Czym się kierować wybierając pierścionek zaręczynowy?

Jednym z najtrudniejszych zadań, przed jakim można postawić mężczyznę, to selekcja i zakupienie pierścionka zaręczynowego. Istnieje wiele czynników motywujących wybór tego odpowiedniego, a zostaną one przedstawione w niniejszym artykule.

pierścionek zaręczynowy ślub wesele zaręczyny pierścionek wyznanie miłości inspiracje porady Ergold Ergold.pl

Cena

W związku z tym, że pierścionek zaręczynowy uznawany jest za symbol miłości, priorytetem jest uczucie, jakie on reprezentuje, nie zaś kwota, jaka została na niego przeznaczona. Aby nie wpaść w pułapkę nadmiernego wydawania pieniędzy za przedmiot, który niekoniecznie może spodobać się narzeczonej, ważne jest określenie budżetu. Na zachodzie przyjmuje się, że cena pierścionka powinna wynosić jedną lub dwie wypłaty ukochanego. W Polsce skupia się na tym, ile aktualnie jesteśmy w stanie wydać. Jeśli pierścionek ażurowy jest dla nas gorszym wyborem, niż ten z diamentem, a nie mamy możliwości go teraz kupić, to warto pomyśleć o zakupie na raty, ale na rozsądnych warunkach.

pierścionek zaręczynowy ślub wesele zaręczyny pierścionek wyznanie miłości inspiracje porady Ergold Ergold.pl

Kamień

Nikogo nie powinno dziwić wspominanie o diamencie, ponieważ od kilkudziesięciu lat jest on marzeniem każdej narzeczonej. Wystarczy przypomnieć sobie powiedzenie twierdzące, że „kobiety kochają diamenty z wzajemnością”. O dziwo nie to jest to w żadnym razie efekt marketingowej propagandy, a samego kamienia, ponieważ należy on do najbardziej wytrzymałych dostępnych materiałów. Jeśli podarujesz swojej kobiecie brylant (czyli oszlifowany diament) możesz być pewny, że będzie ona więcej, niż zadowolona. Oczywiście nie jest to jedyny wybór, ponieważ można przybierać w różnych kamieniach szlachetnych, wspominając, chociażby o szafirze, rubinie lub szmaragdzie.

pierścionek zaręczynowy ślub wesele zaręczyny pierścionek wyznanie miłości inspiracje porady Ergold Ergold.pl

Pierścionek zaręczynowy z kształcie serca. Źródło: Ergold

Styl

Pierścionek zaręczynowy jest permanentnym elementem wybranki serca, dopóki będzie ona u naszego boku. Dlatego prócz kamienia trzeba pomyśleć o formie, w jakim go wykonano. Spektrum dostępnych modeli pozwala na sporą różnorodność. Istnieją te oparte na klasycznym wzornictwie, wiecznie żywym retro czy awangardzie. Przede wszystkim najważniejsze jest, aby pokrywał się ze stylem wybranej partnerki życia. Aby go określić, wystarczy przyjrzeć się biżuterii, którą nosi na co dzień: czy jest ona bardziej delikatna, czy może odważniejsza.

Jeśli mowa o pierwszym prawdopodobieństwie zaleca się wybór tradycyjnych wzorów, które wyeksponują pojedynczy kamień. W przypadku drugiego kluczem jest wyrazistość, uwydatniająca pierścionki wielokamieniowe.

Podsumowanie

Moment oświadczenia jest ważny, ale i stresujący, szczególnie w przypadku mężczyzny. Dlatego, żeby go zniwelować, wystarczy wiedzieć, czym się kierować w trakcie wyboru pierścionka zaręczynowego.

 

Artykuł zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj