Wydrukuj tę stronę

Koronawirus a zmiana daty ślubu - 8 sposobów na celebrowanie pierwotnej daty ślubu i wesela

Zmiana daty ślubu i wesela ze względu na okoliczności niezależne od Pary Młodej nigdy nie należy do przyjemnych i łatwych decyzji - nie dość, że będziecie musieli poczekać jeszcze dłużej, aby poślubić miłość swojego życia, to jeszcze wyjątkowa data, na którą czekaliście i której wyglądaliście, staje się tylko kolejnym, zwykłym dniem w kalendarzu - ale czy na pewno? Zawsze możecie celebrować Waszą pierwotną datę ślubu w niecodzienny sposób ;). Co mamy na myśli? Zebrałyśmy dla Was kilka pomysłów.

ślub wesele smokebombs zmiana terminu ślubu i wesela change the date porady inspiracje para młoda suknia ślubna garnitur ślubny Bukiet ślubny - Pracownia Chwasty
Zdjęcie - Jasny Kadr


1. Napiszcie do siebie listy miłosne

Uczcijcie Wasz związek i napiszcie do siebie listy miłosne, w których powiecie sobie, jak wiele dla siebie znaczycie i że nie możecie się doczekać Waszego ślubu i wesela. Aby nadać im jeszcze bardziej romantycznego charakteru, wymieńcie się listami w godzinie, o której miał odbyć się Wasz ślub.

2. Zorganizujcie życzenia z samochodu

Na pewno widzieliście, jak swoje urodziny w czasach pandemii świętują zagraniczne gwiazdy - o określonej porze wychodzą przed dom (oczywiście, w odpowiednim zabezpieczeniu), a najbliżsi przejeżdżają wolno obok ich domu, składając im życzenia. To taka bezpieczna forma świętowania z zachowaniem odpowiedniego dystansu - sprawdzi się równie dobrze w Waszej sytuacji - na pewno tęsknicie za widokiem Waszej rodziny i przyjaciół, więc taka krótka rozmowa z pewnością będzie dla Was bardzo miłym doświadczeniem.

3. Zamówcie Wasz obiad weselny i tort na wynos

Jeśli restauracja, w której miało się odbyć Wasze wesele dostarcza dania na wynos, podobnie jak cukiernia, w której zamówiliście tort weselny, skorzystajcie z ich oferty i świętujcie ten dzień wybranymi przez Was daniami i słodkością. Dzięki temu, ponownie przypomnicie sobie, ile radości sprawiła Wam degustacja menu i wybór tortu, a dodatkowo poczujecie namiastkę tego, co nastąpi nieco później, wraz z nową datą ślubu i wesela.

4. Przygotujcie Wasze ulubione drinki

Jeśli dziś miałoby odbyć się Wasze wesele, to jakie drinki popijalibyście w tej chwili? Mimo, że termin wesela się zmienił, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczcić pierwszą datę szklaneczką Waszego ulubionego trunku - na zdrowie!

5. Świętujcie wirtualnie z najbliższymi

Dzięki wielkie twórcom aplikacji do konwersacji grupowych! Dzięki nim, możecie jednocześnie połączyć się z kilkudziesięcioma osobami na raz i prowadzić z nimi rozmowę. Aby dodać jej nieco pikanterii, prześlijcie wszystkim, z którymi chcecie się połączyć, przepis na Wasze ulubione drinki i poproście o ich przygotowanie - dzięki temu, będziecie mogli wspólnie wznieść toast podczas wirtualnej rozmowy.

6. Stwórzcie mini sesję zdjęciową

Jeśli to możliwe i Wasz fotograf nie ma nic przeciwko, poproście go o stworzenie mini sesji z Wami w roli głównej. Wcale nie musicie wychodzić z domu, aby stworzyć piękne kadry - plus, sesja zdjęciowa po kilku tygodniach izolacji w dresach da Wam szansę na to, by nieco się wystroić ;). Oczywiście, w dobie ograniczeń i dystansu może się okazać, że Wasz fotograf nie będzie chciał zorganizować sesji u Was w domu, jednak od kilku dni możemy bez przeszkód spacerować po lesie - i to bez maseczki - zapytajcie Waszego fotografa o możliwe opcje i działajcie.

7. Wybierzcie miejsce na podróż poślubną

Wiemy, że w tej chwili zakup jakiejkolwiek wycieczki to działanie co najmniej ryzykowne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byście rozważyli możliwe opcje i wybrali chociaż kierunek Waszej przyszłej podróży poślubnej. Kiedy już to zrobicie, przygotujcie sobie mapę miejsc, które koniecznie chcecie odwiedzić podczas Waszego pobytu. Wybierzcie się na wirtualny spacer po hotelach, sprawdźcie rekomendacje najlepszych restauracji w okolicy, znajdźcie najpiękniejsze zakątki z najlepszym widokiem - przygotujcie plan Waszej wymarzonej podróży.

8. Wykorzystajcie ten czas na wspomnienia

Gdyby wszystko odbyło się zgodnie z planem, prawdopodobnie w tej chwili wirowalibyście na parkiecie w takt Waszych ulubionych utworów, sączylibyście drinki w towarzystwie najbliższych i cieszylibyście się każdą chwilą tego dnia. Niestety, życie zweryfikowało Wasze plany i data ślubu została przesunięta, ale to nie znaczy, że macie się umartwiać nad straconą datą i kolejnymi miesiącami oczekiwania. Zamiast tego, usiądźcie wygodnie z albumami ze zdjęciami/komputerem/aparatem w rękach i przeglądając Wasze wspólne zdjęcia, wróćcie do najlepszych wspomnień :). Wasz dzień nadejdzie szybciej, niż myślicie, a oczekiwanie na niego wcale nie musi być smutne.

 

 

Planujecie ślub i wesele i nie wiecie, od czego zacząć? A może utknęliście na którymś z etapów przygotowań i nie wiecie, co dalej? Być może planowanie idzie Wam świetnie, ale macie problemy z pewnymi elementami i potrzebujecie porady? Z przyjemnością pomożemy Wam w organizacji najpiękniejszego dnia Waszego Życia! Zapraszamy zarówno Pary zainteresowane kompleksową organizacją ślubu i wesela, jak i takie, które potrzebują tylko indywidualnej konsultacji i pomocy z konkretnymi aspektami przygotowań. Macie pytania? Napiszcie lub zadzwońcie - z chęcią na nie odpowiemy!


Magdalena Barska, Ceremony Concept, organizacja wesel Kraków
www.ceremonyconcept.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)