tego rodzaju działania wyglądają różnie. Jak zebrać pieniądze na ślub i wesele? W jaki sposób znaleźć dodatkowe fundusze? Podpowiadamy!

Sesja ślubna zimą może być naprawdę piękna - śnieżnobiała zima to jedna z najpiękniejszych pór roku - pokryte białym puchem drzewa, budynki i ulice, malują pędzlem natury bardzo widowiskowy krajobraz. Skrajnie różna od gorącego lata, zimowa sceneria stanowi efektowną, naturalną ozdobę zdjęć - piękną zarówno w mieście, jak i na łonie natury. Dlaczego warto zdecydować się na ślubną sesję zimową porą? Zobaczcie sami!

Kiedyś pary młode nie przywiązywały wagi do takich aspektów jak np. motyw przewodni wesela. Dziś, coraz częściej jest on charakterystyczny dla danego przyjęcia. Motywem przewodnim może być grafika, charakterystyczny element czy też właśnie kolor. Będzie on przejawiał się na zaproszeniach, winietkach, dodatkach czy dekoracjach sali weselnej. Nie zapominajmy jednak o bukiecie, który powinien zawierać kwiaty w kolorze odpowiednim dla wybranej tonacji. Jak dobrać kwiaty do motywu przewodniego wesela? Jak dopasować je do pory roku, w której będzie odbywało się przyjęcie? I co ważne - jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać? Podpowiadamy!

Organizacja ślubu i wesela to bardzo przyjemne, a jednocześnie wymagające zadanie, szczególnie, kiedy Para Młoda zaczyna tworzyć listę gości. Ustalenie wspólnego mianownika pomiędzy wielkością sali, budżetem weselnym i oczekiwaniami własnymi oraz najbliższych może nastręczać trudności. Samo podjęcie decyzji na temat tego, kogo zaprosić, a kogo nie może być punktem zapalnym kłótni i wymian zdań, dlatego tak ważne jest, aby podczas tworzenia listy gości być szczerym wobec drugiej osoby i jasny wyrażać swoje zdanie. Jakie są najczęstsze dylematy Par Młodych związanych z listą gości weselnych? Sprawdziłyśmy!

Planowanie ślubu i wesela to proces trudny i często wielowątkowy, szczególnie, jeśli przyszli Nowożeńcy mają liczne rodziny i wielu doradców o skrajnie różnych poglądach. Część Par Młodych woli podejść do tematu ze spokojem i dużym zapasem czasu, część z kolei chce zalegalizować swój związek i wyprawić wesele najszybciej jak to możliwe. W dobie koronawirusa, jest też mnóstwo Par, które przeniosły swoje przyjęcie weselne na późniejszy, bezpieczniejszy czas, a jednak pragnie wziąć ślub i zorganizować mikro przyjęcie w pierwotnej dacie, która zbliża się wielkimi krokami.

Ślub i wesele w kolorze żółtym - czy to dobry wybór na motyw przewodni na wesele? Jak tak intensywna barwa odnajduje się w dekoracjach ślubnych? Zaskoczymy was - naprawdę bardzo dobrze! Zapraszamy do obejrzenia ślubnej realizacji z wykorzystaniem żółtego w dekoracjach florystycznych.

Wybór daty ślubu i wesela, podobnie jak wszystkie zadania związane z planowaniem Tego Dnia to proces, który wymaga przeanalizowania marzeń, oczekiwań i potrzeb Pary Młodej. Wybierając odpowiedni czas na ślub i wesele, trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, jednak nie martwcie się! Przygotowałyśmy dla Was 3 kroki, które pomogą wam w podjęciu decyzji - oto one! 

Śluby i wesela w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmieniły całkowicie swoje oblicze. Część Par Młodych, która chciała tradycyjnej formy przyjęcia weselnego, przełożyła swój Wielki Dzień na późniejszy termin, część z kolei zdecydowała się dostosować do obowiązujących ograniczeń i wzięła ślub w gronie najbliższych, po którym wyprawiła kameralne wesele. Epidemia koronawirusa ma jednak także swoje dobre strony - wiele Par doceniło wizję mniejszej liczby gości i nowoczesnej formy wesela w znacznie mniejszym gronie gości, niż tradycja polska sugeruje. Mikro przyjęcia weselne zyskały rzesze sympatyków, co spowodowało, że z miesiąca na miesiąc Narzeczeni decydują się właśnie na taką formę świętowania swoich zaślubin. Jak zorganizować nowoczesne mikro przyjęcie weselne w kameralnym gronie? Podpowiadamy!

Trendy ślubne 2021 - jak będą wyglądały nadchodzące miesiące sezonu ślubnego? Co będzie modne i pojawi się na wielu weselach w przyszłym roku? Jakie elementy znane z minionych lat wciąż będą HOT, a które odejdą do lamusa? Ostatni rok pokazał nam, że nigdy nie możemy być pewni wszystkiego - nikt z nas nie spodziewał się, że egzotyczny wirus z dalekich Chin pokrzyżuje plany ludzi na całym świecie, zamykając nas w domach, narzucając nakazy, zakazując spotkań, aktywności fizycznej, widowisk kulturalnych, a przede wszystkim - uroczystości rodzinnych, w tym ślubów i wesel. Część z Par Młodych 2020 zdołała zorganizować swoje wesela marzeń, część z nich przełożyła swój najważniejszy dzień na nadchodzący rok, część z nich zaplanowała ślub i wesele z pierwotną datą na 2021, a część z przyszłych Par Młodych zaręczy się w okresie świąteczno-noworocznym i będzie szukała możliwych rozwiązań organizacyjnych. Mimo, że nie do końca wiemy, jak potoczą się ślubne i weselne plany już za kilka miesięcy, możemy jednak przewidzieć, jakie trendy będą wiodły prym w roku 2021, jak będą wyglądać śluby i wesela w nadchodzącym roku. Ciekawi? Sprawdźcie, jak kształtują się trendy ślubne w sezonie 2021!

Czas pandemii koronawirusa to bardzo trudny okres dla wszystkich - ograniczenie podstawowych praw, zmiana nawyków, zakaz spotkań w większym gronie daje się we znaki każdemu, jednak szczególnie mocno restrykcje i zakazy odczuły Pary Młode, które planowały swój wielki dzień na 2020 rok. Wiele z nich zmieniło pierwotny plan i zorganizowało mniejsze przyjęcie, część ograniczyła się tylko do wzięcia ślubu i braku wesela, część także przeniosła swój ślub i wesele na przyszły rok, są jednak i takie Pary, które zawiesiły całość działań bez ustalania ponownej daty uroczystości. Wszystkie te Pary, które podjęły próbę przeniesienia ślubu i wesela na kolejny sezon wiedzą dobrze, jak trudno jest zgrać wszystkich wcześniej wybranych podwykonawców w nowym terminie - oczywiście, czasami udaje się znaleźć odpowiednią datę, jednak zdarzają się także sytuacje, kiedy Para Młoda jest zmuszona zacząć poszukiwania od zera. W takich sytuacjach nieoceniona wydaje się być pomoc wedding plannera i możliwość skorzystania z jego wiedzy i doświadczenia. Czy w dobie epidemii koronawirusa warto skorzystać z usług wedding plannera? Sprawdźmy.

Stół Pary Młodej to najważniejszy element sali weselnej - powinien się wyróżniać spośród miejsc dla gości. Jak można wyróżnić stół Pary Młodej spośród reszty stolików weselnych? Są na to różne sposoby -można osiągnąć to za pomocą bardziej ozdobnej dekoracji florystycznej stołu, ciekawego tła za stołem, a także kolorowym obrusem i dodatkowymi elementami w postaci podtalerzy, serwet, czy ozdobnych świeczników. Sprawdźcie inspiracje do stylizacji stołu Pary Młodej na nadchodzący sezon ślubny!

Organizacja ślubu i wesela zwykle spada w głównej mierze na przyszłą Pannę Młodą lub spoczywa na barkach zatrudnionego wedding plannera. A co jeśli powiemy, że Pan Młody może zostać również zaangażowany w planowanie Wielkiego Dnia? Jak podzielić się obowiązkami, by zaplanować ślub i wesele wspólnie? Podpowiadamy!

Wedding planner to nie tylko osoba, która stoi na straży założonego budżetu, to bardzo często również niemalże przyjaciel, który pomoże spiąć wizję ślubu i wesela w całość, jednocześnie zapewniając Parze Młodej spokojny sen. Nawet, jeśli zdarzyło wam się pomagać w organizacji przyjęcia weselnego swojej przyjaciółki, a na Pintereście stworzyliście już co najmniej kilka tablic z inspiracjami ślubnymi, pomoc wedding plannera przy planowaniu ślubu i wesela jest nieoceniona. Planowanie ślubu i wesela może pochłonąć sporo czasu, szczególnie jeśli pracujecie na co dzień na pełny etat. To także dodatkowe źródło stresu - wyszukiwanie podwykonawców, spotkania z nimi, sprawdzanie dokładnie każdej z zawieranych umów może wprowadzić nerwową atmosferę. Zatrudnienie wedding plannera pozwoli zrzucić sporą część obowiązków i aktywności na wybranego specjalistę, a jednocześnie nie odbierze przyjemności z planowania ślubu i wesela.  Dlaczego warto zdecydować się na pomoc wedding plannera? Oto 4 najważniejsze powody, dla których warto to zrobić.

Rzeczywistość roku 2020 nauczyła nas, że nic nie jest pewne i wszystko może się zmienić zaledwie w ciągu jednej doby. Od pełnego zakazu organizacji ślubów i wesel przeszliśmy do kilku tygodni bez żadnych ograniczeń, by znowu odgórnie zmniejszyć liczbę możliwych gości, aż po zakazanie organizacji wesel z dnia na dzień. Wiele Par przełożyło swój wielki dzień na za rok z nadzieją, że wszystko wróci do normy, wiele także zawiesiło swoje plany na bliżej nieokreśloną przyszłość, aby oszczędzić sobie łez i rozczarowania. Są także te Pary, które dopiero się zaręczyły - co z nimi? Czy mają czekać, aż cokolwiek się wyjaśni i dopiero wtedy zacząć działać, czy może jednak znaleźć pomysł na intymne przyjęcie w kameralnym towarzystwie najbliższych, które - umówmy się - będzie o wiele bardziej prawdopodobne do zrealizowania w przyszłości, niż wystawne przyjęcie na 100 i więcej osób. 

Ostatnie kilkanaście miesięcy nie było łatwe dla nikogo, a szczególnie mocno skutki pandemii koronawirusa odczuły Pary Młode, które pragnęły zorganizować swój ślub i wesele w sezonie ślubnym 2020. Wiele z nich zmieniło swoje plany, przenosząc uroczystość na przyszły rok, sporo zdecydowało się także na zawarcie związku małżeńskiego, rezygnując jednocześnie z przyjęcia lub zmieniając jego formę. Wiemy dobrze, że wciąż pojawiają się nowe, szczęśliwe Pary, które właśnie się zaręczyły i pragną powiedzieć sobie "TAK" już w przyszłym roku, wciąż również przybywa Par, które zawiesiły swoje plany w związku z COVID-19, a teraz przystąpią do ponownej organizacji ślubu i wesela. Weekendowe terminy w roku 2021 są już zajęte w większości miejsc przez Pary, które planowo zarezerwowały daty już wcześniej, a także te, które przesunęły przyjęcia z 2020 roku na nadchodzące miesiące. Co zatem mogą zrobić Pary, które nie chcą czekać kolejnych lat na swój ślub i wesele? Oczywiście, zainteresować się terminami w tygodniu - bo kto powiedział, że poniedziałek jest gorszy od soboty?

W dzisiejszej, pandemicznej rzeczywistości, wiele Par Młodych było zmuszonych zmienić swoje plany i przesunąć przyjęcie na nowy rok lub całkowicie zawiesić plan realizacji wesela na czas bliżej nieokreślony. Mimo ograniczeń i obecnej sytuacji, wciąż można jednak zadbać o to, by planowanie ślubu i przyjęcia weselnego było przyjemnym procesem, a efekt końcowy dorównywał temu z wyobrażeń. Jak sprawić, by marzenia stały się rzeczywistością? Bardzo prosto - wystarczy, że zdecydujecie się na usługę zdalnej stylizacji przyjęcia weselnego.

O bukietach ślubnych możemy pisać wiele – są tak różnorodne i unikatowe jak ich właścicielki. Każdego roku, co sezon ślubny, zmieniają nieco swoją formę, styl, a także kolorystykę. Jakie bukiety ślubne będziemy podziwiać w nowym roku? Jakie kwiaty będą ulubionymi wyborami przyszłorocznych Panien Młodych? My już wiemy! O inspiracje na sezon 2021 w bukietach ślubnych zapytałyśmy wiodących ekspertów florystyki ślubnej – oto one!

Przygotowując się do dnia ślubu i wesela Pary Młode często szukają nietypowych rozwiązań, które sprawią, że przyjęcie weselne będzie jeszcze piękniejsze. Jak osiągnąć taki efekt? Oczywiście, za pomocą stylowych dodatków, które możecie... wypożyczyć.

Nie ma przyjęcia weselnego bez kwiatowych dekoracji - aranżacje florystyczne zdobiące stoły Pary Młodej i gości weselnych w połączeniu ze zjawiskowym bukietem Panny Młodej tworzą nierozerwalną całość. Rokrocznie, pewne dekoracje wychodzą z mody po to, by ustąpić miejsca świeżym pomysłom na kompozycje kwiatowe. Jakie trendy florystyczne będą najpopularniejsze w sezonie 2021? Zapytałyśmy ekspertów!

Śluby i wesela 2021 będą wyjątkowe - zobaczymy mnóstwo różnorodności i ciekawych pomysłów ze względu na Pary, które przeniosły śluby z 2020 roku oraz te, które planowały swój wielki dzień właśnie w tym roku. Jeśli szukacie pomysłu na paletę kolorystyczną waszego przyszłorocznego wesela, zajrzyjcie w nasze propozycje - przygotowałyśmy kilka inspiracji kolorystycznych na śluby i wesela 2021.

Budżet weselny to coś, co spędza sen z powiek wielu Parom Młodym - stworzenie przejrzystego i rzeczywistego zestawienia wydatków i kosztów organizacji ślubu i wesela to nie lada zadanie. Jak podzielić fundusze? Na co przeznaczyć nieco więcej, a na czym można zaoszczędzić bez widocznego uszczerbku na poziomie wesela? Jak mądrze wydawać pieniądze? Jest kilka sposobów na to, by odpowiednio ukształtować budżet, nie wydając majątku, a jednocześnie nie oszczędzając. Jak tego dokonać? Sprawdźcie nasze pomysły!

Sezon ślubny 2021 będzie jednym z najbardziej oczekiwanych sezonów - czekają na niego Pary Młode, które przełożyły swoje wesela z roku 2020 oraz Pary, które zaplanowały ślub i wesele na 2021. Co przyniesie w trendach i czego można się spodziewać? Sprawdźcie!

Wybór nietypowego miejsca na organizację wesela to świetny pomysł dla indywidualistów i tych Par Młodych, które na co dzień podążają swoimi ścieżkami, często pod prąd. Jednak oprócz romantycznej wizji wesela pod gołym niebem, czy przyjęcia w namiocie pod lasem, jest kilka rzeczy, które należy rozważyć, zanim podejmiecie ostateczną decyzję.

Takiego sezonu ślubnego nawet najbardziej przezorny wedding planner nie mógł sobie wyobrazić. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki wielu Parom Młodym, a dodatkowo, niestabilne, wciąż zmieniające się wytyczne i zalecenia Ministerstwa Zdrowia zdecydowanie nie pomagają w zachowaniu spokoju i planowaniu ślubu i wesela. Dla tych Par Młodych, które nie zdecydowały się na przeniesienie swojego Wielkiego Dnia na późniejszy termin, organizacja ślubu i wesela w dobie społecznego dystansowania się stanowi nie lada problem. 

Śluby i wesela w sezonie 2020 są wyjątkowe ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Wiele Par Młodych przeniosło śluby i wesela na kolejny rok, część zmniejszyła liczbę zaproszonych gości, by dostosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia, część zmieniła także formułę z przyjęcia weselnego na uroczysty obiad. Oprócz utrudnień związanych z ograniczeniami dotyczącymi COVID-19, Pary Młode w tym roku znacznie częściej słyszą odmowne odpowiedzi na wysłane zaproszenia, a niestety równie często, wielu gości nie pojawia się na ślubie i weselu mimo wcześniejszego potwierdzenia przybycia. 

Walczycie z dostosowaniem Waszego ślubu i wesela do obostrzeń Ministerstwa Zdrowia związanych z koronawirusem? Pocieszamy, nie jesteście osamotnieni w tej walce, wraz z Wami staje do niej kilka tysięcy Par Młodych co weekend w Polsce. Obostrzenia i zalecenia pojawiają się ciągle na nowo, burząc tak trudno wypracowany, względny spokój, jaki odzyskały Pary Młode po odmrożeniu wesel w czerwcu tego roku. Nowe regulacje różnią się między sobą w zależności od powiatu, w którym odbywa się wesele (więcej informacji na temat podziału na strefy znajdziesz tutaj), więc jeśli Wasze przyjęcie odbędzie się w powiecie zaznaczonym na żółto lub czerwono, jesteście zmuszeni do zmniejszenia liczby gości odpowiednio do 100 lub 50 osób. Skracanie liczby gości nigdy nie jest łatwe, a w sytuacji, kiedy zaproszenia zostały już wysłane i do wesela zostało raptem kilka lub kilkadziesiąt dni, staje się to niemalże koszmarem. Jeśli zdecydowaliście się na pozostanie przy pierwotnej dacie wesela i jesteście zmuszeni na zmniejszenie liczby Waszych gości weselnych ze względu na COVID-19, podpowiemy Wam, jak możecie to zrobić. Nie będzie łatwo, ale dacie radę, jeśli zastosujecie się do poniższych wskazówek. 

Koronawirus pokrzyżował szyki wielu Parom Młodym, które z obawy o zdrowie własne i najbliższych, zdecydowały się przenieść swoje śluby i wesela na kolejny rok. Mimo, że w czerwcu zezwolono na organizację wesel do 150 osób, wiele Par nie zdecydowało się na powrót do wybranego wcześniej terminu, co wpłynęło na większą dostępność i zwolnienie rezerwacji na obecny rok. Jeśli nie chcecie czekać na to, co przyniesie rok 2021 i pragniecie powiedzieć sobie "TAK" już teraz, a jednocześnie obawiacie się organizacji wesela wcześniej zaplanowanego na 100 osób i więcej, warto rozważyć organizację mikro ślubu i wesela w towarzystwie najbliższych osób, z zachowaniem środków ostrożności. Jak zorganizować mikro wesele w dobie koronawirusa? Sprawdźcie!

Kim jest wedding planner i czy warto go zatrudnićOrganizacja ślubu i wesela można porównać do realizacji dużego projektu eventowego - od znalezienia odpowiedniego miejsca, podwykonawców, stworzenia wizji tego dnia wraz z jego scenariuszem, aż po koordynację i dopilnowanie, by wszystko przebiegło zgodnie z planem w tym najważniejszym dniu. Wiele Par Młodych uważa, że poradzi sobie świetnie, planując ślub i wesele samodzielnie, część z Par już na etapie zaręczyn wie, że skorzysta z usług wedding plannera, część z kolei rozpocznie poszukiwania konsultanta ślubnego już w trakcie przygotowań, napotykając na problemy lub odczuwając brak czasu, by przygotować wszystko zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Jak wygląda proces planowania ślubu i wesela z doświadczonym wedding plannerem? Dlaczego warto zdecydować się na taką usługę? Czytaj dalej, aby się przekonać!

Wedding Planner to specjalista w dziedzinie organizacji ślubów i wesel. To osoba, która profesjonalnie zajmuje się przygotowaniem uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego oraz koordynuje przebieg całości. Jego pomoc, wiedza i doświadczenie są nieocenione, a często ratują Młodą Parę z niejednej opresji. Nic jednak nie wydarzy się bez samych zainteresowanych, a więc Panny Młodej i Pana Młodego. Jak wybrać wedding plannera, aby współpraca na linii konsultant ślubny – Para Młoda przebiegała sprawnie i profesjonalnie, a jej zwieńczeniem był idealny ślub i wesele?

Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny nareszcie przygotowali wytyczne obostrzeń obowiązujących w przypadku organizacji imprez (w tym wesel i przyjęć) i spotkań okolicznościowych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Podajemy w ślad za Polskim Stowarzyszeniem Branży Ślubnej najważniejsze informacje poniżej - zapraszamy!

Wybór miejsca na wesele to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji do podjęcia podczas planowania ślubu i wesela. W każdym zakątku Polski znajdziecie wiele pięknych lokali weselnych, a wybór tego jedynego wcale nie należy do najłatwiejszych. Jeśli nie chcecie być jedną z tych Par Młodych, która poświęca kilkanaście weekendów na odwiedziny i poszukiwania wymarzonego lokalu na wesele, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Przygotowałyśmy kilka porad, które pomogą zawęzić listę potencjalnych miejsc na wesele - zapraszamy!

Śluby i wesela to nie tylko przysięga małżeńska i zabawa do białego rana, to także ogrom serca i pracy włożonej w dekoracje ślubne, w tym florystykę osobistą Pary Młodej. Bukiet ślubny stał się nie tylko chwilowym dodatkiem do stylizacji Panny Młodej, ale i także awansował do miana małego dzieła sztuki. Unikatowość i piękno wiązanki ślubnej stały się bardzo pożądane, znacznie bardziej niż wpisywanie się w normy obecnej mody czy oczekiwań. Klasyczne, okrągłe, jednorodne bukiety z ukochanych przez Panny Młode piwonii i róż są piękne, owszem, ale nie wyróżniają się spośród setek innych, bardzo podobnych bukietów ślubnych. Jeśli szukasz nietypowego bukietu, który zachwyci wszystkich i zostanie na długo zapamiętany, szukaj inspiracji w poniższych trendach - zebrałyśmy pomysły na najpiękniejsze, unikatowe bukiety ślubne dla wyjątkowych Panien Młodych - zapraszamy!

Stylizacja wesela to termin, który obejmuje kilka aspektów weselnych. Od pomysłu na styl i charakter wesela, po dekoracje, kwiaty, ozdoby biżuteryjne, kończąc na detalach i dodatkach uzupełniających. Większość wedding plannerów, przy dużym doświadczeniu i znajomości trendów oraz branży, świetnie sprawdza się w tej roli. Od lat pomagamy naszym Parom, by ich wesela były wyjątkowe, przełamujemy tradycje i wprowadzamy umiarkowaną rebelię ślubną po to, by nasze realizacje były niezapomniane.

Wiosenne oraz letnie śluby i wesela w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa zostały przesunięte lub odwołane. Pary Młode, które śluby i wesela planowały w gorące, letnie miesiące, obecnie przenoszą uroczystości na jesień i zimę, z kolei część Par Młodych z wstępnym terminem na jesień, przenosi swoje wesela na wiosenne i letnie miesiące rok później. Jeśli do Waszej pierwotnej daty ślubu zostało raptem kilka miesięcy, na pewno byliście już przygotowani, mieliście wybrane dekoracje oraz kolory przewodnie ślubu i wesela i teraz zastanawiacie się, czy wybrane barwy będą pasować do pory roku z nową datą ślubu i wesela.

Ślub i wesele w dobie koronawirusa to nie lada wyzwanie, jednak zanim zaczniesz podejmować dalsze kroki zastanów się, czy możesz poszukać alternatywnych rozwiązań, zmienić datę, ilość osób czy nawet miejsce.

Jak ważna jest treść i jej jakość przy promowaniu swojej marki? Bardzo ważna. Mimo ukochania bezmyślnego scrollowania obrazów w social media, nadal lubimy czytać teksty napisane dobrym piórem. Nie lubimy chwalipięt i samozwańczych liderów, ale z przyjemnością czytamy materiały poradnikowe i edukacyjne. Zakochani w Pintereście, szukamy obrazów i treści spełniających marzenia na rodzimym gruncie. Dobre treści podkorowo przekazują ukrytą informację o firmie, a piękne kadry pozwalają zapamiętać je na dłużej.

Śluby i wesela w sezonie 2020 będą wyjątkowe, bo będą się odbywały w nieco bardziej kameralnym gronie i długo pozostaną w naszej pamięci. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, wiele uroczystości zostało przeniesionych na późniejszą datę, wiele niestety zostało odwołanych, a część z Par Młodych zdecydowała się na wzięcie ślubu w wybranym pierwotnie terminie i na przesunięcie samego wesela. Jeśli rozważacie kameralny ślub plenerowy i wesele w małym gronie w dobie koronawirusa, koniecznie zapoznajcie się z poniższymi informacjami.