Materace - jak dokonać optymalnego wyboru dla pary?

Oferta sklepów proponujących swoim klientom materace jest niezwykle bogata i różnorodna. Dokonując wyboru należy pamiętać, że odpowiednio dobrany materac gwarantuje nie tylko komfortowy wypoczynek, ale także dobre podparcie dla kręgosłupa. Nietrafiony zakup może się wiązać z dolegliwościami bólowymi oraz permanentnym zmęczeniem, nawet po długich godzinach snu. Jakie materace można polecić parom dzielącym ze sobą łóżko, aby oboje mogli każdej nocy liczyć na zdrowy sen?

materace ślub wesele mieszkanie dla nowożeńców nowe mieszkanie wystrój wnętrz

Wybór rozmiaru materaca

Materace dla par powinny spełniać potrzeby obu stron. By tak rzeczywiście było, przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar, zapewniający komfort i swobodę wypoczynku. Podwójne rozmiary to te pomiędzy 140 a 200 cm szerokości. Minimalna szerokość materaca dla jednej osoby to 70 cm, jednakże jeżeli pozwala na to przestrzeń, w sypialni warto zdecydować się także na szerszy model. Dzięki temu w łóżku znajdzie się dodatkowe miejsce na przykład do porannych przytulanek z dziećmi. Podobnie, jeżeli jedno z partnerów jest nieco większych rozmiarów, warto pomyśleć przynajmniej o szerokości 160x200 cm.

Materace, o idealnej konstrukcji

Producenci akcesoriów, takich jak materace mają w swojej ofercie między innymi produkty sprężynowe, czyli tradycyjne. Co prawda taki zakup dla pary to niedrogie rozwiązanie, ale trzeba przyznać, że w przypadku bardzo tanich, niskiej jakości modeli, może nie być ono najwygodniejsze. Jak przekonuje konsultant sklepu Materace dla Ciebie, w przypadku modeli złożonych z jednego systemu połączonych ze sobą sprężyn, może występować efekt falowania, który powoduje, że kiedy jedna z osób zmienia pozycję, ta druga doświadcza nieprzyjemnych drgań swojej części materaca. Na szczęście w przypadku nowocześniejszych modeli sprężynowych, ten efekt został zminimalizowany.

Idealnym materacem dla dwóch osób jest model kieszeniowy, który również jest wykonany ze sprężyn, ale każda z nich jest umieszczona w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu produkt pracuje strefowo, zaś małżonkowie mogą swobodnie zmieniać pozycję wypoczynku, bez ryzyka wybudzenia drugiej ze stron. Tego typu produkt również o wiele lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, dając doskonałe podparcie kręgosłupowi.

Ciekawą propozycją są specjalnie zbudowane materace kieszeniowe dla par. Jedna ze stron w takim modelu jest twardsza i jest przeznaczona dla mężczyzn, ponieważ daje lepsze podparcie dla ramion. Druga strona, bardziej miękka, to strona bardziej komfortowa dla kobiety, ponieważ daje podparcie dla bioder. Warto szukać tego typu materacy w ofertach najlepszych sklepów.

Coraz popularniejsze, ze względu na swoja wysoką, jakość, komfort i zdrowie, są również materace lateksowe. Dzięki swej sprężystości lateks nadaje się do wypoczynku zarówno dla osób o niższej, jak i o wyższej wadze. Jeżeli różnica wagowa między parą jest bardzo duża, można zdecydować się na dwa pojedyncze materace lateksowe.

Najtańsza opcja, na jaką można się zdecydować to materace wykonane z pianki poliuretanowej, jednak w przypadku tego materiału ciężko jest wyeliminować efekt falowania.

Materace - czy droższe oznacza lepsze?

W przypadku produktów, takich jak materace, cena często idzie w parze z jakością. Z tego względu warto postawić na model wyprodukowany przez zaufaną i cieszącą się popularnością wśród klientów firmę. Dzięki temu można zyskać pewność, że materac będzie zarówno wygodny, jak i zdrowy. Taka inwestycja to zakup na około 10 lat, zaś w przypadku gorszej jakości materaca, może zaistnieć konieczność o wiele częstszej wymiany. Jak widać, opłaca się dokonać wyboru modelu cenionej firmy, takiej jak Materace-dla-Ciebie.pl, która oferuje produkty wykonane z najwyższej jakości atestowanych materiałów.

Tekst i zdjęcie: Materace dla Ciebie


 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj