Nasz blog ślubny

Projektor multimedialny to sprzęt, który sprawdza się zarówno w domu, jak i biurze, czy szkole. Na rynku możemy spotkać się z wieloma tego typu urządzeniami, dlatego wybór odpowiedniego może stanowić dla nas nie lada wyzwanie. Jakie cechy definiują dobry rzutnik?

Organizacja ślubu i wesela to bardzo ekscytujący, ale i jednocześnie nieco stresujący czas. Pary Młode robią wszystko, by ich wielki dzień był tym najpiękniejszym w ich życiu, czasami mierząc się z różnymi przeciwnościami losu, a także - niekoniecznie potrzebnymi, "dobrymi radami" od najbliższych. Mimo, że to naprawdę miłe ze strony rodziny i przyjaciół, że chcą doradzić i pomóc w organizacji ślubu i wesela, to czasami ilość rad napływających do Pary, ich różnorodność, a także, czasami niezbyt przyjemny wydźwięk, potrafią skutecznie stłumić radość płynącą z przygotowań do ślubu i wesela. Jak sobie radzić z takimi, niekoniecznie chcianymi, "dobrymi" radami, jednocześnie nie sprawiając przykrości osobom, które tych rad udzielają? Podpowiadamy!

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Miej pewność, że jesteś na niego przygotowana w stu procentach! Już dziś powiedz „tak” Wedding Trade Show 2021!

Magia zimowych ślubów i wesel z roku na rok przyciąga coraz więcej Par Młodych, które decydują się na zawarcie związku zimową porą roku. Zdarza się, że czasami pogoda spłata figla i zamiast śniegu pojawia się deszcz, jednak jeśli tylko świat pokryje choćby cienka warstwa śniegu, zaczyna się najpiękniejszy, najbardziej wyjątkowy czas. 

Planowanie ślubu i wesela zwykle spoczywa na barkach Panny Młodej lub zatrudnionego przez Parę wedding plannera. Jest jednak całkiem spore rzesze przyszłych Panów Młodych, którzy chcą się zaangażować w organizację swojego Wielkiego Dnia, jednak nie bardzo wiedzą, jak. Przychodzimy z pomocą - mamy dla was poradnik planowania ślubu dla Pana Młodego - zapraszamy!

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej i każdego z nas. Przygotowujemy się do niego miesiącami, może nawet latami. Dokładamy wszelkich starań, żeby odbył się w istotnym dla nas i pięknym miejscu. Chcemy, aby osoba, która go udzieli powiedział coś mądrego i poruszającego, coś co zostanie z nami na lata. I nie jest ważne, czy to będzie ksiądz, czy osoba świecka. Dbamy o dekoracje. Specjalnie z myślą o tym dniu, zakupujemy eleganckie ubrania, które mają podkreślić odświętną atmosferą. Zapraszamy także ważnych dla nas gości, z którymi chcemy wspólnie przeżyć ten moment. Czy może jest jeszcze coś, co może sprawić, że nasz ślub będzie niezapomniany? Oryginalnym i ciekawym pomysłem wydaję się być przygotowany specjalnie na tę okazję wiersz.

Wyróżnienie ukochanych osób podczas wesela to nic nowego - w tradycji polskich wesel zapisały się podziękowania wręczane rodzicom Pary Młodej, jednak część z Nowożeńców idzie o krok dalej i pragnie szczególnie wyróżnić podczas swojego przyjęcia weselnego nie tylko rodziców i teściów, ale i też ukochane Babcie i Dziadków, z którymi łączyły ich (lub wciąż łączą) szczególne więzi. Jeśli wy również pragniecie w sposób szczególny uhonorować seniorów rodu, niezależnie od tego, czy wciąż są wśród nas, czy niestety już odeszli, mamy na to kilka sposobów - sprawdźcie sami!

Śluby i wesela to z natury wydarzenia rodzinne, kiedy to najbliżsi jednoczą się, by wspólnie świętować miłość członków swoich klanów. Niestety, praktycznie w każdej rodzinie trafiają się osoby trudne, które powodują kłótnie i niesnaski. Co zrobić w sytuacji, kiedy takie osoby znajdują się w najbliższym otoczeniu Pary Młodej? Czy koniecznie należy zagryźć zęby i zaprosić je na swój ślub i wesele, wiedząc, że będą z nimi problemy, czy może istnieje sposób na to, by uniknąć ich obecności na waszej uroczystości? Sprawdźmy.

Zapraszamy serdecznie na otwarcie kwiaciarni Niezłe Kwiatki w Krakowie już 16.11.2020!

Marzysz o zawodzie wedding plannera? Zastanawiasz się, czym tak naprawdę zajmuje się konsultant ślubny i jak wygląda jego praca? Przekonaj się już teraz i zapisz się na szkolenie, po którym będziesz przygotowany do rozpoczęcia pracy z Parami Młodymi.
Propozycja Wedding Planner Academy to autorski projekt szkoleń nieco innych, niż znane do tej pory. Indywidualne podejście z naciskiem przede wszystkim na praktyczną wiedzę, stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia w branży, opartego na realizacji wielu wesel z sukcesem.  

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdej pary. Poprzedzają go jednak miesiące przygotowań, czasem żmudnych, okupionych stresem pomieszanym ze szczęściem i radosnym oczekiwaniem. Choć zazwyczaj na planowanie tego wyjątkowego dnia jest wystarczająco dużo czasu, czasem i tak przeddzień ślubu wydaje się, że nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Czy można temu jakoś zaradzić i znaleźć spokój w centrum chaosu? Tak. Wystarczy stworzyć organizer ślubny, który ułatwi planowanie wesela krok po kroku.

Co przyniesie sezon ślubny 2021? Prognozy eksperta

Rok 2020 zostanie na długo zapamiętany przez Pary Młode i branżę ślubną. Ograniczenia wynikające z zakażeń koronawirusem przewróciły większość planów do góry nogami. Mimo utrudnień, ograniczeń i kłód rzucanych pod nogi, zarówno Pary Młode, jak i cała branża ślubna nie próżnują, wciąż poszukując dróg do realizacji najpiękniejszych ślubów i wesel. Co przyniesie sezon ślubny 2021? Nie możemy powiedzieć z całą pewnością, kiedy się rozpocznie, jednak możemy prognozować, jak będzie wyglądał - a będzie nieco różny od tego, co znamy dotychczas...

Niestety, w dniu dzisiejszym (23.10.20) podczas konferencji Premiera oraz Ministra Zdrowia, przedstawione zostały nowe restrykcje - cała Polska została objęta strefą czerwoną, w związku z tym od dnia jutrzejszego obowiązuje między innymi całkowity zakaz organizacji wesel. Co jeszcze się zmienia? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej. 

Kolory jesieni to jedno z najbardziej spektakularnych połączeń barw, jakie wymyśliła Matka Natura. Borda, czerwienie i pomarańcze z dodatkiem bladych żółci w towarzystwie dodatku zieleni i złota to przepis na idealną stylizację ślubu i wesela. 

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show!

Z dniem 15.10.2020 odnotowano w Polsce  8099 zachorowań na COVID-19 oraz 91 zgonów, w związku z czym na na konferencji Ministra Zdrowia i Premiera przedstawiono zmiany w mapie powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, które wchodzi w życie z dniem 17.10 (sobota). Jakie zmiany zostały wprowadzone i gdzie obowiązuje strefa czerwona. Sprawdźcie!

Z dniem 08.10.2020 odnotowano w Polsce niemal 4300 zachorowań na COVID-19 oraz 75 zgonów, w związku z czym na na konferencji Ministra Zdrowia i Premiera przedstawiono zmiany w mapie powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, które wchodzi w życie z dniem 10.10 (sobota). Cała Polska została objęta strefą żółtą (od soboty, 10.10), w której pojawiły się dodatkowe obostrzenia, a liczba miast i powiatów w strefie czerwonej została zwiększona. Jakie zmiany zostały wprowadzone i gdzie obowiązuje strefa czerwona. Sprawdźcie!

Często pytacie nas o to, jakie kolory sukienek są odpowiednie na uroczystość ślubu i wesela. Poza oczywistym zarezerwowaniem bieli w tym dniu dla Panny Młodej, jest jeszcze kilka barw, które nie sprawdzą się najlepiej w tym dniu.

Przygotowania do ślubu i wesela to czasami niezły rollercoaster - raz wszystko układa się idealnie i idzie jak po maśle, by za chwilę napotkać na jakąś przeszkodę, która skutecznie utrudnia dalsze kroki i działania. Jednym z najtrudniejszych i najczęściej prowokujących kłótnie etapów jest tworzenie listy gości, których chcielibyście zaprosić na ślub i wesele. Dodatkowym utrudnieniem może być kwestia "oddania" pewnej puli miejsc na liście waszym rodzicom - jeśli zdecydowaliście dać rodzicom wolną rękę w kwestii zaproszenia osób, bez których nie wyobrażają sobie waszego ślubu i wesela, musicie jeszcze ustalić, ilu gości mogą zaprosić. Jak zdecydować? Podpowiadamy!

Ślub i wesele to nie tylko połączenie dwóch osób, które stworzą nową rodzinę, to także przyjęcie całej rodziny swojego małżonka jako własnej. Najbliżsi twojemu ukochanemu są oczywiście jego rodzice, a w szczególności mama, która po ślubie stanie się twoją teściową. 

Z dniem 1.10.2020 odnotowano w Polsce niemal 2000 zachorowań na COVID-19 oraz 30 zgonów, w związku z czym na stronach Rządowego Centrum Legislacji  pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadza zmiany w mapie powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, które wchodzi w życie z dniem 3.10.2020 (sobota). Jakie powiaty znalazły się w strefie żółtej i czerwonej? Sprawdźcie!

Drogie Pary Młode, z dniem 29.09.2020 Ministerstwo Zdrowia podczas konferencji ogłosiło zmiany w dopuszczalnej liczbie gości weselnych. Sprawdźcie koniecznie, jak wygląda aktualna sytuacja!

Jeśli pandemia koronawirusa zmusiła was do przesunięcia daty ślubu i wesela na późniejszy termin, a suknię ślubną odebrałaś już wcześniej, musisz odpowiednio o nią zadbać, by doczekała waszego wielkiego dnia w stanie nienaruszonym. Wiele salonów mody ślubnej oferuje przechowanie sukni u siebie, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jeśli zdecydowałaś się na samodzielne przechowanie swojej sukni ślubnej, musisz wiedzieć, jak ją zabezpieczyć. Jak przechowywać suknię ślubną w domu? Podpowiadamy!

Często pytacie nas o to, jakie prezenty wręczyć waszym gościom weselnym. Klasyczne paczki ze słodkościami i napoje wyskokowe wręczane gościom weselnym na odchodne powoli odchodzą do lamusa, a Pary Młode starają się znaleźć unikatowe, a jednocześnie w jakiś sposób przydatne prezenty weselne. Zebrałyśmy dla Was kilkadziesiąt ciekawych pomysłów z różnych kategorii - oto one!

Kiedy ostatnio napisaliście albo dostaliście list miłosny? W dobie cyfryzacji i ciągłego biegu, warto czasami się zatrzymać po to, by zamiast przesłania szybkiej wiadomości z ikonką serduszka na Messengerze, napisać prawdziwy, tradycyjny list miłosny. Nie potrzebujecie wcale specjalnej okazji, by wręczyć (a najlepiej- wysłać tradycyjną pocztą!) list zaadresowany do waszej drugiej połowy. Niezależnie od etapu waszego związku, przelanie swoich uczuć na papier i napisanie "kocham cię" to zawsze dobry pomysł, a uśmiech, który zobaczycie na twarzy waszej drugiej połowy po przeczytaniu listu będzie dla was naprawdę największą nagrodą. 

Dzień ślubu i wesela to naprawdę szczególna data w kalendarzu zarówno Pary Młodej, jak i najbliższych osób. Równie mocno, jak przyszli nowożeńcy, całość przygotowań przeżywają rodzice, najmocniej oczywiście mamy. Jeśli chcielibyście, aby wasze mamy były włączone w całość ceremonii i przyjęcia weselnego, jest na to wiele sposobów. Przedstawiamy Wam najciekawsze z nich!

Pierwsze wizyty w salonach sukien ślubnych mogą być bardzo przyjemne i zachęcające do dalszych poszukiwań, ale i także mogą na starcie zasmucić przyszłą Pannę Młodą, wpędzając ją w kompleksy, czy zniechęcając do dalszych poszukiwań. Co ma na to wpływ? 

W piątek, 04.09.2020 pojawiła się aktualizacja stref żółtych i czerwonych, a wraz z nimi informacje i zasadach i ograniczeniach związanych z koronawirusem. Sprawdźcie koniecznie!

W czwartek, 27.08.2020 pojawiła się aktualizacja stref żółtych i czerwonych, a wraz z nimi informacje i zasadach i ograniczeniach związanych z koronawirusem. Sprawdźcie koniecznie!

Koronawirus pokrzyżował plany wielu Parom Młodym, które swoje wymarzone, wiosenne i letnie śluby i wesela przełożyły na późniejszą porę roku. Co robić w przypadku, jeśli przenieśliście ślub i wesele na porę roku, która nie należy do waszych ulubionych? Najważniejsze, żebyście pamiętali o faktach - w końcu będziecie małżeństwem! Zmiana pory roku na mniej lubianą wcale nie ujmie uroku waszemu ślubowi i weselu - niezależnie od daty, będzie to najpiękniejszy dzień w waszym życiu. Jak dopasować wasz ślub i wesele do daty,  którą wybraliście i jednocześnie cieszyć się tym dniem? Sprawdź nasze porady!

Od najbliższej soboty - 8 sierpnia w 19 powiatach z największym wzrostem zakażeń powrót niektórych zakazów i nakazów. Ograniczenia będą dotyczyć ilości osób na weselu.

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Miej pewność, że jesteś na niego przygotowana w stu procentach! Już dziś powiedz „tak” Wedding Trade Show 2021!

Czas narzeczeństwa to okres, kiedy pary młode budują fundamenty swojego związku – wspólnie tworzą wizję dnia ślubu i wesela, rozmawiają o swoich marzeniach i oczekiwaniach. To dobry czas na to, by podzielić się obowiązkami związanymi z procesem planowania i organizacji przyjęcia weselnego. Co zwykle leży w zakresie obowiązków pana młodego? Podpowiadamy gdzie można wykorzystać jego zaangażowanie.

Wieczór panieński to szczególna i niezapomniana impreza. To również świetna okazja, aby wręczyć przyszłej pannie młodej oryginalny, a może nawet śmieszny upominek. Jakie prezenty na wieczór panieński warto wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czy ślub plenerowy i wesele w plenerze wciąż mogą być eleganckie? Oczywiście, że tak, jednak szyk i klasa powinny iść w parze z dopasowaniem do miejsca, w którym odbywa się uroczystość.

Ślub to ten jedyny dzień w życiu podczas, którego wszystkie oczy są skierowane na nich, na nią – Pannę Młodą. Każda kobieta marzy, aby tego dnia czuć się pięknie i podzielić się swoim szczęściem z innymi. A o czym myśli świeżo zaręczona dziewczyna? O sukni!

Pomysł na zaręczyny może stanowić spore wyzwanie dla mężczyzny. Wybór idealnego miejsca, stworzenie romantycznej atmosfery, a do tego zaskoczenie partnerki. To nie jest łatwe zadanie. Na szczęście mając odpowiedni plan, da się wszystko dopiąć na ostatni guzik i sprawić, że oświadczyny będą wzruszającym i niezapomnianym przeżyciem.

Podziękowania dla rodziców podczas wesela to piękny moment, ale dla wielu osób także trudny. Podczas tych kilku minut młodzi próbują wyrazić wdzięczność za całe swoje dzieciństwo. Jak sobie z tym poradzić?

Zapraszamy  na romantyczne popołudnie z muzyką na żywo do parku przy hotelu Dwór Sieraków! Już w niedzielę, 24 maja odbędzie się pierwsze, cykliczne spotkanie piknikowe w przyhotelowym parku Dworu Sieraków w ramach akcji #bezpiecznypiknik.

 Każdy z nas raz na jakiś czas musi skorzystać z usług przesyłania paczek, jednak często nie wiemy, jak złożyć odpowiednią dyspozycję. Poniżej prezentujemy krótki poradnik zamawiania kuriera.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że , chcąc nie chcąc, staliśmy się domatorami i spędzamy znacznie więcej czasu ze swoimi ukochanymi niż przed jej wybuchem. Jeśli planowałeś oświadczyny jeszcze przed ograniczeniami i prośbami o izolację albo zdecydowałeś się na nie już podczas epidemii, nic straconego! Wciąż możesz przygotować oświadczyny tak, by twoja partnerka się niczego nie spodziewała - potrzebujesz tylko dobrego schowka na pierścionek i pomysłu na to, jak ją zaskoczyć. Podpowiadamy, jak oświadczyć się swojej ukochanej w domowym zaciszu i wciąż sprawić jej tym niespodziankę - zapraszamy!

Koronawirus zaskoczył wszystkich, zmieniając nasze plany życiowe na najbliższe kilkanaście miesięcy. Wiele Par Młodych musiało zmodyfikować swoje oczekiwania wobec ślubu i wesela w 2020 roku, jednak nie tylko oni stanęli do walki o swoje marzenia. Równie mocno obostrzenia i zakaz organizacji wesel odczuwają podwykonawcy ślubni, dla których bardzo często rynek ślubny jest jedynym źródłem utrzymania. Mimo własnych trudności i walki o przetrwanie, wielu z nich staje na wysokości zadania, wspierając pomysłami i pomocą Pary Młode, które zostały zmuszone do zmiany terminu ślubu i wesela. Jeśli należycie do jednych z tych Par Młodych, których podwykonawcy robią wszystko, co w ich mocy, by Wam pomóc lub, po prostu - chcecie okazać im swoje wsparcie w tak trudnym momencie - mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak możecie powiedzieć "dziękuję" swoim podwykonawcom ślubnym na 8 sposobów. Zapraszamy!

Śluby i wesela zmieniają się wraz z z duchem czasu (pisałyśmy o tym tutaj), przyjmują nowe konwencje, wplatają w nie najnowsze trendy, dostosowują się do marzeń Pary Młodej. Mimo całej swojej elastyczności, jest jednak kilka zasad, których warto się trzymać, aby nie popełnić faux-pas. Wymieniamy 8 najważniejszych, które zdecydowanie warto znać.

Zmiana daty ślubu i wesela ze względu na okoliczności niezależne od Pary Młodej nigdy nie należy do przyjemnych i łatwych decyzji - nie dość, że będziecie musieli poczekać jeszcze dłużej, aby poślubić miłość swojego życia, to jeszcze wyjątkowa data, na którą czekaliście i której wyglądaliście, staje się tylko kolejnym, zwykłym dniem w kalendarzu - ale czy na pewno? Zawsze możecie celebrować Waszą pierwotną datę ślubu w niecodzienny sposób ;). Co mamy na myśli? Zebrałyśmy dla Was kilka pomysłów.