Czego nie powinien robić przyszły Pan Młody?

Zwykle w sprawach organizacji ślubu i wesela większe zaangażowanie wykazuje Panna Młoda, natomiast Pan Młody pojawia się i znika, pomagając podjąć decyzję tylko w najważniejszych kwestiach. Owszem, pewne aspekty związane z planowaniem ślubu i wesela mogą prowadzić do mniejszych, bądź nieco większych spięć, jednak zwykle chciałabyś poznać zdanie swojego przyszłego męża w najistotniejszych sprawach.

 garnitur ślubny kamizelka koszula ślub wesele porady inspiracje rady weselne ślubne trendyGarnitur i koszula - Pawo
Zdjęcie - Happy Moments Studio

O ile jego pomoc może być bardzo przydatna, o tyle pewnych rzeczy wolałabyś, aby nie robił. Co mamy na myśli? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Narzekanie na koszty ślubu i wesela

To jeden z ulubionych argumentów do kłótni przyszłych Panów Młodych – koszty wesela. Najważniejszy punkt przygotowań ślubnych to ustalenie budżetu i trzymanie się założonych kwot. Jeśli w trakcie organizacji Pan Młody nagle zaczyna kręcić nosem i liczyć każdą złotówkę ujętą w przygotowanym budżecie, należy z nim porozmawiać i przypomnieć, że zgodził się na określony budżet i teraz pozostaje mu tylko zaakceptować wcześniej przyjęte wydatki.

Przejmowanie kontroli nad organizacją ślubu i wesela

Mamy dla Was pewną ciekawostkę – czy wiecie, że również z przyszłego Pana Młodego może wyjść w pewnym momencie tak zwana Groomzilla? :) To wcale nie żart – wiemy dobrze, że zdarza się to stosunkowo często w przypadku przyszłych Panien Młodych, jednak istnieje również ryzyko, że Narzeczony wpadnie w wir przygotowań i stresu przedślubnego, które mogą spowodować pojawienie się takiej ślubnej bestii. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, uświadom koniecznie nadmiernie przedsiębiorczego Pana Młodego, że planowanie ślubu i przyjęcia weselnego powinno być Waszym wspólnym dziełem, a nie tylko jednego z Was. To w końcu Wasz wspólny dzień, więc powinniście go zaplanować tak, żeby każde z Was było zadowolone z końcowego efektu przygotowań.

Zrzucanie wszystkich obowiązków związanych z planowaniem ślubu na Pannę Młodą

To z kolei znacznie częstszy przypadek niż sporadyczne pojawiające się Groomzille. Większość mężczyzn woli powierzyć cały proces organizacyjny swojej ukochanej, jednak taki sposób działania może przybrać nieco ekstremalną formę. Wielu z Panów Młodych całkowicie odcina się od podejmowania jakichkolwiek decyzji i wykonywania jakichkolwiek działań mających związek z planowaniem przedsięwzięcia zwanego ślubem, co oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem. Tak, jak wcześniej wspomniałyśmy, to Wasz dzień, dlatego wszystkie decyzje powinniście podejmować wspólnie. Spokojnie, odrobina zaangażowania w żaden sposób nie umniejsza statusu mężczyzny, co więcej – podnosi jego rangę i pokazuje, że jest zaradny i przedsiębiorczy.

Organizowanie wieczoru kawalerskiego na wieczór przed ślubem

To nieco drastyczny przykład, jednak wciąż się zdarza. Picie dużych ilości alkoholu na noc przed własnym ślubem to nigdy nie jest dobry pomysł. Pomijając już brak snu, spożywanie znacznych ilości alkoholu powoduje odwodnienie oraz tzw. syndrom dnia poprzedniego, dlatego aby uniknąć takiej sytuacji i złego samopoczucia w dniu ślubu, zwykło się organizować wieczory kawalerskie i panieńskie co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.

Brak interwencji przy konfliktach lub odmiennych zdaniach Waszych mam

Dobrze wiemy, jak trudne mogą być relacje z mamą i teściową, szczególnie w czasie przygotowań do ślubu i wesela. Na pewno obie mamy chcą być pomocne i w nich uczestniczyć, co oczywiście jest bardzo miłe, jednak może rodzić różne zgrzyty – jedna z mam uważa, że do ślubu powinien Was zawieźć szofer, druga mówi, że koniecznie musicie skorzystać z samochodu taty/wujka/kuzyna i że to wystarczy w zupełności. W gestii Pana Młodego leży załagodzenie sytuacji i, jeśli to możliwe, ograniczanie możliwych kłótni pomiędzy Waszymi mamami.

Zostawianie wyboru garnituru ślubnego na ostatnią chwilę

Mamy świadomość tego, że garnitur to nie suknia ślubna i nie potrzeba aż tylu miesięcy poszukiwań, aby znaleźć ten element męskiej garderoby, jednak część przyszłych Panów Młodych lubi to sobie zostawiać na sam koniec. Oczywiście, w przypadku szycia na miarę należy zadbać o terminowość odpowiednio wcześnie, aczkolwiek wybór spośród gotowych modeli sklepowych wcale może nie być łatwy. Warto zadbać o ten zakup na dwa – trzy miesiące przed ślubem, aby zdążyć z ewentualnymi poprawkami do ślubu.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj