Poza czernią są kolory. O męskich butach ślubnych

Strój pana młodego to coraz częściej i szerzej omawiany temat. Doskonale skrojony garnitur, smoking i nawet frak potrafi wspaniale uzupełniać uroczysty obraz ślubnego dostojeństwa i elegancji. Wrażenie dopełniają buty – w spokojnych odcieniach, ale podkreślające charakter pana młodego. 

buty ślubne buty męskie ślub wesele Conhpol elite


Kolorowe męskie buty ślubne to nie jaskrawe lasery ani rzucające się w oczy wzorki. Jak każde szykowne obuwie, muszą być stonowane i harmonijnie łączyć się ze strojem – czasem nie tylko swoim, ale również panny młodej. Jak więc pan młody powinien dobrać kolor butów ślubnych, aby osiągnąć spójny efekt i jednocześnie po prostu dobrze się czuć?


Brąz niejedno ma imię

buty ślubne buty męskie ślub wesele Conhpol elite

Zalicza się do najbardziej uniwersalnych i klasycznych kolorów. Ma wiele odcieni, ale w każdej postaci wspaniale prezentuje się z granatowym garniturem. W sklepach marki Conhpol Elite można znaleźć cały wachlarz brązowych butów wizytowych – od rudego przez ciepły karmel, koniak i kasztan aż do głębokiego brązu. Każdy mężczyzna, który poszukuje wygodnej pary brązowych butów, znajdzie coś dla siebie. Jeśli do ślubu pójdzie w ciemnogranatowym garniturze, może do niego założyć obuwie ze skóry licowej w ciemniejszych tonacjach z ozdobnymi przetarciami. Jeśli zaś przysięgę złoży w granatowym smokingu, powinien wybrać gładki brąz lakierowany. Zasada jest jedna – im jaśniejszy granat tkaniny, tym jaśniejszy brąz butów.

Pomaluj mi świat na niebiesko

buty ślubne buty męskie ślub wesele Conhpol elite

Nie tyle na niebiesko, co na granatowo. To nieco trudniejszy kolor do skomponowania, ale umiejętnie dobrany, gwarantuje niezwykle wyszukany i stylowy efekt. Granat przyjaźni się z brązem i grafitem, dlatego właśnie z takimi tkaninami należy zestawić buty. Granatowe obuwie efektownie prezentuje się również z garniturami w stylu retro z kraciastym wzorem na marynarce lub żakiecie. Ważne, aby buty nie były oderwane od innych dodatków, dlatego elegancki pan młody do granatowego obuwia dobierze np. poszetkę, muchę, fular lub krawat w tym odcieniu. Wówczas całość będzie spójna. Męskie granatowe półbuty pokryte połyskującym lakierem pasują natomiast do granatowego, ale o ton jaśniejszego smokingu. Odważniejszy pan młody, który z kolei planuje założyć garnitur w kolorze bordo, również może skusić się na ciemnogranatowe obuwie.

buty ślubne buty męskie ślub wesele Conhpol elite


Wisienka na torcie

buty ślubne buty męskie ślub wesele Conhpol elite

Mało popularne, a nie mniej uniwersalne od brązowych półbutów, męskie obuwie wizytowe w kolorze dojrzałej wiśni znakomicie wygląda z grafitem, granatem i czernią. W sklepach Conhpol Elite również można znaleźć obuwie wieczorowe w tym odcieniu, w wersji z ozdobnymi przetarciami oraz gładkiej. Ta barwa zdecydowanie przyciąga uwagę, dlatego podobnie jak granat, powinna mieć odpowiednie dodatki, z którymi będzie korespondowała. Może to być np. elegancka kamizelka garniturowa, fular albo… pas panny młodej podkreślający talię. Albo jej bukiet utrzymany w tonacji bordo-wiśniowej. Tu wszystkie chwyty są dozwolone – byle zachować harmonijną elegancję i umiar tak konieczne przy kompletowaniu ślubnego stroju.

 

Tekst i zdjęcia: Conhpol elite,
www.conhpolelite.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj