Wydrukuj tę stronę

Problemowi członkowie rodziny na ślubie i weselu - zapraszać, czy nie?

Śluby i wesela to z natury wydarzenia rodzinne, kiedy to najbliżsi jednoczą się, by wspólnie świętować miłość członków swoich klanów. Niestety, praktycznie w każdej rodzinie trafiają się osoby trudne, które powodują kłótnie i niesnaski. Co zrobić w sytuacji, kiedy takie osoby znajdują się w najbliższym otoczeniu Pary Młodej? Czy koniecznie należy zagryźć zęby i zaprosić je na swój ślub i wesele, wiedząc, że będą z nimi problemy, czy może istnieje sposób na to, by uniknąć ich obecności na waszej uroczystości? Sprawdźmy.

ślub wesele rodzina zaproszenia ślubne czy zapraszać toksycznych członków rodziny trudne wybory ślubne porady ślubne inspiracje ślubneZdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Kiedy obecność danej osoby na ślubie i weselu może zranić innych członków rodziny

Czasami w życiu są takie sytuacje, gdy relacje rodzinne są bardzo pogmatwane. Trudny rozwód rodziców, patchworkowe rodziny żyjące w nienawiści, osoby walczące z uzależnieniami, czy zamierzchłe kłótnie członków rodziny ciągnące się od lat... W takiej sytuacji, jeśli niezaproszenie jednej osoby może wręcz uratować spokój was i waszych gości, warto podjąć ryzyko i nie wysyłać do niej zaproszenia. Zdecydowanie nie powinniście w takiej sytuacji czuć się zobligowani więzami krwi do zapraszania takiego członka rodziny, który sprawiał wam przykrość i ranił was i waszych najbliższych od lat. Będąc w takiej sytuacji, słuchajcie głosu swojego serca, a w razie wątpliwości - skonsultujcie swoje obawy z najbliższymi - istnieje duża szansa, że utwierdzą was w podjętej przez was decyzji lub wskażą argumenty, o których sami wcześniej nie pomyśleliście. W końcowym rozrachunku pamiętajcie, że to wasz najważniejszy dzień i ważne jest, abyście mogli zachować spokój i świętować go z osobami, które was kochają i życzą wam najlepiej.

Kiedy relacja z danym członkiem rodziny jest trudna, ale do naprawienia

Wizja świętowania dnia ślubu i wesela w towarzystwie osoby, z którą macie trudną, wyboistą relację lub członka rodziny, z którym nie zamieniliście słowa od lat nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak z drugiej strony, wykluczenie z grona osób zaproszonych na ślub i wesele może spowodować całkowite zerwanie kontaktów, dodatkowo w niemiłej atmosferze, a także skomplikować rodzinne relacje jeszcze bardziej, niż dotychczas. Nim podejmiecie ostateczną decyzję, zastanówcie się, czy brak zaproszenia na ślub i wesele danej osoby jest wart waszego spokoju w tym dniu? Czy w ogóle istnieje możliwość, że naprawicie relacje z daną osobą jeszcze przed weselem na tyle, by móc ją zaprosić? Co w sytuacji, jeśli będziecie spotykać się z tą osobą na rodzinnych spotkaniach w przyszłości? Czy brak zaproszenia dla danego członka rodziny może zranić wasze najbliższe osoby? Nim zdecydujecie ostatecznie, zastanówcie się, jakie konsekwencje w przyszłości może wywołać wykluczenie tej osoby z grona gości weselnych - jeśli pominięcie tej osoby na liście gości weselnych może spowodować jeszcze większe komplikacje w waszych relacjach w przyszłości- nie warto ryzykować i lepiej wysłać zaproszenie również do niej.

Kiedy to Para Młoda opłaca ślub i wesele samodzielnie

Tradycyjnie, kiedy rodzice Pary Młodej partycypują w kosztach organizacji wesela, przyjęło się pozostawiać im większe pole manewru przy zapraszaniu gości weselnych. Wiele Par będąc w takiej sytuacji, pozwala swoim rodzicom na zaproszenie osób z "ich" listy. Jeśli jednak samodzielnie finansujecie ślub i wesele, tak naprawdę tylko od was zależy, kto znajdzie się na liście osób zaproszonych. Oczywiście, możecie jak najbardziej skonsultować swoją listę gości z waszymi rodzicami i, jeśli chcecie, przyjąć od nich sugestie dodatkowych osób do zaproszenia, jednak nie musicie czuć się absolutnie zmuszeni do zapraszania osób, z którymi nie macie kontaktu, nie dogadujecie się lub które po prostu was ranią. 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)