Męska rzecz. Przygotowania Pana Młodego.

Rozpisujemy i roztkliwiamy się nad przygotowaniem Panny Młodej do ślubu a o Panu Młodym mało kto pamięta. A przecież w Dniu Ślubu również i on musi wyglądać elegancko i modnie.

Jeśli chodzi o obowiązki Pana Młodego zaciera się tradycja dzielenia kosztów na dwie strony. Ponieważ ślub i wesele pary zwyczajowo już planują wspólnie, często prowadząc też wspólne gospodarstwo domowe, to też wydatki ślubne pokrywa się z tego samego budżetu. Gdzieniegdzie  Pan Młody jest jeszcze odpowiedzialny za zakup obrączek ślubnych, alkoholu i bukietu ślubnego, ale nie jest to obowiązkowe.

Natomiast to co jest najważniejsze - musi pomyśleć o sobie i zadbać też o siebie.

Przygotowania Pana Młodego do ślubu - garnitur ślubny

Przygotowania Pana Młodego do ślubu.

Na kilka tygodni przed ślubem warto zdecydować się na kolor garnituru ślubnego i jego styl. Garnitur ślubny musi pasować do całości stylizacji Panny Młodej. Przy wyborze koloru koszuli należy pamiętać, żeby była w kolorze sukni Panny Młodej. Jeśli suknia ślubna jest ecru taka też musi być koszula, natomiast jeśli wybranka wybierze białą suknię - koszula do ślubu powinna być biała.

Jaki kolor garnituru ślubnego wybrać?

Kolory garniturów ślubnych. W dobie dostępności do wszelakich producentów garniturów, można sobie pozwolić na poszukiwania takiego koloru na jakim Panu Młodemu zależy. Ten sezon należy do wszelakich odcieni granatu, niebieskiego i grafitu.

spinki do mankietówpan młody zdjęciaprzygotowania do ślubu pan młody

Kolor garnituru ślubnego wymusza wymusza kolor butów. Przy grafitach najlepiej postawić na czarne przy granatach dobrać odpowiedni kolor brązu. Ciekawym trendem jest szaleństwo kolorowych butów do ślubu, w podobnym odcieniu co bukiet ślubny Panny Młodej. Wtedy też można poszaleć z kolorem krawata a nawet skarpetek.

SOS Pana Młodego. Dobrze mieć awaryjny zestaw nr 2 - wymienna koszula w razie upału czy splamienia. Przezorny zawsze zabezpieczony. Klasyka gatunku powoli odchodzi w cień. Oczywiście przy wyborze smokingu czy fraka ślubnego możliwości  dodatków są nieco bardziej ograniczone. Warto prosić o pomoc przy zakupie obsługę salonów Mody Męskiej - to coraz częściej dobrze  przeszkolony personel. Znający się na trendach ślubnych, ale też obiektywnie potrafi dobrać odpowiedni rozmiar. Kiedy garnitur zostaje zaakceptowany przez przyszłą żonę a potem zakupiony, czas zając się sobą. Warto odwiedzić na miesiąc przed gabinet kosmetyczny i doprowadzić cerę do porządku. Około tydzień przed ślubem należy odwiedzić fryzjera i odświeżyć fryzurę. Dobrze jest wcześniej mieć pomysł na to jak ona ma wyglądać. A na dzień przed ślubem warto zadbać o dłonie i ręce.

Nie można zapomnieć o Drużbie lub Drużbach - jego lub ich strój musi być w tym samym stylu i podobnym kolorze co garnitur ślubny Pana Młodego.

Na koniec Pan Młody jak prawdziwy gentleman powinien zadbać o transport, ewentualnie o parasol w przypadku deszczu lub śniegu i wspierać opiekuńczym ramieniem swoją wybrankę. I ostatnia rzecz - nawet jeśli ''chłopaki nie płaczą'' należy w kieszeni mieć chusteczkę w razie łez wzruszenia czy kropli potu.

Zatem Panowie - powodzenia!


Tekst i zdjęcia: Marcin Romański
www.marcinromanski.com

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

4 komentarzy

 • Link do komentarza blackyy poniedziałek, 29 czerwiec 2015 09:29 napisane przez blackyy

  Z drugiej strony, nie można popadać w skrajności i zakładać, że Panna Młoda zrobi z Pana Młodego klauna. Jej w końcu też zależy, żeby wyglądał dobrze.
  A faceci nie są głupi i też nie zgodzą się na wszystko np. różową muszkę, o której piszesz. Ale gdyby Panna Młoda konsultowała z Panem Młodym każdą pierdołę, to by go do grobu przed ślubem wprowadziła :P

 • Link do komentarza Joanna Zy piątek, 26 czerwiec 2015 18:31 napisane przez Joanna Zy

  blackyy
  jasne, że bukiet wytrzyma - tylko Panna Młoda nie ma go cały czas przy sobie, nie trzyma go przez całe wesele, jak Pan Młody muszkę tuż przy szyi - o to mi chodziło.
  Czy do siebie biorę tekst? raczej nie, po prostu czas coś zmienić w myśleniu o ślubie i weselu. O Młodych Panach przede wszystkim.
  "najczęściej Pan Młody nie przywiązuje wagi w czym pójdzie, więc to jedna działa tak, że dopasowuje się garnitur do całej reszty" - czyli akurat tego dnia danemu Panu X wszystko jedno jak wygląda i pozwala decydować za siebie, jakby był dzieckiem? I wszystko mu jedno jak za kilkanaście lat dzieci będą się śmiać z jego (przykładowo) różowej muszki?
  Powtórzę uwagę o dopasowywaniu muszki do bukietu: chodzi o IDENTYCZNY kolor, szukanie na siłę idealnego odcienia, który wymarzyła sobie Panna Młoda zapędzając się w swych marzeniach o np. czerwonych dodatkach, w tym o czerwonym krawacie rudego Pana Młodego, który w czerwonym wygląda paskudnie.
  Zgodzę się, że wszystko powinno wyglądać spójnie, ale nie należy popadać w kicz.

 • Link do komentarza blackyy piątek, 26 czerwiec 2015 08:34 napisane przez blackyy

  JoannaZy, chyba za bardzo do siebie bierzesz ten tekst :P " śmiem twierdzić, że wspólnie powinni tworzyć całość, a nie ktoś do kogoś się dostosowywać na siłę. " - wybacz, ale najczęściej Pan Młody nie przywiązuje wagi w czym pójdzie, więc to jedna działa tak, że dopasowuje się garniak do całej reszty.

  Uwaga o dopasowaniu do koloru bukietu też jest słaba :P Jeżeli już ktoś robi wesele w np. niebieskim kolorze, to żeby to miało ręce i nogi, to jednak musi się obracać w jednej kolorystyce. A nie, że Panna Młoda różowy bukiet, Pan Młody zielona muszka, aa dekoracje na stole w odcieniach niebieskiego :P no proszę Cię.

  ps. Dobry bukiet wytrzyma całe wesele :P (dobry bukiet czyli zrobiony przez florystę z odżywionymi kwiatami, które wytrzymają cały ślub i wesele, a nie wiązanka kupiona w kwiaciarni na 2h przed ślubem)

 • Link do komentarza Joanna Zy czwartek, 25 czerwiec 2015 17:13 napisane przez Joanna Zy

  Tekst jest nieco przesadzony - nikt nic nie MUSI, koszula nie musi być ecru, ivory czy inne odcienie.
  "Garnitur ślubny musi pasować do całości stylizacji Panny Młodej." śmiem twierdzić, że wspólnie powinni tworzyć całość, a nie ktoś do kogoś się dostosowywać na siłę.
  Tekst niestety na miernym poziomie. Dopasowywanie identycznego koloru krawata/muszki do bukietu Panny Młodej także zakrawa na śmieszność, w sytuacji gdy Panu Młodemu źle jest w np. niebieskim kolorze, ale niestety - taki jest bukiet, który Panna Młoda ma przez kilka godzin przy sobie, a Pan Młody zostaje w krawacie przez dłuższą część wesela.

Skomentuj