Przezorny... zawsze ubezpieczony!

I choć pewnie jakaś mądrość życiowa z tego przysłowia wypływa, to jednak często trudno jest przełożyć ją na realne funkcjonowanie Polaków. Statystyki w tym wypadku też są nieubłagane.

dom ubezpieczenie dom dla nowożeńców mieszkanie dla nowożeńców ubezpieczenia

Około siedemdziesiąt pięć procent rodaków ubezpiecza mieszkania, co wynika często z obowiązku związanego z kredytem hipotecznym, a także z pewnego rodzaju strachem przed utratą mienia, na które trzeba było tak długo pracować. Polacy wybierają sprawdzone ubezpieczenia jak Masterquote, które chronią mieszkania i domy przed włamaniami, pożarami i zdarzeniami losowymi. Szczegóły są ujęte oczywiście w warunkach ubezpieczenia i w zależności od wybranego pakietu możemy się spodziewać różnych udogodnień. Oprócz murów i elementów stałych możemy ubezpieczyć wyposażenie mieszkania oraz dobrać odpowiednie pakiety, na przykład - assistance.

Jak warto się ubezpieczyć?

Gdy bierzemy kredyt hipoteczny, bank wymaga od nas cesji ubezpieczenia i w ten sposób zabezpiecza swoje interesy. Poza ty warto mieć polisę, która w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia pomoże nam otrzymać niezbędną pomoc, pokryć koszty remontu lub tez zakupić nowe wyposażenie. Te elementy oczywiście zależą od zakresu ubezpieczenia, na które się zdecydujemy. Ten wybór warto dokładnie przemyśleć, by dobrać idealną ofertę do swoich możliwości i oczekiwań. Warto najpierw wypisać, co chcemy ubezpieczyć na jaką kwotę i dopiero potem na spokojnie porównać szczegółowo oferty różnych przedstawicieli, nie wierząc ani w reklamę ani w zapewnienia agentów. W wyborze mogą pomów porównywarki, które zawierają różne oferty ubezpieczycieli i zazwyczaj przedstawiają wyniki w formie tabelarycznej.

Co trzeba ubezpieczyć?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zazwyczaj obejmuje elementy stałe mieszkania takie jak drzwi, okna, instalacje i zabudowy oraz wyposażenie – sprzęt AGD, RTV czy meble na wypadek kradzieży z włamaniem, pożaru, zalania i innych zdarzeń losowych. Od ich wartości w dużej mierze będzie zależała wysokość ubezpieczenia. Koniecznie przed wyborem należy się zapoznać z najważniejszym dokumentem „Ogólne Warunki Ubezpieczenia”, który definiuje wszystkie pojęcia i określa szczegółowa warunki. Warto pamiętać, że każdy ubezpieczyciel kieruje się własnymi dokumentami i uściśleniami.
Na tym etapie warto pomyśleć o opcjach dodatkowych, takich, jak na przykład pakiet assistance. Gwarantuje on pomoc fachowców w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia. Warto (szczególnie jeśli nie mamy takiego ubezpieczenia, na przykład w pracy) pomyśleć o pakiecie OC, który pokryjesz szkody wyrządzone innym osobom przez nas lub nasze dzieci czy zwierzęta.

Tekst i zdjęcie: Masterquote

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj