Zrób to sam – jak innowacyjnie wykorzystać zdjęcia ślubne do dekoracji mieszkania

Zdjęcia ślubne aż proszą się o wyeksponowanie. Przywołują najpiękniejsze wspomnienia, a same w sobie wyglądają cudownie, a przecież dom czy mieszkanie zasługują tylko i wyłącznie na takie ozdoby, prawda?


Dopiero co planowaliście już swój i wesele? Było dużo nerwów i dylematów, bo w końcu to najważniejszy dzień w Waszym życiu. Teraz już po wszystkim. Nerwowych chwil prawie nikt nie pamięta, pozostało nawet troszkę żalu, że macie to już za sobą. Nie ma się co martwić - teraz czas na czerpanie radości z życia małżeńskiego, podczas którego będziecie często uciekać wspomnieniami do TEGO dnia. Pomogą Wam w tym... zdjęcia ślubne! Zarówno te w albumach i w komputerze, ale przede wszystkim te, którymi udekorujecie mieszkanie. Fotografie to najlepsze ozdoby do Waszego gniazdka. Podsuwamy kilka pomysłów na to, jak je wykorzystać, by wyglądały atrakcyjnie w Waszych wnętrzach.

Zdjęcia z blaskiem miłości

Twierdzicie, że nie macie zdolności manualnych? Ten pomysł jest bardzo prosty w wykonaniu, a efekt wygląda olśniewająco! Do jego realizacji wykorzystajcie świąteczne lampki. Rozwieście je na ścianie (na kołkach rozporowych) - wystarczy jedna linia lampek, ale jeśli macie ochotę, zróbcie więcej. Wybierzcie swoje ulubione fotografie ślubne i zwykłymi klamerkami do prania (pasującymi kolorystycznie do wnętrza) przyczepiajcie je "niedbale" do sznura lampek. Włączcie światełka do prądu i... cieszcie się podświetlanymi zdjęciami. Jeśli lampki zbyt kojarzą Wam się ze świętami - wykorzystajcie zwykły sznurek. Efekt równie fajny.

ślubne zdjęcia, zdjęcia do dekoracji mieszkania

Zdjęcia w kształcie serca

I znowu prezentujemy niezwykle proste zadanie. Przygotujcie taśmę dwustronną, przyklejcie ją na tylnej części zdjęcia ślubnego. Przykładajcie fotki do ściany tak, by stworzyć z nich serce. Jego wielkość zależy od Waszych upodobań i oczywiście rozmiaru ścian. Gdy już serce będzie gotowe (w miarę równe) i stwierdzicie, że naprawdę fajnie wygląda - przyklejcie zdjęcia klejem do tapet. Na samej taśmie długo nie wytrzymają.

Slajdowisko przez cały dzień!

Słyszeliście o elektronicznej ramce? Koszt ok. 200 zł, a efekt wart dużo więcej. Do ramki w prosty sposób zgrywacie ulubione zdjęcia i cieszycie się nimi przez cały czas. Urządzenie wyświetla je w formie slajdów, więc szybko Wam się nie znudzą.

Wielka miłość - wielkie zdjęcie

Kto powiedział, że zdjęcia we wnętrzach mają być standardowych rozmiarów, np. 10x15? Wywołacie je w dużym, by nie powiedzieć wielkim formacie i wstawcie w antyramy. Trzy zdjęcia z jednej sesji ślubnej obok siebie na ścianie w salonie - strzał w dziesiątkę! Kolorystykę dopasujcie do wnętrza - jeśli Wasze mieszkanie urządzone jest w stylu vintage, postawcie na sepię lub odcienie czarno-białe.

ślubne zdjęcia, zdjęcia do dekoracji mieszkania

Wymieniaj zdjęcia

Zadbajcie o to, by czasem podmieniać zdjęcia w ramkach, na ścianie itd. Zmiany są dobre. Ale nie wszystkie - współmałżonka/i nie trzeba zmieniać :)

Tekst i zdjęcia: Irena Zajdel, VALENT Kompleksowo Wnętrza & Remonty & Wykończenia
www.valent.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 komentarz

Skomentuj