Wydrukuj tę stronę

Ochroń włosy przez zimnem!

Nadejście zimy to moment, kiedy należy szczególnie zadbać o pielęgnację włosów. W końcu w chłodne popołudnia i mroźne poranki kosmyki cierpią najbardziej, nawet pod czapką. Chronimy przed mrozem skórę twarzy i rąk, lecz nie zapominajmy o włosach.

ślub wesele pielęgnacja włosów zdrowie i uroda jak dbać o włosy zimą porady L`oreal

Chroń się przed niską temperaturą

Zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada, nasze włosy nie mają zbyt łatwo. Z jednej strony mróz i chłód, z drugiej – suche powietrze w nagrzanym mieszkaniu. Na dodatek w powietrzu jest znacznie więcej smogu z powodu ogrzewania domów. Wszystko to nie sprzyja wzrostowi i regeneracji włosów.

Pod wpływem niskiej temperatury i innych zimowych czynników zewnętrznych włosy tracą na elastyczności. Stają się bardziej szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Częściej się plączą i możesz mieć problemy z rozczesywaniem. Na dodatek pojawia się uciążliwe elektryzowanie się od czapki. Wiele osób w okresie zimowym doświadcza także wzmożonego przetłuszczania się włosów. Noszenie nakrycia głowy z jednej strony chroni fryzurę, z drugiej niestety powoduje pocenie, co znów nie wpływa dobrze na kondycję skóry i włosów. Co robić, by ochronić się przed tymi problemami?

Postaw na nawilżenie

Nawilżenie włosów jest konieczne przez cały rok, ale właśnie zimą należy robić to szczególnie intensywnie. W tym czasie w twoim zestawie pielęgnacyjnym powinna znaleźć się dobra maska na włosy, która poradzi sobie z największymi problemami i zapewni pasmom odpowiedni poziom nawodnienia.

Maska na włosy to kosmetyk o wiele silniejszy niż odżywka. Zimą, kiedy włosy szczególnie łakną nawilżenia, będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki dostarczeniu odpowiedniej ilości wody, włosy stają się bardziej elastyczne i są w stanie o wiele lepiej znieść działanie nieprzyjemnych czynników zewnętrznych. Na dodatek nawilżanie to jeden z najlepszych sposobów na zapobieganie elektryzowaniu. A dla miłośniczek czapek jest ono bardzo uciążliwe.

Zadbaj o kondycję włosów

Utrzymanie włosów w dobrej kondycji to także świetny sposób, by nie poddawały się niskiej temperaturze i dobrze sobie radziły z innymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego stosowane przez ciebie maska na włosy i szampon powinny zawierać składniki regenerujące i odbudowujące, które zadbają o strukturę pasm.

Postaraj się także nie narażać ich na dodatkowe zniszczenia, dlatego w miarę możliwości zrezygnuj z suszenia wysoką temperaturą i nie wychodź na zewnątrz w wilgotnych włosach. Zastanów się także nad swoim sposobem czesania. Zrezygnuj z plastikowych szczotek i grzebieni, by dodatkowo nie elektryzować i nie puszyć włosów.

 

Artykuł zewnętrzny

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)