Klasyczna biżuteria ślubna? Oczywiście perły!

Szykujesz się do ślubu? Masz już suknię? Jeśli zastanawiasz się jaka biżuteria najlepiej podkreśli Twoją urodę w ten niepowtarzalny dzień, mamy dla ciebie rozwiązanie, które sprawdzi się zawsze – wybierz najpiękniejsze klejnoty ślubne, za jakie uważane są perły. Nie ma innych kamieni, które tak znakomicie współgrałyby z bielą sukni, nawiązując swoją symboliką do charakteru uroczystości zaślubin. Niegdyś zarezerwowane dla królowych, dziś dostępne są niemal dla każdego i nieodmiennie dodają uroku eleganckim kreacjom.

 ślub wesele biżuteria ślubna biżuteria na ślub na wesele perły naturalne perły biżuteria perłowa Gemlord.pl Gemlord

Wśród klejnotów, którymi w historii zdobiona była najpiękniejsza biżuteria ślubna, perły od ponad dwóch tysięcy lat pełniły najważniejszą rolę. W starożytności wierzono, że uchronią one od łez kobietę wstępującą w związek małżeński, w naszej erze stały się symbolem czystości, niewinności, płodności, bogactwa i szczęśliwego pożycia. Były tak pożądane, iż już w I wieku p.n.e. zaczęto wytwarzać ich imitacje, zakładane na ślub przez kobiety z niezamożnych rodów. Do dziś jednak nie udało się człowiekowi naśladować wyglądu pereł w sposób idealny – wprawne oko zawsze odróżni wygląd pereł prawdziwych od ich podróbek. Rozwój hodowli tych klejnotów, który nastąpił w XX wieku, spowodował, iż stały się one dostępne ogółowi – zakup biżuterii ślubnej z pereł nie rujnuje już kieszeni przeciętnego nabywcy. Jednak najpiękniejsze, najbardziej szlachetne z tych klejnotów są rzadkie i wciąż bardzo kosztowne.

Jak najlepiej wybrać perłową biżuterię na ślub?

Pierwsza i najważniejsza rada: zapomnij o imitacjach. Plastikowe, szklane lub wycinane z muszli kulki polakierowane perłowymi lakierami wyglądają tandetnie. Jeśli nie znasz się na perłach i nie widzisz tego na pierwszy rzut oka, uwierz, że wiele osób, które na co dzień noszą perłową biżuterię zauważy podróbki natychmiast. Skoro tyle uwagi poświęcasz przygotowaniu pięknej sukni, nie zepsuj wrażenia tandetnymi dodatkami. To mają być perły!

Wybierając biżuterię ślubną z perłami zwróć uwagę na jakość samych kamieni. Te najpiękniejsze będą błyszczeć wśród innych – jeśli uda ci się znaleźć takie, w których będziesz w stanie dostrzec swoje odbicie, staną się one najbardziej eleganckim elementem twojej kreacji. Doskonały połysk jest podstawową cechą szlachetnych kamieni wysokiej klasy i odróżnia je od „średniaków”, sprzedawanych w większości polskich sklepów.

Dobre perły mają czystą powierzchnię i regularne kształty, a najbardziej cenione będą klejnoty idealnie okrągłe. Wszystkie te cechy wpływają na ostateczną cenę, pamiętaj jednak iż nawet najbardziej okrągłe i nieskazitelne perły zbledną przy egzemplarzach mniej doskonałych, jeśli połysk tych drugich będzie silniejszy.

ślub wesele biżuteria ślubna biżuteria na ślub na wesele perły naturalne perły biżuteria perłowa Gemlord.pl Gemlord

Jaki gatunek pereł?

Na rynku znajdziesz kamienie z wód słodkich oraz pochodzące z mórz i oceanów. Te pierwsze są znacznie tańsze, jednak okrągły kształt będzie wśród nich bardzo rzadki. Z reguły mają też słabszy połysk, jednak przy odrobinie szczęścia można znaleźć wśród nich egzemplarze dorównujące urodą perłom morskim. Zainteresuj się nimi, jeśli Twój budżet jest ograniczony.

Biżuteria ślubna z pereł morskich to klasa sama w sobie, pod jednym wszakże warunkiem – jeśli są to kamienie o naprawdę wysokiej jakości. Okrągły kształt i dobry połysk znajdziesz tu znacznie częściej, jednak nie jest to regułą, gdyż do naszego kraju sprowadzane są przede wszystkim kamienie najsłabsze.

W obu przypadkach powinnaś włożyć trochę serca w wyszukanie egzemplarzy naprawdę pięknych – bardzo łatwo jest przepłacić za kamienie o słabej jakości. Pooglądaj perły w sklepach i nie kupuj byle czego – efekt, który możesz uzyskać wynagrodzi ci trud włożony w wyszukanie pereł do biżuterii ślubnej. Z czystym sumieniem możemy polecić ci sklep gemlord.pl – jakość oferowanych tam pereł wyróżnia się spośród tego, co oferują nasze sklepy, a personel doradzi ci najlepszy wybór nawet jeśli twój budżet nie pozwala na ekstrawagancję.

Starannie dobrana biżuteria może zrobić wrażenie większe niż sama suknia. Pamiętaj o tym wybierając dodatki, które założysz na tę wyjątkową uroczystość.

Materiał partnera zewnętrznego

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)