Koszula dla Pana Młodego - jak wybrać i dopasować ją do garnituru.

W tym artykule skupimy się na poradach związanych z wyborem koszuli i dopasowaniem jej do garnituru ślubnego.

Kolor

Zacznijmy od koloru. Zawsze nieśmiertelna, niezastąpiona i elegancka, pasująca prawie do wszystkiego będzie koszula biała. Zanim jednak nieopatrznie dokonasz takiego zakupu, obowiązkowo skonsultuj to ze swoją narzeczoną i dowiedz się, jakiego dokładnie koloru wybrała suknię ślubną.

Biel bieli bowiem nie jest równa, a wybierane coraz częściej kreacje w kolorze écru, który występuje w wielu odcieniach są nie lada wyzwaniem w kwestii odpowiedniego dopasowania. Zatem wybierając się na poszukiwania, zabierzcie ze sobą skrawek materiału, z którego uszyta będzie suknia Panny Młodej. Bez problemu Twoja narzeczona powinna taki otrzymać w salonie, w którym zamówiła kreację. Kolor koszuli, jeśli decydujecie się na białą lub écru, powinien bowiem zgadzać się z odcieniem sukni Twojej narzeczonej.

Często ciepły lub chłodny odcień wybranego przez Ciebie garnituru narzucać będzie wybranie koszuli w tej samej tonacji kolorystycznej. Dlatego zanim zaczniesz poszukiwania tej części garderoby powinieneś mieć już wybrany a najlepiej kupiony garnitur. Zestawienia chłodnych i ciepłych barw są bardzo modne i umiejętnie zrealizowane tworzą naprawdę ciekawe kreacje. Są jednak na tyle niebezpieczne, że bez porady stylisty lub osób sprzedających w salonie, które również mają doświadczenie w tej kwestii, odradzamy własne eksperymenty. Mogą skończyć się one ogromną porażką.

Jeśli jednak chcesz odstąpić od tradycji i zdecydujesz się na koszulę w innym kolorze, mamy dla Ciebie kilka istotnych wskazówek. W tym sezonie światowi kreatorzy postawili w swoich projektach na mocne i nasycone kolory. Ważne jest jednak to, aby kolor twojej koszuli nie zdominował całej ceremonii. Warto, aby był on kolorystycznym dopełnieniem całości imprezy. Zatem warto aby był odpowiednikiem koloru sukni Panny Młodej ( jeśli nie wybrała tradycyjnej białej lub écru) lub dodatków do jej kreacji typu buty, kontrastowy pasek lub szarfa, kolorowe elementy dekoracyjne ( hafty, aplikacje), dodatki florystyczne takie jak bukiet lub kwiaty do włosów. Z zasady unika się na ślubie smutnych odcieni typu szary lub czarny. Zalecane są jasne radosne kolory. Jednak łamanie konwencji i odważne stylizacje ślubne są coraz częściej spotykane. Najważniejsze jest to, aby poszczególne elementy do siebie pasowały i razem tworzyły ciekawą i intrygującą całość.

Krój i fason

Przy wyborze koszuli zwróć szczególną uwagę na to, czy jest ona dobrze dopasowana rozmiarem do twojej sylwetki. W wielu sklepach masz możliwość - za dopłatą lub bez niej, jeśli kupujesz pełny strój, czyli koszulę, garnitur i dodatki - skrócenia rękawów lub jej długości. Warto z tego skorzystać, gdyż źle dopasowana koszula będzie się zwijała i niepotrzebnie deformowała wygląd garnituru. Szczególną uwagę zwróć podczas wybierania rozmiaru kołnierzyka, gdyż tego elementu nie przerabia się. W tym sezonie stawia się na wytaliowane zarówno garnitury, jak i koszule.

Do stroju Pana Młodego najbardziej odpowiednia będzie koszula z długim rękawem. Dodatkowo zapinana na spinki jest obowiązkowa, jeśli Twój wybór padł na smoking. Modele te są niezwykle eleganckie, stylowe i świetnie sprawdzą się również w zestawieniu z tradycyjnym garniturem. Dodatkowo do smokingu zakłada się koszulę z półsztywnymi podwójnymi mankietami, półsztywnym gorsem i łamanym kołnierzykiem na stójce.

 

Z zasady nie wypada, aby Pan młody prezentował się w koszuli z krótkim rękawem. Jeśli twój ślub przypada w okresie narażonym na upały, wybierając koszulę postaw na naturalne tkaniny, które świetnie sprawdzą się podczas wysokich temperatur.

Są jednak pary, które z chęcią przełamują konwencje i organizują śluby w stylistyce odbiegającej od tradycyjnych przyjęć weselnych. Warto poinformować o takiej sytuacji zaproszonych gości, gdyż śmiesznie może wyglądać Para Moda w niezobowiązujących kreacjach na tle odstrojonego towarzystwa.

Autor: Tomasz Drobiński / Giacomo Conti
Fot.: Giacomo Conti
www.giacomo.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Albert poniedziałek, 20 styczeń 2020 22:26 napisane przez Albert

    Ja uważam, że najlepiej będzie zlecić dobrym krawcom uszycie koszuli, która nie tylko będzie świetnie dopasowana, ale także będzie z najlepszej jakości materiałów, a nie tak, jak te sklepowe. Ja szyłem, tzn. uszył dla mnie krawiec z Vratelli.

Skomentuj