Krawat czy mucha – co wybrać na ślub?

Głównym czynnikiem decydującym o tym, jaki dodatek wybrać powinno być samopoczucie osoby, która dobiera strój. Krawaty stanowią tradycyjny dodatek męskiego stroju i konkurują wciąż z muchami o pierwsze miejsce na podium męskich dodatków. Osoby niezdecydowane zwykle wybierają krawat, nie wiedząc co na siebie założyć.

 

ślub wesele pan młody krawat mucha porady inspiracje moda męska

Nie ulega wątpliwości, iż krawaty męskie stanowią dodatek sprawdzony i bezpieczny do tego typu zastosowań. Nie można jednak całkowicie na tym polegać, ponieważ krawaty dostępne są w wielu fasonach i łatwo popełnić faux-pas. Na rynku dostępne są krawaty bawełniane, jedwabne, z mikrofibry oraz z wielu innych materiałów. Podobna różnorodność ma także miejsce w świecie męskich much. Wybór właściwie nie sprowadza się do tego „co bardziej wypada”, tylko do tego, w czym panu młodemu jest wygodnie. Strój powinien przede wszystkim oddawać charakter i preferencje noszącego. W przypadku ślubu jest to bardzo trudne, ponieważ ubiór regulowany jest przez zbiór pewnych niepisanych zasad. Dodatek pod szyją zostaje więc niemal jedyną rzeczą, która pozwoli mężczyźnie wyrazić swoją indywidualność. W niektórych kręgach jednak dress-code reguluje nawet tego typu elementy stroju. Jak zatem dobrze skompletować dodatek ze strojem tak, by wyglądać elegancko oraz nie wyrzec się własnego charakteru?

Mucha stanowi wspaniały dodatek dla indywidualisty

Choć wiele osób trzyma się zdania, iż nie ma nic bardziej eleganckiego ponad krawaty jedwabne, osoby lubujące się w częstym noszeniu muchy łatwo wybiłyby im to z głowy. Natura dodatku jest taka, że prezentuje się na tyle dobrze, na ile dodatek zgrany jest ze strojem. Podobnie jak krawaty, męskie muchy dostępne są w wielu różnych rozmiarach oraz fasonach. Najpopularniejsze są muchy o wysokości skrzydełka nieprzekraczającej 2,5 cala. Większe stanowią świetny dodatek dla mężczyzn postawnych, ponieważ na osobie o przeciętnej sylwetce mogą zwyczajnie wydawać się zbyt duże. Bardzo modne są muchy wąskie, które wiązane są z pasa materiału (typ batwing) oraz eleganckie trójkątne modele typu diamond. Tak samo, jak krawaty, z mikrofibry może zostać zrobiona i mucha. Dodatek ten dostępny jest zapewne ze wszystkich materiałów, z których robi się krawaty. Najbardziej eleganckie są modele tworzone ręcznie. Można by wręcz rzec, iż muszki na pasku oraz gumce nie sięgają rangą tak ważnej imprezy, jak ślub. Należy pamiętać, iż wybierając muchę, odsłaniamy większą część klatki piersiowej, niż ma to miejsce w przypadku noszenia krawatu. Naturalnie w tym wypadku należy zadbać o koszulę.

Jaką koszulę dobrać do poszczególnych dodatków?

W przypadku muchy musi być to bezwzględnie koszula z szeroko rozłożonymi wyłogami kołnierzyka. Choć krawaty dopuszczają nieco większą dowolność, nadal należy mieć na uwadze ich rozmiar oraz fason. Koszula do muchy świetnie prezentuje się z plisą zasłaniającą guziki. W ten sposób nic nie odwraca uwagi od skrupulatnie dobranej muchy. Z drugiej strony należy też pamiętać o tym, że widoczne guziki bieliźniane odbierają mężczyźnie dużą dozę elegancji. Dla osób nie będących fanami plisy, istnieje także inne wyjście – guziki jubilerskie wspaniale skomponują się z dodatkiem pod szyją i będą prezentować się bardzo elegancko.

Z jakich materiałów zrobione są krawaty i muchy?

Na rynku można znaleźć zarówno zwyczajne krawaty bawełniane, jak i luksusowe modele z jedwabiu oraz mikrofibry. Naturalnie na ślub najlepszym wyborem będzie model wykonany z materiałów kojarzonych z większym splendorem. Osoby, którym się nie przelewa, nie muszą się jednak martwić. Krawaty jedwabne stanowią pożądane elementy na uroczystościach eleganckich mężczyzn, jednak zakładanie ich wcale nie jest wymagane. Skromny i elegancki bawełniany model może z łatwością nadrobić brak luksusowych materiałów dobrym fasonem oraz kompozycją kształtu.

Od czego powinien zależeć ostateczny wybór?

Tak jak zostało wspomniane wcześniej – najważniejszym aspektem są preferencje stylistyczne mężczyzny, który ma przyodziać jeden ze wspomnianych dodatków. Drugą kwestią, aczkolwiek również istotną jest dress-code obowiązujący w sferze społecznej, w której się obracamy. Zarówno krawaty z mikrofibry, jak i satynowane muchy mogą prezentować się świetnie na ślubie. Efekt jest całościowy i zależy od każdego elementu stroju.

Tekst i zdjęcie: Modini.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Klaudiam piątek, 29 grudzień 2017 09:38 napisane przez Klaudiam

    Super stylówka i fotki, widziałam podobną w Outlet Center w Białymstoku!

Skomentuj