Wydrukuj tę stronę

O czym koniecznie porozmawiać z przyszłą teściową przed ślubem?

Ślub i wesele to nie tylko połączenie dwóch osób, które stworzą nową rodzinę, to także przyjęcie całej rodziny swojego małżonka jako własnej. Najbliżsi twojemu ukochanemu są oczywiście jego rodzice, a w szczególności mama, która po ślubie stanie się twoją teściową. 

Mamy nadzieję, że twoja przyszła teściowa zdecydowanie odbiega od krążących od lat stereotypów i jest naprawdę kochaną, ciepłą i troskliwą osobą, z którą zbudujesz (lub już zbudowałaś) dobrą relację. Niezależnie od tego, czy znacie się bardzo dobrze, czy dopiero poznajecie, czas przygotowań do ślubu i wesela może być naprawdę stresujący, dlatego warto jeszcze przed „Dniem Zero” porozmawiać z przyszłą teściową o pewnych ważnych sprawach. Jakich? Odpowiadamy poniżej.

ślub wesele rozmowa z teściową teściowa mama pana młodego psychologia związku porady ślubne inspiracje ślubne Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Czy chciałabyś pomóc w przygotowaniach do ślubu i wesela?

Zwykle mamy panów młodych wręcz przebierają nogami, prosząc o możliwość pomocy w przygotowaniach do dnia ślubu i wesela. Jeśli twoja przyszła teściowa również aż pali się do pracy, śmiało możesz oddelegować jej jedno z zadań. Jakie? W zależności od tego, jak wygląda wasza relacja i jak bardzo liczysz się z jej zdaniem, może to być mała rzecz, np. pomoc w wyborze firmy cateringowej, czy cukierni, która przygotuje tort lub, jeśli ufasz modowym wyborom przyszłej teściowej i uważasz, że ma dobry gust – możesz poprosić o pomoc przy wyborze sukni ślubnej lub zaprosić ją na spotkanie z wybranym przez was florystą ślubnym.

Czy zależy ci szczególnie na którejś z tradycji ślubnych?

Tradycje rodzinne to stosunkowo bezpieczny temat – niezależnie od natury twojej relacji z przyszłą teściową, tego rodzaju rozmowa powinna być całkiem przyjemna. Zapytaj mamę swojego ukochanego o to, czy w jej rodzinie szczególnie mocno celebruje się pewne z tradycji ślubno-weselnych lub czy ma może takie zwyczaje, które krążą w rodzinie od lat i na których realizacji szczególnie mocno jej zależy? Nawet najtwardsza teściowa powinna docenić twoje starania uświęcenia rodzinnych zwyczajów i zrealizowania ich także podczas przygotowań do waszego ślubu i wesela.

Ilu gości chciałabyś zaprosić?

Jeśli zdecydowaliście się dać rodzicom wolną rękę i pozwolić na zaproszenie kilku „swoich” gości, koniecznie upewnij się (i to odpowiednio wcześnie), jak kształtują się plany zaproszeń ze strony przyszłej teściowej. Nie zapomnijcie przedstawić twardych liczb jasno i dobitnie, by później uniknąć ewentualnych zażaleń i problemów związanych ze zbyt dużymi oczekiwaniami i zbyt małą dostępnością miejsc.

Czy znalazłaś już kreację na ślub i wesele?

Zapytanie przyszłej teściowej o to, co planuje założyć na wasz ślub i wesele to bardzo dobry pomysł, szczególnie, jeśli zdecydowaliście się na motyw przewodni w konkretnym kolorze lub wiesz, w jakim kolorze na pewno nie chciałabyś, aby wystąpiła twoja teściowa. Jeśli mama twojego ukochanego wciąż poszukuje odpowiedniego stroju, a macie stosunkowo bliskie relacje, zaproponuj jej swoją pomoc w zakupach - na pewno doceni taką propozycję. 

Czy masz dla mnie jakąś radę?

Kilka dni przed ślubem i weselem, warto zapytać swojej przyszłej teściowej o to, czy ma dla ciebie jakąś poradę dotyczącą małżeństwa. Zadanie takiego pytania to niby mała rzecz, ale na pewno wzruszająca - dajesz do zrozumienia mamie swojego ukochanego, że jest dla ciebie ważna i liczysz się z jej zdaniem, dlatego prosisz o to, by podzieliła się z tobą swoją mądrością życiową. Nie musi być to porada związana stricte ze ślubem i małżeństwem, może być to po prostu wskazówka związana ze związkiem ogólnie lub dotycząca bezpośrednio twojego ukochanego. 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)