Bez obcasów ani rusz

O ile wybór obuwia dla panny młodej na wesele to dość prosta sprawa – zazwyczaj pada na miękkie i płaskie baleriny – o tyle inaczej rzecz się ma z butami na ślub. Podpowiadamy, jak dobrać buty na obcasie idealnym.

 szpilki słupek kaczuszka ślub wesele moda wieczorowa obuwie ślubne buty ślubne obcasy Conhpol Elite


Szpilki na nogach podobno zmieniają wszystko – podwyższają sylwetkę, czynią ruchy bardziej powabnymi, a nawet wpływają na sposób mówienia. Nie wspominając o samopoczuciu kobiety noszącej te wyjątkowe buty. Ale obcas obcasowi nie jest równy i warto dopasować go nie tylko do sylwetki, ale również do przewidywanego czasu noszenia czółenek. W końcu kilka godzin ślubnych uroczystości, w tym chodzenia, stania i tańca, to już poważniejsze wyzwanie.

Postaw na słupek…

szpilki słupek kaczuszka ślub wesele moda wieczorowa obuwie ślubne buty ślubne obcasy Conhpol Elite

Obcas-słupek jest masywny i ułatwia poruszanie w postawionych na nim czółenkach. Dzieje się tak, ponieważ ciężar ciała rozkłada się bardziej równomiernie. Im wyższy taki obcas, tym sylwetka wydaje się smuklejsza, a ruchy nabierają gibkości. Czółenka na niskim słupku potrafią jednak przytłoczyć nogi, dlatego nie powinny ich nosić panie o drobnej budowie. Jeśli natomiast suknia ślubna eksponuje nogi, należy zwrócić uwagę na kształt słupka. Najlepiej, aby był stożkowaty i nieco kanciasty – okrągły optycznie poszerzy łydkę.

…albo upoluj kaczuszki!

szpilki słupek kaczuszka ślub wesele moda wieczorowa obuwie ślubne buty ślubne obcasy Conhpol Elite

Cechy charakterystyczne – niski obcas (do 5 centymetrów) o okrągłym kształcie, umieszczony dokładnie pod piętą. Cały wachlarz stylowych, kobiecych kaczuszek w odcieniach od bieli po beże, złoto, srebro i bardzo modne pastele można znaleźć np. w sklepach Conhpol Elite. Zaletą kaczuszek jest przede wszystkim niewielka wysokość. Czółenka z tym obcasem są ukłonem w stronę kobiet, które preferują płaskie buty, ale chcą jednocześnie wyglądać uroczyście i elegancko się poruszać. Kaczuszka sprawdzi się na nogach wysokiej panny młodej o szczupłej oraz drobnej budowie. Najlepsze buty do długich sukien zakrywających nogi.

Nie wbijaj szpilek – noś je

szpilki słupek kaczuszka ślub wesele moda wieczorowa obuwie ślubne buty ślubne obcasy Conhpol Elite

Marzenie każdej panny młodej – wysokie szpilki, które nie zmęczą nóg. Prawda jest taka, że smukłe, cieniutkie obcasy o wysokości od 8 centymetrów wzwyż nie dają się we znaki, gdy stopy mają czas przyzwyczaić się do nich. Jeśli przyszłej pannie młodej brak wprawy, powinna potrenować w domu chodzenie w szpilkach. Dodatkowo brak umiejętności poruszania się w tych butach daje wywołuje nieestetyczne wrażenie – ugięte kolana wzbudzają sensację i psują wizerunek.
Jaka kobieta może nosić szpilki? W ofercie firmy Conhpol Elite coś dla siebie znajdzie każda pani – o masywnej i drobnej budowie, wysoka i niska, z mocno zarysowanymi biodrami i o eterycznych kształtach. Szpilki podwyższają i nadają ruchom słynnej kociej gracji. Im lepiej wyprofilowane, tym łatwiej się w nich chodzi. Założone do sukni ślubnej, stanowią jej efektowne dopełnienie. Panna młoda może je nosić niezależnie od wybranego fasonu i długości kreacji – zawsze będzie się pięknie prezentować.
Przy doborze ślubnych butów na obcasie pamiętajmy, że warto kierować się nie tylko wrażeniami estetycznymi i własną wygodą. Zwróćmy też uwagę, czy przez obcas nie przewyższamy pana młodego – wszak on też chce zrobić jak najlepsze wrażenie.

 

Tekst i zdjęcia: Conhpol elite 
www.conhpolelite.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj