Wydrukuj tę stronę

Wyjątkowy prezent z okazji ślubu

Jako upominek dla Młodej Pary z okazji ślubu najczęściej wybierane są sprzęty AGD albo zastawa stołowa. W przypadku nowo powstającego gospodarstwa z pewnością będą one dobrym rozwiązaniem, ale w niektórych sytuacjach należy zachować pewną ostrożność. Jakie prezenty będą strzałem w dziesiątkę, a jakich lepiej unikać?

co kupic na slub, prezent slubny

Uwaga z AGD

Nowa pralka, funkcjonalna i pojemna lodówka albo piekarnik, to z pewnością urządzenia godne uwagi, ale nie jako niespodzianka. Każda pani domu chce urządzić swoje mieszkanie zgodnie z własnym gustem, a sprzęt, który się w zaplanowaną konwencję nie wpisuje na pewno nie będzie powodem do radości. Ponadto pod uwagę należy wziąć fakt, że wybierając duże AGD nie mamy możliwości sprawdzenia, czy konkretny model zmieści się w kuchni nowożeńców. Jeśli jednak koniecznie chcemy sprawić tego typu prezent młodej parze, wybór urządzenia powinien bezwzględnie zostać poprzedzony konsultacją – w przeciwnym razie nie ma to większego sensu.

Niewielkie, ale przydatne

O ile duże AGD bywa kłopotliwym prezentem, to mniejsze gabarytowo urządzenia sprawdzą się świetnie. Oczywiście warto wcześniej zrobić mały wywiad i dowiedzieć się, czego brakuje w domu przyszłych małżonków. Robot kuchenny, blender, żelazko – wszystkie te sprzęty są przydatne, ale należy pamiętać, że należą one również do najczęściej wybieranych prezentów ślubnych, stąd istnieje spore ryzyko, że ktoś z gości wpadnie na ten sam pomysł co my. Dobrym rozwiązaniem będzie np. robot sprzątający, czyli niewielki odkurzacz, którego pracę można zaprogramować na dowolną godzinę. Jeśli Państwo Młodzi należą do osób nie wyobrażających sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy, można podarować im ekspres. Podczas wybierania odpowiedniego modelu należy uwzględnić ich upodobania – inny będzie napój przygotowany za pomocą ekspresu ciśnieniowego, a inny z ekspresu przelewowego.

Dla Pani Młodej i Pana Młodego

Niektóre pary narzeczeńskie z okazji ślubu szykują dla partnera niespodzianki. Takie indywidualne upominki to świetny pomysł, aby podarować ukochanej lub ukochanemu prawdziwą pamiątkę. Może to być np. dobrej jakości alkohol, który małżonkowie otworzą z okazji jakiegoś wyjątkowego wydarzenia, albo rocznicy ślubu. Ale nie tylko. W przypadku prezentu dla panny młodej doskonałym rozwiązaniem będzie biżuteria. Piękne kolczyki, elegancka bransoletka, albo naszyjnik z całą pewnością przypadnie do gustu młodej małżonce, a do tego ma szansę stać się wartościową pamiątką wyjątkowego dnia. W przypadku mężczyzn jako biżuteria sprawdzą się spinki do mankietów, a jeśli świeżo upieczony małżonek woli praktyczne rozwiązania, można sprezentować mu elegancki zegarek renomowanej firmy. Najpopularniejsze zegarki to koszt w wysokości kilkuset złotych, ale zdarzają się również modele znacznie droższe. Inny pomysł na indywidualny upominek to perfumy cenionych marek. Ponieważ narzeczeni zazwyczaj dobrze znają nawzajem swój gust, nie powinno być większych problemów z wyborem odpowiedniego zapachu.

Tekst: Idealo.pl
www.idealo.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)