Wydrukuj tę stronę

Zaproszeniowy savoir vivre – porady ekspertów

Poruszanie się wokół wszystkich spraw związanych z wysyłaniem zaproszeń ślubnych może być dla wielu osób mocno przytłaczające. Sporządzenie listy gości, dostarczenie zaproszeń na czas, wkładki, które można, czy warto dołączyć, itp. Wbrew pozorom istnieje wiele rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę na samym etapie planowania zakupu zaproszeń, jak i później podczas ich wysyłania. Oto kilka porad ekspertów, które warto wziąć pod uwagę. Dzięki podpowiedziom specjalistów z branży ślubnej wyjaśnimy wam wiele spraw i rozwiejemy pojawiające się wątpliwości oraz nieścisłości.

Bądź wierny swojemu stylowi

Pierwszą rzeczą na jaką zwracają uwagę zapraszani goście, to styl zaproszenia. Ważne jest więc, aby zaproszenie, które trafi w ręce gości oddawało wasz styl jako pary, i wasz charakter. Wybierzcie zatem projekt zaproszenia, który będzie kreatywny i z klasą, dzięki czemu wyrazicie kim jesteście jako para. Pamiętajcie, aby dobrze przemyśleć ogólny koncept zaproszenia, aby odpowiadał on zarówno waszemu charakterowi, jak i gustowi, by koncepcja zaproszenia odpowiadała wam pod względem wizualnym w stu procentach.

zaproszenia ślubne zaproszenie na ślub na wesele poligrafia ślubna zapi.pl

Efektywna komunikacja

Ustalając listę gości weź pod uwagę zdanie swojej drugiej połówki oraz jego najbliższych na temat listy gości. Być może macie zupełnie odmienne zapatrywania na temat tego, kto powinien pojawić się na waszym ślubie. Być może w grę wchodzą też odmienności kulturowe, czy odmienne tradycje. Istotne jest, by dojść do kompromisu, dzięki któremu określicie z góry rozmiar listy gości weselnych.

Podział ról

Tradycyjnie rodzice panny młodej i pana młodego są wymieniani jako gospodarze wesela. W dzisiejszych czasach jednak wielu narzeczonych samodzielnie organizuje przyjęcie weselne, co chcą podkreślić na samym już zaproszeniu. Jeśli zatem jako para młoda pragniecie podkreślić swoją niezależność, możecie wybrać zaproszenia na których wymienieni będziecie wyłącznie wy jako gospodarze. Wówczas na zaproszeniu widnieć będzie zwrot w stylu „Państwo młodzi mają zaszczyt zaprosić...”.

zaproszenia ślubne zaproszenie na ślub na wesele poligrafia ślubna zapi.pl

Mniej znaczy więcej

Zaproszenia to pierwszy element Twojego wesela, który zobaczą Twoi goście. Powinni oni dlatego zobaczyć zaproszenie ślubne o estetycznym wyglądzie, które przekaże niezbędne informacje dotyczące ślubu i wesela. I choć żyjemy w erze technologicznej, warto pokusić się, by dodać do zaproszenia informacje na temat przewozu, zakwaterowania, etc. Słowem informacji, które ułatwią im dojazd oraz pobyt na Twojej uroczystości weselnej.

Zadbaj o wskazówki

Jeśli część Twoich gości przybędzie na wesele z daleka, zatroszcz się, by do zaproszenia dołączyć informacje na temat dojazdu. Dzięki temu poczują się oni znacznie pewniej, a jednocześnie będą pewni, że zaopiekowałeś się nimi w należyty sposób. To cenne, aby Twoi goście mieli poczucie, że cieszysz się na ich obecność na weselu.

zaproszenie ślubne zaproszenie na ślub na wesele poligrafia ślubna zapi.pl

Określ adresata zaproszenia także na kopercie

Adresowanie zaproszenia rozpoczyna się od zaadresowania koperty! Nawet jeśli nie wysyłasz zaproszenia pocztą zaznacz na kopercie do kogo adresowane jest zaproszenie. Zapraszając parę wymień imiona i nazwiska obojga. Zapraszając rodzinę, możesz napisać śmiało – rodzina Kowalskich, lub też wymienić każdą osobę pojedynczo.

zaproszenia ślubne zaproszenie na ślub na wesele poligrafia ślubna zapi.pl

Wyślij zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących wysyłania zaproszeń jest moment w którym powinno się je wysyłać. Przyjęło się, iż najlepiej robić to na około 8 do 12 tygodni przed weselem, tak by dać gościom czas na przygotowania.

Tekst i zdjęcia: Zapi.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)