Bukiet ślubny i ścianka za Panną Młodą - A&A Decor Design
Zdjęcie - Anna Więcławska Fotografia
Czy warto pójść do ołtarza samodzielnie? Wymieniamy zalety i wady tego rozwiązania.
Zaleta: Takie rozwiązanie może rozwiązać skomplikowaną sytuację rodzinną
W życiu układa się różnie - może być tak, że jako Panna Młoda nie dogadujesz się najlepiej ze swoim tatą, rodzice są po rozwodzie, a za prawdziwego ojca uważasz nie tego biologicznego, a przybranego. Jeśli zapraszasz obu z nich na wesele, dobrym rozwiązaniem na uniknięcie trudnego wyboru może okazać się samodzielna droga do ołtarza. Zanim zdecydujesz się na taki krok, zastanów się dobrze, czy decyzja którą podjęłaś jest właściwa i nie będziesz jej później żałowała.
Zaleta: Będziesz w doborowym towarzystwie
Jakkolwiek żartobliwie to brzmi, pójście do ołtarza samodzielnie może być najlepszym z możliwych rozwiązań. Są różne sytuacje życiowe, każdy z nas ma różne charaktery i jeśli poprowadzenie Cię do ołtarza przez tatę lub inną, bliską osobę może Cię zdenerwować lub spowodować kłótnię, lepiej zrezygnować z tego całkowicie i pójść do ołtarza samodzielnie. Jest jeszcze jedna opcja - jeśli oglądałaś transmisję z brytyjskiego royal wedding, na pewno widziałaś, że książę Karol czekał na Meghan Markle w połowie nawy katedry i dopiero stamtąd poprowadził ją do ołtarza. To może być również dobry pomysł dla Ciebie - możesz poprosić swojego ukochanego, by czekał na Ciebie w połowie długości kościoła i wspólnie dojdziecie do ołtarza lub możesz zdecydować, że ktokolwiek będzie Cię odprowadzał do ołtarza, zrobi to dopiero w połowie nawy.
Wada: Nie będziesz miała przy sobie nikogo, kto Cię pocieszy jeśli się zdenerwujesz
Nie bez kozery mówi się o wsparciu na silnym ramieniu. W sytuacjach tak wzruszających jak dzień ślubu, możesz być bardzo emocjonalna i odczuwać silne zdenerwowanie, szczególnie w drodze do ołtarza. Wbrew teoriom o silnych i niezależnych kobietach, czasami dobrze jest mieć przy sobie ważnego dla siebie mężczyznę lub bliską osobę, wesprzeć się na oferowanym ramieniu i pozwolić się odprowadzić w ramiona najważniejszego mężczyzny.
Wada: Możesz sprawić, że ktoś poczuje się zraniony
Jeśli Twój tata był przekonany, że odprowadzi Cię zgodnie z tradycją do ołtarza lub Twój ulubiony wujek był pewien, że to jego poprosisz o przekazanie Cię w ręce Pana Młodego, a Ty zdecydujesz się pójść samodzielnie, bardzo możliwe, że ktoś poczuje się dotknięty i zraniony. Zanim obwieścisz im swoją decyzję, wytłumacz dokładnie jej powody - jeśli przedstawisz swoje powody podjęcia takiej decyzji, na pewno będzie im łatwiej pogodzić się z nią i ją zaakceptować.
Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl