Obrączki ślubne

Wybór odpowiedniej obrączki nie może być przypadkowy - te piękne ślubne ozdoby mają znaczenie nie tylko sentymentalne, ale również symboliczne. Prócz wybranego grawera czy kamienia, który będzie znajdować się na Waszej wyśnionej ozdobie, warto dodatkowo zastanowić się nad kruszcem, z którego będzie ona wykonana i dopasowana do Waszego rodzaju miłości. Różowe złoto bowiem, dedykowane jest osobom, które nie tylko tryskają energią, witalnością i wszechogarniającą szczerością, ale i również są pełni dzikości i namiętności. To właśnie w tej różowej odmianie popularnego, ślubnego kruszcu, który wyraża mnóstwo uczuć i emocji, zaklęta jest mieszanka wybuchowa miłości pełnej pasji i młodzieńczości. Obrączki z różowego złota doskonale podkreślą stałość i męskość charakteru partnera oraz delikatność i oddanie partnerki.

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych to czasochłonny i często niełatwy proces - znalezienie wzoru, który podoba się zarówno Panu Młodemu, jak i Pannie Młodej a do tego pasującego do pierścionka zaręczynowego może zająć chwilę. Jeśli należycie do tych Par Młodych, które nie do końca mają sprecyzowane swoje oczekiwania względem obrączek, zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika - dzięki niemu znajdziecie wymarzone obrączki szybko i sprawnie.

Początek roku przynosi zawsze powiew nowości, a zatem najświeższych trendów ślubnych na najbliższe miesiące. To samo dotyczy obrączek ślubnych, które są pamiątką przysięgi małżeńskiej – stałym przypomnieniem o złożonej obietnicy, które stają się ozdobą noszoną na co dzień. Warto poświęcić chwilę i wybrać odpowiednie obrączki dla siebie – w końcu będą zdobić wasz palec każdego dnia, przez wiele lat. Sprawdźcie najpiękniejsze wzory obrączek ślubnych na sezon 2021!

Obrączki ślubne to nieodłączny symbol miłości - ofiarowane i nakładane wzajemnie na palec przez nowożeńców podczas ceremonii zaślubin, stają się znakiem zawarcia związku małżeńskiego. Dzisiejsze Pary Młode są świadome tego, co im się podoba, dlatego poszukują już nie tylko zwyczajnych obrączek, a poświęcają sporo czasu na znalezienie tych najpiękniejszych. 

Obrączki ślubne to znak zawarcia związku małżeńskiego, oddania się drugiej osobie, który nosimy na palcu od dnia ślubu aż do śmierci, dlatego warto poświęcić chwilę na ich wybór. Decyzji do podjęcia macie kilka - od materiału, z którego mają być wykonane, przez ich szerokość, aż po detale w postaci zdobień i grawerów. Jak dokonać odpowiedniego wyboru? Podpowiadamy.

Obrączki ślubne to niezwykle ważny rodzaj biżuterii - te niepozorne krążki na palce to symbol wiecznej, trwałej miłości, dlatego stojąc przed wyborem obrączek, które będziecie nosić na palcu całe życie, warto rozważyć dodanie im czegoś o szczególnym dla was znaczeniu. Idealnym rozwiązaniem jest...grawer!

Obrączka to najważniejszy symbol pieczętujący związek małżeński pary zakochanych. Jak jednak wybrać zestaw, który będzie prezentować się pięknie i modnie przez następne lata? Sprawdźmy, jakie obrączki cieszą się popularnością. Gdzie je kupić? 

Szukasz najpiękniejszych obrączek ślubnych? Podoba Ci się klasyczne złoto, a może wolisz białe złoto? W Apart znajdziesz mnóstwo wzorów w obu wersjach!

Letnie miesiące to czas pięknej pogody, ale i ślubów i wesel. Symbolem zawartego małżeństwa są obrączki. Pary Młode wybierają je niezwykle skrupulatnie, dlatego w ślubnej kolekcji Apart przyszli małżonkowie znajdą wiele wzorów zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Obrączki ślubne stanową symbol trwałości związku małżeńskiego. Przypominają o wierności, miłości oraz nierozerwalności małżeństwa. Ich historia jest bardzo długa – rozpoczęła się w starożytnym Egipcie – i bynajmniej nie jest związana z religią chrześcijańską. W obecnych czasach są one elementem świeckiej tradycji małżeńskiej, przypominając każdemu z małżonków o treści przysięgi małżeńskiej. Dla większości nowożeńców wybór odpowiednich obrączek ślubnych sprawiać może trudności.

Wybór obrączek ślubnych dla wielu par staje się nie lada wyzwaniem. Wynika to przede wszystkim z szerokiej oferty, jaką przedstawia nam rynek oraz braku wiedzy odnośnie tego, na co tak naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę. Dlatego właśnie przedstawiamy Wam kilka przydatnych porad, opracowanych przez specjalistów z krakowskiej pracowni jubilerskiej Syncret, które pomogą Wam w rozwianiu wątpliwości.

Przygotowania do ślubu wiążą się z wieloma kwestiami do przemyślenia. Mowa tu nie tylko o liczbie zaproszonych gości, wyborze odpowiedniego lokalu oraz stworzeniu menu, ale również o zakupie idealnych obrączek. Choć w przeszłości niemalże każda Para Młoda nosiła na swym palcu obrączkę wykonaną ze złota, to dziś sytuacja ta wygląda nieco inaczej.

7 największych mitów o obrączkach, czyli jak wybrać obrączki ślubne i nie zwariować. Każdą Parę Młodą czeka wybór obrączek idealnych. Jednak aspekt wizualny to nie wszystko! Zobaczcie na co zwrócić szczególną uwagę, w co wierzyć, a co puścić mimo uszu wybierając obrączki ślubne.

Obrączki symbolizują magię uczuć, której nie da się porównać z niczym innym. Tak jak miłość – powinny wyróżniać się pięknem i trwałością, by godnie oddawać jej nieprzemijający blask. Znaczenie przypisywane obrączkom jest wyjątkowe, co w pełni odzwierciedla podejście firmy Apart do ich produkcji.

Wybierane na całe życie, z założenia mają być biżuterią, której nigdy nie będziemy chcieli zdjąć z palców. Kupno obrączek to zatem prawdziwe wyzwanie dla Narzeczonych! Jeśli więc dotychczas nie mieliście sposobności dowiedzieć się czegoś na temat szlachetnych metali, musicie nadrobić zaległości. I choć wybierając pierścionki, kierujemy się zazwyczaj własnym gustem, podstawowa znajomość kruszyw z pewnością ułatwi Wam zakupy.

Obrączka to symbol miłości i wierności. To również pamiątka, którą będziemy nosić na palcu do końca życia. Nic dziwnego, że decyzja o wyborze określonego modelu jest jedną z najtrudniejszych, jakie musimy podjąć w gorączce przedślubnych przygotowań. Obrączka, aby cieszyła nasze oko przez długie lata, powinna spełniać szereg wymogów. Jakich?

Mijają lata. Ceremonia zaślubin staje się odległym wspomnieniem. O tym wyjątkowym wydarzeniu przypominają nam dwie rzeczy: album ze zdjęciami ślubnymi i obrączka. Obrączka to nie jest zwykła biżuteria. To symbol, który nosimy na dłoni na co dzień, przez całe życie. Warto zadbać o to, żeby wraz z symboliką w parze szły elegancja i dobry gust.

Zanim wybierzesz wymarzone obrączki warto wiedzieć, co tak naprawdę kryje się za upragnionym wzorem. Oto mini przewodnik Apart po wiedzy jubilerskiej, który ułatwi podjęcie tej ważnej decyzji.

Kolor różowy jest w tym sezonie niezwykle modny, także w branży ślubnej - pod jego znakiem upłynie cały 2014 rok.

Pasek. Ozdabia, podkreśli talię, przytrzyma na miejscu ukochane dżinsy. Może być prosty, może być ozdobny... Ale aż tak?!

Żółte złoto ma swoich wiernych fanów, także wśród przyszłych małżonków.

Obrączki ślubne to biżuteria symboliczna - jest znakiem połączenia dwojga ludzi.

Dla wszystkich narzeczonych wybór obrączek to jedna z najważniejszych decyzji przed ślubem.

Jak pogodzić stonowaną klasykę z nieco bardziej dekoracyjnym stylem?

Gratka dla pasjonatów podróży i tych, którzy pragną odkrywać nowe miejsca na mapie świata.

Jeśli nie żółte złoto, nie białe złoto i srebro, to co? A może pallad?

W Salonach Jubilerskich Sezam Narzeczeni znajdą bogatą i różnorodną ofertę obrączek, ponad 500 modeli.

W ostatnich latach można zaobserwować coraz większe zainteresowanie obrączkami wykonanymi z tytanu.

Poszukując idealnych obrączek ślubnych stajemy przed wieloma dylematami zarówno natury estetycznej, jak i materialnej.