Druhny

Porady dla Panny Młodej i dla Druhen – jakie są obowiązki i zadania druhny, kto może być druhną na ślubie i weselu oraz jaką sukienkę wybrać dla druhny.

Świadkowa zaraz po parze młodej to jedna z najważniejszych osób podczas ceremonii zaślubin. Zaszczytna funkcja wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością. Będąc świadkową, należy pamiętać nie tylko o obowiązkach wiążących się z tą rolą, ale i o nienagannym wyglądzie. Jak dobrać odpowiedni strój? Poniżej udzielamy kilku kluczowych wskazówek.

Współczesne przyjęcia weselne oraz śluby projektowane są tak, by wszystko prezentowało się perfekcyjnie. Nie ma miejsca na pomyłki i błędy - zarówno para młoda, jak też świadkowa i świadek, muszę wyglądać w tym dniu nienagannie. Dlatego właśnie kreacja dla świadkowej najczęściej dobierana jest tak, by perfekcyjnie pasowała do wizerunku młodej pary, motywu przewodniego wesela oraz wybranej kolorystyki.

Zastanawiasz się, czy czarna sukienka na wesele to odpowiedni wybór, czy też lepiej postawić na pastelową kreację, która nie wzbudzi kontrowersji? A może dawne obyczaje ustąpiły miejsca nowym modom? Sprawdź, co słychać w najnowszych trendach ślubnych!

Zbliża się ślub bliskiej Ci osoby i chciałabyś tej nocy prezentować się modnie i stylowo? Odkryj, jakie młodzieżowe sukienki na wesele królują w tym sezonie! 

 

Zbliża się ślub bliskiej Ci osoby, a Ty nadal nie znalazłaś dla siebie idealnej stylizacji? Przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, dzięki którym wybierzesz suknię na przyjęcie weselne niczym z marzeń i nie tylko będziesz prezentować się zjawiskowo, ale także poczujesz się niesamowicie kobieco, atrakcyjnie i modnie.

Świadkowa odgrywa wyjątkową rolę w trakcie ślubu. Nie tylko odpowiada za sprawy organizacyjne i zapewnia wsparcie Pannie Młodej, ale także stoi dumnie przy jej boku w trakcie uroczystości. Nic więc dziwnego, że chciałabyś, aby Twoja sukienka dla druhny prezentowała się zjawiskowo, jednocześnie nie przyćmiewając kreacji wstępującej w związek małżeński przyjaciółki. Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, dzięki którym wybierzecie wspólnie idealną sukienkę dla świadkowej.

Model posiadania więcej niż jednej druhny przybyły do nas zza wielkiej wody ma się na naszym rodzimym rynku ślubnym coraz lepiej. Wiele Panien Młodych decyduje się na poproszenie swoich najbliższych przyjaciółek o pomoc i towarzyszenie w dniu ślubu i wesela.

W polskiej tradycji można spotkać wiele przesądów i obyczajów związanych z ceremonią ślubną. Dotyczą one nie tylko wyboru daty ślubu czy ubioru Panny Młodej, ale także druhen. Przygotowaliśmy dla Was listę porad i reguł, które koniecznie musicie zastosować jeśli spoczywa na Was ten obowiązek, w przeciwnym razie przyniesie to pecha Młodej Parze.

Wybór druhny, która będzie Twoją opoką i pomocną dłonią w dniu ślubu zwykle nie stanowi problemu, jednak prawdziwe "schody" zaczynają się w momencie, kiedy masz dwie siostry lub co najmniej dwie równie oddane przyjaciółki. Jak dokonać właściwego wyboru i nie urazić przy tym żadnej ze stron? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Bycie druhną to nie tylko zaszczyt, ale i też pewne obowiązki – druhna wspiera Pannę Młodą podczas ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego, dlatego również powinna prezentować się nienagannie. Często jedną z najtrudniejszych decyzji dla druhny bywa wybór odpowiedniej sukienki w której wystąpi na ślubie i weselu. Aby ułatwić wybór odpowiedniej sukni, przydatne będzie wcześniejsze zastanowienie i przemyślenie sprawy, dlatego do tego tematu warto przygotować się nieco wcześniej. Pomysły na to, jak sprawić, aby zakup sukni dla druhny był łatwy i przyjemny znajdziecie poniżej.

To jest ten dzień! Nie Twój, ale osoby bardzo Ci bliskiej, która powierzyła Ci naprawdę odpowiedzialne zadanie. Oprócz celebrowania i hucznej zabawy, na Twoich barkach spoczywa nie lada odpowiedzialność. Musisz być naprawdę dobrze przygotowana do tej roli. Specjalnie dla Was Click Team przygotował kilka porad na ten szczególny dzień. Do dzieła!

Dzień ślubu i wesela to święto Młodej Pary i oczywistym jest, że Pannie Młodej w tym dniu nie powinno się niczego odmawiać, szczególnie jeśli prośby te kieruje do swojej druhny. Są jednak takie sytuacje i rzeczy, kiedy zarządzenia przyszłej Panny Młodej są nieco... nie na miejscu, dlatego przygotowałyśmy dla Was kilka porad, o co nie powinnyście prosić swojej druhny. Oto one!

Zwykle na druhnę wybieramy osobę nam najbliższą – siostrę, kuzynkę, szwagierkę czy po prostu – najlepszą przyjaciółkę. Osobę, która jest naszą bratnią duszą, powiernicą, terapeutką, matką i siostrą w jednym, a w czasie przygotowań weselnych, także prawie-profesjonalną wedding plannerką. Oczywiście, że sama nominacja jest już ogromnym zaszczytem, jednak wiele Panien Młodych chce dodatkowo podziękować za bycie druhną. Jeśli zaliczasz się do tego grona, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! 

Z odległych kontynentów napływają do nas najróżniejsze trendy i pomysły, lecz nie każdy ma szansę przyjąć się u nas, w Polsce. Jednym ze świetnych motywów jest ubieranie swoich druhen w podobne sukienki lub w kreacje w takim samym kolorze. Czy to się u nas przyjmie? Jeszcze nie wiemy, ale już na wszelki wypadek podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeżeli chcesz poprosić swoje druhny o specjalną stylizację na Twój ślub.

Jak wybrać kolor sukien dla druhen? Co stanowi podstawę wyboru?
Odpowiedź nie jest taka łatwa jakby się wydawało...

Od kilku lat, polskie Panny Młode coraz częściej decydują się na posiadanie nie jednej, a kilku druhen. Najczęściej stają się nimi siostry, kuzynki, szwagierki i przyjaciółki – osoby najbliższe, którym możesz zaufać.

W związku z bardzo ważną rolą pełnioną podczas ceremonii i wesela, świadkowa bądź druhna powinna być osobą bliską Pannie Młodej, zaufaną i godną powierzenia jej ważnych funkcji.

Druhny to zwykle rodzina Panny Młodej i jej najbliższe przyjaciółki. Ich liczba zależna jest od wyboru Panny Młodej. Podaje się, że maksymalna liczba to 12. Najczęściej to trzy, cztery lub pięć pań będących podporą dla Panny Młodej w dniu ślubu, jak i w czasie przygotowań. Druhny mogą być pannami lub mężatkami i nie ma ograniczeń wiekowych. Dziewczynki między 8 a 16 rokiem życia, jeżeli zostają wybrane, zwane są druhenkami.

Galeria koronkowych suknienek dla druhen.

Jeśli wybierzesz różowy jako kolor dominujący w aranżacji swojego ślubu i przyjęcia weselnego to zobacz jaką propozycję przygotowaliśmy jako kreacje druhen idących w orszaku weselnym.

Ślub jest dla każdej z nas wydarzeniem, na które przygotowujemy się miesiącami, a czasem nawet latami.

W Polsce przy organizacji wesela najwięcej czasu nad doborem sukni spędza Panna Młoda, a o właściwym doborze sukni dla Druhny nikt nie pamięta.

Mówi się, że strój druhen nie powinien przyćmić kreacji Panny Młodej, dlatego unika się stroju w odcieniu kości słoniowej i bieli.

Podczas przygotowań do ślubu i w samym dniu zaślubin pomocą Parze Młodej powinni służyć świadkowie i druhny. Jeśli powierzymy te role sprawdzonym i bliskim osobom, uzyskamy pewność, że cała uroczystość będzie przebiegać spokojnie.