Film & foto

Szukasz rekomendowanego fotografa ślubnego i kamerzysty na ślub? Znajdziesz u nas najpiękniejsze zdjęcia ślubne, doradzimy jak sprawdzić fotografa na wesele, w galeriach znajdziesz pomysły na sesje plenerowe i tematyczne.

Reportaż ślubny rozpoczyna się zazwyczaj od przygotowań u Panny Młodej, lub Pana Młodego. Jest to zawsze wprowadzenie do “tego” dnia, jak również do stylu ceremonii i imprezy.
To, jakie dodatki wybierzecie na swój ślub, zostanie przez Waszego fotografa uchwycone tak, abyście za kilka lat mogli przypomnieć sobie o ślubnej biżuterii, czy perfumach.

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu Pary Młodej, dlatego nic dziwnego, że większość z nich pragnie go uwiecznić aby zatrzymać wspomnienia na zawsze. Pary zatrudniają fotografa, jednak czasami mają wątpliwości w przypadku filmowca ślubnego, uważając go za spory i niekoniecznie potrzebny wydatek. Dlaczego warto zdecydować się również na osobę, która nakręci ślub i wesele i stworzy z materiałów film pełen emocji? Wymieniamy 5 najważniejszych powodów.

Szelest liści pod stopami, ciepłe tony kolorystyczne w krajobrazie i brak upału - dla wielu osób jesień jest idealnym terminem na organizację wesela. Choć aura może nie sprzyjać organizacji przyjęcia na świeżym powietrzu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z polskiej złotej jesieni podczas ślubnej sesji fotograficznej.

Znalezienie fotografa ślubnego, który uchwyci w kadrze najpiękniejszy dzień z życia Pary Młodej wcale nie jest takie proste. Podczas poszukiwań, należy wziąć pod uwagę nie tylko budżet narzeczonych i dostępność fotografa ale i także wymarzony styl zdjęć, jakich oczekuje Para Młoda. To także specyficzny rodzaj usługi, którego nie da się zmierzyć, zważyć, spróbować czy posłuchać - ogromnie ważne jest to, by zaufać wybranemu fotografowi, że stanie na wysokości zadania i uwieczni dzień ślubu i wesela w taki sposób, o jaki prosi Para, przy jednoczesnym zachowaniu własnego stylu i indywidualności. Nic dziwnego, że wybór fotografa ślubnego stanowi jedno z największych wyzwań dla Pary Młodej. Wyselekcjonowanie fotografów spełniających oczekiwania Pary spośród kilkunastu tysięcy osób zajmujących się fotografią ślubną może być czasochłonne i bardzo absorbujące. Jak ułatwić proces wyboru tego jedynego, wymarzonego fotografa ślubnego? Mamy dla Was 6 kroków, które pomogą Wam w podjęciu decyzji. 

Moda na odprowadzanie Panny Młodej do ołtarza przez Tatę (czasami też Mamę lub innego, ważnego członka rodziny) przywędrowała do Polski zza Oceanu – zwyczaj znany ze Stanów Zjednoczonych zadomowił się w naszym kraju całkiem dobrze i staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie zamiast tradycyjnego pójścia do ołtarza z przyszłym Mężem? Sprawdźcie!

Moda na first look, czyli pierwsze spotkanie w dniu ślubu Pary Młodej przyszła do nas z USA i zadomowiła się na gruncie polskim już jakiś czas temu. Uchwycenie takiego momentu w kadrze aparatu, tych emocji, spojrzenia, wzruszenia Pary Młodej to marzenie każdego fotografa ślubnego. 

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, zatem nic dziwnego, że po zakończeniu uroczystości każdy chciałby posiadać z niego pamiątkę, jaką są fotografie ślubne, film z dnia ślubu lub reportaż ślubny. Wielu nowożeńców decyduje się również na sesję ślubną przed uroczystością.

Bomby dymne pojawiły się właściwie znikąd i zawładnęły ślubnymi zdjęciami już kilka sezonów temu, wciąż utrzymując się na szczycie pomysłów na portrety ślubne. Dodają "tego czegoś", sznytu oraz kreatywności. Wiele Par Młodych zastanawia się nad ich wykorzystaniem podczas swojej sesji zdjęciowej, jednak ma wątpliwości. Specjalnie dla tych wszystkich, którzy rozważają użycie bomb dymnych - odpowiadam na najważniejsze pytania.

Sandomierz to urokliwe miasteczko, położone na wzgórzach i momentami przypominające włoskie miejscowości… Nie bez powodu nazywany jest Małym Rzymem. Topowe miejsce do zwiedzania - sprawdzi się też jako idealna lokacja dla… sesji narzeczeńskiej.

Ślub i wesele to wyjątkowa chwila w życiu każdej Pary Młodej, dlatego nie dziwi fakt, że pragną one, by uwiecznić ten dzień najlepiej, jak się da. Piękne zdjęcia z przygotowań, first looku, ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego nie mogą się jednak obyć bez sesji Pary Młodej w plenerze. Czy zdecydować się na krótką sesję plenerową w dniu ślubu, czy lepiej umówić się z wybranym fotografem ślubnym w innym terminie? Sprawdźmy plusy i minusy obu rozwiązań.

Wybór fotografa ślubnego jest jedną z najważniejszych decyzji do podjęcia na etapie przygotowań do ślubu. Przecież to fotograf odpowiedzialny jest za stworzenie najpiękniejszej pamiątki z uroczystości. Warto poświęcić trochę czasu i przejrzeć kilkadziesiąt portfolio różnych fotografów. Na pewno uda się znaleźć odpowiedniego artystę, którego zdjęcia najbardziej Ciebie poruszają.

Portret Panny Młodej to niezbędny element każdego reportażu ślubnego. Lekki, eteryczny, czarno- biały, zmysłowy, romantyczny... Pomysłów jest naprawdę wiele, a wszystko zależy od wyobraźni fotografa i predyspozycji Panny Młodej. 

Wielu fotografów często zachęca swoje pary do sesji narzeczeńskiej (ja też zawsze mocno i zawsze chętnie!) i jest to coraz częściej ukierunkowane nie tyle dodatkową opcją w pakiecie, na której można zarobić (bo umówmy się, że jako dodatkowa sesja jest to zazwyczaj osobno wyceniana praca), ale przede wszystkim po to, aby… lepiej się poznać!

Na przestrzeni lat usługi wideofilmowania wesel znacząco się zmieniały, dostosowując się do ślubnych trendów, a także oczekiwań klientów. Czym współczesne filmowanie wesel różni się od wideofilmowania sprzed 20 lat? O czym warto wiedzieć, szukając kamerzysty na wesele?

Dzień ślubu i wesela to czas, kiedy Para Młoda jest w centrum zainteresowania wszystkich zaproszonych gości, z których 90% chciałoby mieć zdjęcie z Nowożeńcami. Oczywiście, nie ma w tym absolutnie nic złego, jednak taka sesja zdjęciowa może ciągnąć się godzinami, znacząco zmieniając plan wesela. Jak usprawnić proces fotografii z rodziną, przyjaciółmi i pozostałymi gośćmi weselnymi? Poniżej znajdziecie kilka skutecznych porad.

Ślub i wesele wiele Par zapamiętuje jako najpiękniejszy dzień w swoim życiu. Czy istnieje szansa, aby przeżyć te chwile i poczuć podobne emocje raz jeszcze? Oczywiście, że tak – z pomocą przychodzi możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Widywana w zagranicznych komedii romantycznych ceremonia staje się coraz popularniejsza również w Polsce. Czy warto się zdecydować na odnowienie przysięgi małżeńskiej? Mam nadzieję, że przepiękna plenerowa ceremonia Moniki i Michała przekona Was, że zdecydowanie tak!

Ostatnie sezony ślubne pokazały jak bardzo upodobaliśmy sobie styl boho. Poza stylizacją naszego ubioru i dodatkami w stylu BOHO, szukamy także sal weselnych, które będą pasowały do tego klimatu. Stodoły, folwarki, gospodarstwa – to miejsca idealne na śluby zorganizowane w stylistyce boho.

Zimowe śluby i wesela mają w sobie to coś - tą mała, nieuchwytną w innych porach roku iskierkę magii. Trudno wskazać, czym dokładnie jest owe "to coś", jednak zimowy krajobraz zdecydowanie nie należy do codziennego świata. Podobnie było podczas sesji ślubnej Karoliny i Kuby - biały, lekki puch śnieżny po prostu nas zaczarował.

Czy trzeba być rodowitym góralem, by urządzić ślub w górach? Oczywiście, że nie! Marta z Filipem zdecydowali się na wesele w klimatycznym miejscu, jakim jest położona w Szczyrku Winnica Toskańska, a góralskie akcenty i przepiękny krajobraz w tle tylko dodały uroku całej ceremonii.

Nasza cykliczna lista "Zdjęcia, które zachwycają" jest jednym z najchętniej przeglądanych przez Was tworzonym przez naszą redakcję zestawieniem. Tym razem, przygotowałyśmy dla Was listę rekomendowanych filmowców ślubnych z całej Polski. Zapraszamy do oglądania najpiękniejszych filmów ślubnych z sezonu 2020 - przed Wami Filmy, które Zachwycają!

Zdjęcia, które Zachwycają to zestawienie rekomendowanych fotografów ślubnych z Polski, które prezentujemy Wam cyklicznie już od czterech lat! Rok 2020 dla wszystkich był niespodzianką i ogromnym zaskoczeniem - wypełniony niepokojami, systematycznie wprowadzanymi ograniczeniami i zakazami, jednak mimo wszystko, wiele Par Młodych mogło powiedzieć magiczne "tak" i spełnić swoje marzenia o ślubie i weselu. Mimo przeciwności losu, wiele ślubów i wesel udało się zrealizować oraz uchwycić najważniejsze momenty w postaci fotografii. Jak co roku o tej porze, przygotowaliśmy kolejną edycję cyklu z rekomendowanymi przez nas fotografami ślubnymi na rok 2021.

Komu z Was marzy się ceremonia ślubna w plenerze ręka do góry! Julia i Grzegorz spełnili swoje marzenia o przepięknym ślubie, decydując się na uroczystość cywilną w ogrodzie, a wszystko to w przepięknym podkrakowskim kompleksie W Dolinie Stawu.

Wybór fotografia ślubnego, to nie jest łatwe zadanie. Przede wszystkim powinniście określić, jaki rodzaj fotografii Wam odpowiada i czego szukacie w zdjęciach ślubnych. To jest kluczowe, by w ogóle zacząć poszukiwania.
Fotografia w dniu ślubu może być bardziej kreowana lub stawiać na reportażowe, nieustawiane kadry. Fotograf może skupiać się na pięknych pozowanych portretach lub łapaniu naturalnych, ulotnych chwil i emocji. Dziś opowiem Wam czym jest dobry reportaż ślubny.

Ślub i wesele to naprawdę magiczny dzień, który przemija w okamgnieniu, dlatego na pewno będziecie chcieli uchwycić wszystkie najważniejsze jego momenty na zdjęciach. Do tradycji fotografii ślubnej należy także sesja fotograficzna świeżo upieczonych małżonków. Jeśli na samą myśl o stanięciu przed obiektywem aparatu ogarnia cię strach, a pozowanie do zdjęć brzmi jak twój najgorszy koszmar senny – mamy problem. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na to, by rozluźnić parę młodą przed obiektywem i mimo początkowej niechęci i nieśmiałości zyskać przepiękne fotografie ślubne. Jeśli pozowanie do zdjęć nie należy do twoich najmocniejszych stron, koniecznie poznaj poniższe porady!

Zdjęcia, które Zachwycają prezentujemy wam cyklicznie już od ponad czterech lat! W ciągu tych lat pokazaliśmy Wam zdjęcia najlepszych fotografów ślubnych z Polski. Rok 2020 możemy nazwać rokiem zaskoczeń, ograniczeń i rokiem prób dostosowania się do trudnej sytuacji pandemicznej, dlatego staramy się ukazać i tym razem kawałek rzeczywistości, z którą przyszło się nam wszystkim zmierzyć. Przygotowaliśmy ponownie edycję specjalną cyklu z rekomendowanymi przez nas fotografami ślubnymi na rok 2020 i 2021. Ta edycja jest jednak nieco inna od poprzednich - poprosiliśmy o zdjęcia, które pokazują, jak wyglądają śluby i wesela organizowane podczas pandemii koronawirusa.

Sesja narzeczeńska i ślubna to naprawdę wyjątkowa pamiątka na lata, dlatego warto zadbać o to, by było co wspominać. Ważne jest, by rozpocząć przygotowania od wyboru odpowiedniego fotografa ślubnego, bo to od niego w głównej mierze zależy, czy sesja będzie udana.

Dawid i Tomek poznali się podczas lekcji tanga. Wiele godzin spędzonych na parkiecie i poza nim połączyło ich nie tylko tanecznie, a przede wszystkim prywatnie. Są pierwszą i jedyną w Polsce parą facetów, którzy tańczą pokazy tańca oraz uczą tanga argentyńskiego. A w domu mają dwa koty, Carlosa i Reya, nazwane oczywiście na cześć znajomych tancerzy.

Czasami życie płata nam figle i znajdujemy prawdziwe skarby zupełnie przypadkowo. Przepiękne pole maków, które za chwile zobaczycie, wyrosło na mojej drodze zupełnie przypadkiem i stało się miejscem jednej z moich ulubionych sesji narzeczeńskich, 

Sesja zdjęciowa nad morzem to marzenie niejednej Pary Młodej. Piękne kadry z zakochanymi na tle morskich fal, złoty piasek i niepowtarzalne światło sprawiają, że wiele Par Młodych decyduje się na realizację swojej sesji poślubnej właśnie nad morzem. Jak przygotować się do takiej sesji? Na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Coraz częściej można spotkać amatorów fotografii ślubnej, którzy chętni są na to, by podjąć się robienia zdjęć Młodej Parze w dniu ślubu, bez wcześniejszego doświadczenia. Oferty cenowo bywają kuszące ale czy takie rozwiązanie jest jednak dobre? Jakie różnice są między amatorami a profesjonalistami, którzy zajmują się fotografią ślubną? Jak rozpoznać profesjonalistę? Sprawdzamy kilka aspektów!

Zdjęcia, które Zachwycają zaprezentowaliśmy wam po raz pierwszy już ponad cztery lata temu. Od tego czasu, niezmiennie tworzymy cyklicznie artykuły, w których pokazujemy zdjęcia najlepszych fotografów ślubnych z Polski. Tym razem, przygotowaliśmy ponownie edycję specjalną cyklu z rekomendowanymi przez nas fotografami ślubnymi na rok 2020. Ta edycja jest jednak nieco inna od poprzednich - tym razem, poprosiłyśmy o zdjęcia w czerni i bieli, ukazujące emocje po wyjściu z ceremonii ślubnej, portrety pary młodej, a także szalone chwile.

Pary coraz częściej poszukują na swój ślub kompleksowych usług - coraz bardziej pożądane są duety, które oferują zdjęcia ślubne i film ślubny w jednym pakiecie! A dlaczego warto wybrać duet? O zaletach pracy jednej ekipy opowie Karolina i Michał - duet fotograficzno-filmowy reprezentujący markę Dwudziestadruga.pl.

Coraz więcej par decyduje się na wykonanie sesji narzeczeńskiej przed ślubem. To nie tylko niezwykła pamiątka z unikalnego okresu narzeczeństwa ale i piękne zdjęcia. Poznajcie 5 dobrych powodów, które przekonają Was do skorzystania z możliwości zrobienia sobie sesji narzeczeńskiej.

Fotografia ślubna to wymagający, ale jednocześnie bardzo wdzięczny zawód. Mam to ogromne szczęście, że mogę towarzyszyć zakochanym podczas ich najpiękniejszego dnia ślubu i wesela. Nieskromnie powiem, że mam także to niesamowite szczęście do Par Młodych, zakochanych w sobie po uszy. Na zdjęciach jestem w stanie uchwycić każdą  z emocji przebiegających przez ich twarz i jestem im niesamowicie wdzięczny, że zdecydowali się właśnie na moje towarzystwo w tak ważnym dla nich dniu.

Ślub i wesele to niezapomniany czas zarówno dla Pary Młodej, jak i zaproszonych gości, dlatego bardzo ważne jest to, by zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół podczas jego organizacji. Jednym z tych elementów, które sprawiają, że wesele jest piękne, są małe rzeczy - detale, które nadają całości przyjęcia charakteru i stylu.

Sesja ślubna jest zwieńczeniem całego reportażu. Pokazuje inne oblicze Pary Młodej – są tylko oni, ich uczucia oraz otaczające piękno wybranego przez nich miejsca.

Pięknie dziś pada deszcz. Bo deszcz padać pięknie potrafi. W fotografii ślubnej gość to nielubiany, choć niesłusznie, bardzo często o psucie klimatu jest pomawiany :) Odchodząc już od rymowania, piszę tekst o słonecznej sesji, którą zaplanowałem do pokazania :)

Filmy ślubne to wspaniała pamiątka dnia ślubu i wesela. Krótkie, kilkunastominutowe teledyski i nieco dłuższe filmy do 30 minut przenoszą nas w świat wspomnień jeszcze wiele lat po tym wydarzeniu. O wyjątkowości filmów ślubnych, o tym, dlaczego warto zatrudnić filmowca w dniu ślubu i wesela, o pasji do wykonywanego zawodu i radach dla Par Młodych rozmawiamy z Łukaszem Kozdrasiem, filmowcem slubnym kryjącym się pod nazwą Invert Studio. Zapraszamy!

Basia i Szymon to miłośnicy stylu rustykalnego oraz prostoty połączonej z elegancją. Poszukując miejsca na sesję poślubną, kierowaliśmy się dwoma wyznacznikami - ma być w naturze z dużą ilością zieleni, a do tego przestronnie i klimatycznie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na leżącą na pograniczu Śląska i Małopolski Pustynię Błędowską. Postanowiliśmy jednak nie skupiać się na samej pustyni, a wykorzystać też ogromne leśne tereny otaczające piaskowy obszar.

Na ślubie i weselu najważniejsza jest Para Młoda i jej goście - prawda, ale nie do końca. Ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał ten dzień, ma także miejsce, które wybieracie na celebrowanie Waszego  święta. Paulinę i Konrada poznałam w drugim dniu ich imprezy, na poprawinach. Sam widok ich uśmiechniętych twarzy i emocji na nich wypisanych sprawił, że byliśmy pewni - wesele na pewno było udane, a oni kochają się na zabój. Poprawiny w miejscu takim, jak Villa Love w Izdebniku to niemalże gotowy scenariusz na wyjątkowy reportaż.

Od 20 kwietnia na nowo można robić sesje fotograficzne czyli również sesje ślubne - zarówno w studio jak i w plenerze. To naprawdę światełko w tunelu dla Par Młodych i całej branży fotograficznej.  W myśl nowych przepisów i zdjęciu obostrzeń sesje mogą być przeprowadzane bez zabezpieczeń w postaci maseczek. 

Cykl "Zdjęcia, które Zachwycają" należy do najchętniej oglądanych przez Was zestawień tworzonych przez nasz portal. Idąc za ciosem, prezentujemy Wam listę rekomendowanych filmowców na ślub i wesele - zapraszamy do tegorocznej odsłony cyklu "Filmy, które Zachwycają" -edycja 2020.

Już od czterech lat przygotowujemy dla Was cykliczny artykuł, w którym prezentujemy zdjęcia najlepszych fotografów ślubnych z Polski. Zapraszamy serdecznie do edycji specjalnej cyklu z rekomendowanymi przez nas fotografami,  rok 2020 - tym razem, poprosiłyśmy o pokazanie emocji na fotografiach w postaci radości i wzruszenia.

O fotografii ślubnej wie wszystko - jest młoda, ambitna i utalentowana, od lat rozwija się w branży fotograficznej, tworząc niezapomniane reportaże ślubne i uwieczniając wspomnienia podczas egzotycznych sesji poślubnych. Aleksandra Nowak, znana jako Cztery Kadry, opowiedziała nam o swojej pasji i miłości do fotografii - zapraszamy do lektury wywiadu!