Garnitur dla Pana Młodego - kilka uwag i rad

Wyjątkowy dzień, wyjątkowe chwile i ważna obietnica składana wyjątkowej kobiecie, z którą planujesz spędzić resztę życia. Jeśli wszystko jest tak wyjątkowe i niepowtarzalne, to chciałoby się, żeby również taki był nasz wygląd zwłaszcza, gdy patrzy na nas grupa świadków tego wydarzenia. Pawo podpowiada, jak zadbać o nienaganny ubiór w dniu ślubu, by czuć się pewnie i swobodnie.

garnitur na ślub, garnitur dla Pana Młodego, moda męska 2016

Frak, smoking, a może garnitur na ślub?

Pierwsze dwa przeznaczone są na ślub, który odbywa się w porze wieczorowej. Kiedy jednak planujemy ślub wcześniejszą porą, polecamy garnitur. Najbezpieczniejszym wyborem jest klasyczny garnitur z jednorzędową marynarką, najlepiej w ciemnej tonacji, gładki, bez wzorów w kratkę czy prążki. Jasne garnitury pozostawmy dla tych, którzy planują letni ślub pod gołym niebem. Ważne żeby ubiór Pana Młodego był spójny ze stylizacją Panny Młodej, ale nie chodzi o to by były elementy tego samego koloru czy tonację barw, ale o zamysł kompozycyjny. Od jakiegoś już czasu nie obowiązuje następująca zależność: jeśli Panna Młoda ma suknię w ciepłych barwach, to taka sama tonacja powinna pojawić się u Pana Młodego - jeśli suknia jest śnieżnobiała to i w chłodnej bieli powinna być koszula partnera, suknia kremowa - koszula w ciepłych tonacjach.

garnitur na ślub, garnitur dla Pana Młodego, moda męska 2016
Do wyboru w sklepach powinny być dwa fasony koszuli tego samego modelu - klasyczny i taliowany. Pierwszy sprawdzi się u panów z brzuszkiem, natomiast w drugim, inaczej określany ”slim fit” najlepiej będą wyglądać panowie szczupli. W dzisiejszej modzie ślubnej oferowane są panom również różne rodzaje nogawek spodni. Klasyczne proste nogawki idą na bok, ustępując nogawkom lekko zwężanym i slimowanym. Dzięki takim zabiegom sylwetka Pana Młodego będzie wyglądała dużo smuklej i zgrabniej.

garnitur na ślub, garnitur dla Pana Młodego, moda męska 2016

Klasyka ze szczyptą oryginalności

Jeśli chcemy przełamać klasyczną elegancję szczyptą oryginalności i indywidualności, lepiej poeksperymentować z dodatkami, niż z samym garniturem czy koszulą. Mamy wówczas większe pole do manewru, a garnitur nawet po ślubie można założyć na inne okazje, zmieniając jedynie akcesoria i jednocześnie charakter całej stylizacji. Dlatego też ślubne trendy 2016 to klasyczne garnitury z odrobiną koloru dodającego lekkiego pazura Panu Młodemu. Zarówno krawat, mucha i poszetka mogą mieć intensywne kolory dopasowane do koloru przewodniego ślubnej dekoracjiG, ale pamiętajmy o jednym – założenie muszki równa się z krytą plisą na guziki w koszuli.

garnitur na ślub, garnitur dla Pana Młodego, moda męska 2016
Na tę wyjątkową okazję warto sięgnąć po koszulę z podwójnymi mankietami, które potrzebują spinek. Wówczas Pan Młody może sobie dobrać spinki tradycyjne w prostej, eleganckiej oprawie, lub dyskretnie przełamać klasyczną stylizację i wybrać spersonalizowane spinki z symbolicznym znaczeniem, w oryginalnych kształtach. Wybór jest naprawdę szeroki, a trendy 2016 pozwalają na odrobinę odskoczni od tradycyjnego wizerunku Pana Młodego. 
Nie bójmy się kolorowych dodatków. To ma być radosny dzień, w którym Pan Młody powinien czuć się zarazem wyjątkowo i swobodnie, a połączenie elegancji z oryginalnością może mu w tym pomóc.

garnitur na ślub, garnitur dla Pana Młodego, moda męska 2016
Zapraszamy do sklepów Pawo do zapoznania się z nasza ofertą garniturów! 

Tekst i zdjęcia: PAWO
www.sklep.pawo.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj