8 pomysłów na to, jak podziękować podwykonawcom ślubnym w dobie koronawirusa

Koronawirus zaskoczył wszystkich, zmieniając nasze plany życiowe na najbliższe kilkanaście miesięcy. Wiele Par Młodych musiało zmodyfikować swoje oczekiwania wobec ślubu i wesela w 2020 roku, jednak nie tylko oni stanęli do walki o swoje marzenia. Równie mocno obostrzenia i zakaz organizacji wesel odczuwają podwykonawcy ślubni, dla których bardzo często rynek ślubny jest jedynym źródłem utrzymania. Mimo własnych trudności i walki o przetrwanie, wielu z nich staje na wysokości zadania, wspierając pomysłami i pomocą Pary Młode, które zostały zmuszone do zmiany terminu ślubu i wesela. Jeśli należycie do jednych z tych Par Młodych, których podwykonawcy robią wszystko, co w ich mocy, by Wam pomóc lub, po prostu - chcecie okazać im swoje wsparcie w tak trudnym momencie - mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak możecie powiedzieć "dziękuję" swoim podwykonawcom ślubnym na 8 sposobów. Zapraszamy!

ślub wesele koronawirus porady inspiracje podwykonawcy ślubni Kolczyki z chwostami - PiLLow Design 
Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Napiszcie list z podziękowaniem 

Mimo, że świat idzie do przodu i drogi komunikacyjne się poszerzają, to dłuższa forma wypowiedzi zawsze będzie doceniona. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się napisać tradycyjny list, czy dłuższy e-mail, taki gest będzie znaczył wiele dla Waszych podwykonawców ślubnych. Kilka słów wsparcia i przypomnienia,  jak bardzo doceniacie ich pracę i nie możecie się doczekać Waszego ślubu i wesela- na pewno podniesie ich to na duchu i pomoże przetrwać ten trudny czas. 

Wystawcie pozytywną opinię 

Jeśli współpraca z Waszymi podwykonawcami ślubnymi układa się świetnie już od samego początku, nie musicie czekać do dnia ślubu i wesela po to, by wystawić im pozytywną opinię w social mediach i na ich stronie www. Jeśli będzie taka potrzeba, zawsze możecie edytować swoją opinię już po przyjęciu weselnym i dodać więcej informacji. Pozytywne opinie mogą sprawić, że Wasi podwykonawcy ślubni zyskają nowych klientów, a w czasach pandemii, każde, nawet najmniejsze zlecenie czy zamówienie może decydować o być albo nie być danej firmy. 

Polecajcie Waszych podwykonawców ślubnych

W dobie koronawirusa, wiele Par Młodych przenosząc termin ślubu i wesela, jest zmuszona do rozpoczęcia na nowo poszukiwań niektórych podwykonawców ślubnych. Jeśli macie w gronie Waszych znajomych takie osoby, śmiało możecie im polecić Waszych podwykonawców ślubnych - skoro sami się na nich zdecydowaliście i jesteście z nich zadowoleni, czemu nie pomóc jednym i drugim, kontaktując ich ze sobą? 

Wspomnijcie o swoich podwykonawcach ślubnych w social mediach

Wybrany przez Was fotograf ślubny stworzył dla Was sesję narzeczeńską? A może Wasza florystka ślubna przygotowała dla Was bukiet na inną, rodzinną okazję? Wasz wedding planner podsyła Wam nowe pomysły na dekoracje? Nie trzymajcie tych wszystkich skarbów dla siebie, pochwalcie się nimi w social mediach i oznaczcie osoby, które wykonały dany bukiet czy zdjęcia - dzięki temu, pomożecie im być wciąż  widocznym w social mediach, a jednocześnie zwiększycie ich szanse na utrzymanie się w branży w dobrej kondycji, polecając ich dalej. Ludzie uwielbiają wybierać swoich podwykonawców ślubnych spośród tych, którzy sprawdzili się u znajomych - Wasza rekomendacja może sprawić, że podwykonawca ślubny zyska dodatkowe zlecenie, które pomoże mu w tym trudnym czasie. 

Pozostańcie w kontakcie

Nawet, jeśli wszystkie sprawy są jasne, a każdy szczegół jest już zapięty na ostatni guzik, warto jest wysłać wiadomość sms lub e-mail tak po prostu - by zapytać, co słychać, czy wszystko w porządku i by przypomnieć, jak bardzo jesteście wdzięczni za otrzymaną pomoc i zaangażowanie w organizację Waszego ślubu i wesela. Takie działanie nie pochłonie dużo czasu i energii, a może bardzo pomóc - podwykonawcy ślubni to ludzie tacy, jak my, którzy również mają swoje chwile zwątpienia i stresu. Krótka wiadomość od Was może pomóc im przetrwać trudny dzień z uśmiechem na twarzy. 

Opłaćcie zamówienia zgodnie z pierwotnym planem

Jeśli Wasi podwykonawcy ślubni stają na głowie, by pomóc Wam ze znalezieniem odpowiedniej, nowej daty ślubu i wesela i - po prostu, są pomocni i życzliwi, rozważcie utrzymanie pierwotnego harmonogramu wpłat - w tym trudnym okresie, gdzie wielu podwykonawców ślubnych zostało właściwie pozbawionych środków do życia, każda wpłata jest na wagę złota. Oczywiście, jeśli sami jesteście w trudnej sytuacji finansowej, nie musicie realizować wpłat w pełni, być może jednak uda Wam się ich wspomóc mniejszą kwotą? Każdy z nich na pewno bardzo doceni taki gest!

...a jeśli macie taką możliwość - przyspieszcie płatność

Wiemy, że ten trudny czas dotyka nas wszystkich, jednak jeśli macie taką możliwość, rozważcie przyspieszenie płatności. To bardzo wspaniałomyślny gest, szczególnie teraz. Wielu podwykonawców ślubnych to osoby prowadzące jednoosobowe działalności, ale wśród nich są też tacy, którzy zatrudniają kilka osób, a problem z płynnością finansową bardzo często niestety kończy się zwolnieniami. Jeśli macie taką możliwość, Wasza wpłata może uratować pracę jednego z podwykonawców ślubnych - warto rozważyć taki rodzaj pomocy. 

Bądźcie cierpliwi i wyrozumiali

Cierpliwość i elastyczność to w tej chwili dwie cechy najbardziej poszukiwane u podwykonawców ślubnych, ale i także wśród Par Młodych. Pamiętajcie o tym, że nie jesteście jedyną Parą danego podwykonawcy, a każda z nich ma na pewno tak samo wiele rzeczy do omówienia jak i Wy. Bądźcie w tym trudnym czasie wyrozumiali dla nich, jeśli nie odpiszą lub nie oddzwonią jeszcze tego samego dnia - na pewno zrobią to tak szybko, jak będzie to możliwe. Pamiętajcie, że im także zależy na tym, by Wasz ślub i wesele odbyły się i były tak piękne, jak to tylko możliwe. Jesteśmy w tym wszyscy razem, więc zadbajmy o to, by przejść przez ten trudny okres wspólnie z uśmiechem na twarzy.

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kamil Koziński czwartek, 04 czerwiec 2020 10:39 napisane przez Kamil Koziński

    Takie nastawienie mi się podoba, tak trzymać!

  • Link do komentarza Szkoła tańca Rzeszów AG Dance Studio środa, 13 maj 2020 18:41 napisane przez Szkoła tańca Rzeszów AG Dance Studio

    Wszystko super opisane - można to zrobić z kulturą, tak jak to tutaj przedstawiliście. Nie trzeba toczyć z nikim wojen, bo sytuacja, która nas teraz spotkała nie jest winą ani jednej, ani drugiej strony.

Skomentuj