Nowoczesny, modny mężczyzna - smart casual

Męską elegancję kojarzymy niezmiennie z  garniturem i krawatem. Jednak to wyobrażenie nie jest już w pełni aktualne, gdyż w ostatnich dziesięcioleciach nastąpiły znaczące zmiany w wizerunku mężczyzn.Formalna elegancja jako ubiór całodzienny jest passe. Dziś liczy się swoboda i nonszalancja. Dziś na topie jest smart casual - współczesna wersja ubioru dla mężczyzn łącząca pierwiastek formalny i sportowy. To priorytet w komunikacji personalnej w nowoczesnym biurze i poza nim.

W większości instytucji obowiązuje ciemny garnitur, jasna koszula i krawat. Jednak w piątki i coraz częściej także w poniedziałki przepisy są rozluźnione i można pozwolić sobie na ubiór bardziej swobodny i modny. Najlepszym rozwiązaniem będą wtedy różnego rodzaju komplety złożone z marynarki, spodni, modnej koszuli lub swetra. To właśnie smart casual, który jest idealnym rozwiązaniem do pracy, na czas wolny, na wyjście do klubu itp. imprezy okazjonalne. Pamiętać trzeba, że w tych stylizacjach, nieodłączna jest  marynarka wełniana, lniana lub  bawełniana. To ona wprowadza efekt – smart. Munduruje sylwetkę nadając jej eleganckiego wyglądu. Możemy ją łączyć z dżinsami, spodniami chino, z szortami oraz z wieloma  rodzajami koszul, dzianin, t-shirtów.

pawo moda męska smart casual
 

Tego rodzaju kombinacje zaowocują mnóstwem stylizacji gdzie wizerunek mężczyzny określony zostanie jako nowoczesny i dynamiczny. Smart casual to również odważne stylizacje i ze standardowym garniturem, gdy mężczyzna chce wyglądać klasycznie, ale także wyjątkowo efektownie. Na poniższej fotografii zaprezentowana jest taka właśnie propozycja, utrzymana w ciemno granatowych odcieniach. Pomimo klasycznego asortymentu jak garnitur, koszula, krawat ogólne wrażenie jest dynamiczne, a stylizacja prezentuje się modnie  i wręcz awangardowo.

pawo moda męska smart casual

Styl smart casual można także otrzymać używając tak modnej ostatnio garniturowej kamizelki, którą obecnie nosimy solo w połączeniu z koszulą. Stosując do kompozycji krawat lub poszetkę, otrzymamy bardzo oryginalną stylizację do wykorzystania w biurze lub na imprezach okolicznościowych. Mężczyzna w takim outficie z pewnością zostanie zauważony.
    

pawo moda męska smart casual 

 


Styl smart casual daje większy komfort użytkowania, a przede wszystkim możliwość indywidualnej wypowiedzi poprzez stylizację oraz możliwość prezentacji indywidualnego - autorskiego wizerunku. Wiąże się też bezpośrednio z umiejętnością komponowania outfitów i nonszalanckiego noszenia męskiej garderoby co Włosi określają terminem sprezzatura.

 pawo moda męska smart casual

pawo moda męska smart casual

Tekst i zdjęcia: Pawo
www.pawo.pl

     

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj