Wydrukuj tę stronę

Zamiast kwiatów

Zamiast kwiatów – jak poprosić gości weselnych o coś oryginalnego, ale ze smakiem?

 

Tradycja i dobry obyczaj nakazywały obdarować Parę młodą kwiatami. Ciętymi, przyozdobionymi serduszkami, złotem, mnóstwem małych, kolorowych pąków. Jednak kwiaty to prezent nietrwały, niepraktyczny. Choć piękny, urzeka tylko na chwilę, nie dając takiej frajdy, jak mogłoby...no właśnie. Karma dla psów ze schronisk, maskotki dla dzieci z domów dziecka, a może wino bezalkoholowe? Pokażemy Wam, czego możecie sobie życzyć zamiast kwiatów.

 

Coraz częściej na weselach króluje lista prezentów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomaga nie dublować prezentów albo określa, co sprawi przyjemność Państwu Młodym. W tej chwili nawet na zaproszeniach pojawia się krótka adnotacja: zamiast kwiatów – coś dla domu. Albo: zamiast kwiatów - wesprzyj zaprzyjaźnione schronisko. W zasadzie kwiaty można zastąpić wszystkim. Liczy się pomysł.

Anna i Jarek kochają kuchnię francuską. Jadą w podróż poślubną do Prowansji, zamierzają zajadać się miejscowymi specjałami. Bardzo chcieliby dostać takie prezenty, które po prostu zapakują w swoją podróż. Kłopot w tym, że Anna jest w ciąży i nie może spożywać niektórych produktów, a także pić alkoholu. A kolacja bez dobrego wina we Francji? To już nie to samo. Co więc zrobili? Poprosili gości o zakup czerwonych win – bezalkoholowych. Tym samym Anna mogła cieszyć się smakiem swojego ulubionego Cabernet-Sauvignon bez ograniczeń.

 Jola i Tomek to wielbiciele rocka. Marzył im się wyjazd na zagraniczny festiwal do Danii. Ale jakoś nigdy nie starczyło funduszy. Ich lista została więc wzbogacona o pozycję: zamiast kwiatów – zbiórka pieniędzy na tygodniowy festiwal, podróż w obie strony do Danii i Polski oraz dwuosobowy pokój w hotelu. Goście dali im więc kwiaty, w które były wplecione koperty z datkami oraz...bilety lotnicze.

 Jeśli więc szukacie oryginalnej formuły zamiast kwiatów, zastanówcie się, co ubarwi Wasze życie. Nie bójcie się eksperymentować z listą prezentów. Jeśli czujecie, że ktoś potrzebuje Waszej pomocy – wesprzyjcie swoim prezentem placówkę, dla której liczy się każdy grosz: dom dziecka, fundację zajmującą się bezdomnymi zwierzętami albo pomocą miejscowym dzieciom z ubogich rodzin. Jeśli stawiacie na własny rozwój, przygodę i niezapomniane wrażenia – zażyczcie sobie np. kurs skoku na bungee. A jeśli chcecie podzielić się np. dobrą nowiną z weselnikami, zamiast kwiatów wybierzcie coś dla przyszłego potomka. Postawcie na oryginalną listę prezentów, a weselnicy jeszcze długo będą mieli w pamięci Wasze wesele. Z pewnością dłużej, niż efemeryczny zapach setek wiązanek kwiatów.

 

www.winabezalkoholowe.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)