Dlaczego warto mieć swój ogródek? Mieszkanie dla Młodych - Zielone Tarasy, Kraków

Soczyście zielona trawa, radośnie ćwierkające ptaki, ukryte gdzieś między gałęziami równo przystrzyżonego żywopłotu, grządki pełne warzyw, hodowanych bez grama chemii... Brzmi kusząco, prawda? Nie jest to opis oferty wczasów agroturystycznych. Wszystko to możemy mieć na co dzień, jeśli zdecydujemy się na zakup domu z ogrodem.

Własne jarzyny

Przydomowy ogród daje niepowtarzalną szansę na to, aby samodzielnie, własnymi rękami wyhodować to, co znajdzie się na naszym talerzu. To my będziemy kontrolować, w jakich warunkach rosną uprawiane przez nas rośliny, a mogą to być nie tylko marchewki, ogórki czy sałata, ale również truskawki, poziomki i... zioła. Aromatyczna mięta czy bazylia z własnego ogrodu nada potrawom niepowtarzalny smak. Można wydzielić także miejsce na malinowy krzew, a jeśli powierzchnia ogrodu na to pozwala – warto zasadzić kilka drzew owocowych. Wspaniałą ozdobą naszego domu będą otaczające go rabaty kwiatowe.

Relaks i odpoczynek

Ogród jest miejscem, które oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Latem pozwala schować się w cieniu i odpocząć od upału, czytając książkę czy wylegując się na leżaku, a wieczorem urządzić przyjęcie przy rozpalonym grillu. Nie można zapominać o tym, że już sama pielęgnacja roślin jest doskonałą formą aktywności, szczególnie polecaną osobom starszym, dla których prowadzenie ogrodu często staje się ogromną pasją, dającą mnóstwo satysfakcji.zielone tarasy ogrodek (1)

Dla najmniejszych

Posiadanie własnego ogrodu stwarza niepowtarzalną okazję, aby na jego terenie zorganizować... plac zabaw. Nasze dzieci będą chętnie spędzać czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na huśtawce, zjeżdżalni czy w piaskownicy, a latem – również w dmuchanym baseniku. Gdy maluchy nieco podrosną, można spróbować zaszczepić w nich zamiłowanie do ogrodnictwa: wystarczy wydzielić kawałek grządki, której pielęgnacja będzie zadaniem dziecka. Wspólne sadzenie, pielenie i podlewanie sprawi maluchowi mnóstwo frajdy, a samodzielnie wyhodowane warzywa na pewno zje z apetytem.

Możliwość przebywania w ogrodzie przysporzy wiele radości nie tylko dziecku, ale i... psu. Jeśli mamy pod swoim dachem takiego pupila, właśnie w ogrodzie możemy zapewnić mu codzienną porcję ruchu i zabawy.

zielonetarasy ogrodek (2) mieszkanie dla nowożenców mieszkanie dla nowożeńców Mieszkanie dla Nowożeńców

Zapraszamy do biura sprzedaży: Zielone Tarasy

zielone tarasy Kraków

Oceń ten artykuł
(1 głos)

2 komentarzy

  • Link do komentarza wojtuś wtorek, 19 maj 2015 06:45 napisane przez wojtuś

    To niech zmieni prace ! A tak na marginesie ...ogrodek spoko ale sprzatac po sąsiadach juz nie ciekawie , zbierać kiepki puszki itp.

  • Link do komentarza Adrianna piątek, 27 marzec 2015 08:58 napisane przez Adrianna

    Trzeba jednak nadmienić, że większość młodych w naszym kraju, ale niestety może tylko i wyłącznie pomarzyć o takiej perspektywie.

Skomentuj