Suknie ślubne – jakie są ich rodzaje?

Przygotowania do ślubu to czas pełen ekscytacji i obowiązków. Przyszła para młoda musi zadbać o oprawę weselną, wybrać zespół muzyczny, przygotować zaproszenia, nauczyć się pierwszego tańca. Jednym z najważniejszych zadań panny młodej jest wybór sukni ślubnej. Jakie są jej rodzaje i jak wybrać tę jedyną, by pasowała do sylwetki?

 W centrum uwagi

Ceremonia ślubna i wesele to moment, w którym oczy najbliższych zwrócone są na państwa młodych. W każdej chwili świeżo upieczona żona będzie czuć na sobie wzrok jednego z gości lub wycelowany w nią obiektyw aparatu. Istotnie – to chwile, które warto utrwalić na całe życie, dlatego należy zadbać o to, by wyglądać co najmniej olśniewająco.

Nie ma powodów do stresu

Zakup sukni ślubnej może być źródłem stresu. Presja otoczenia i sam fakt, że będzie się mierzyć drogą kreację, mogą wpłynąć na samopoczucie przyszłej panny młodej. Dokonanie właściwego wyboru utrudnia bogata oferta projektantów – sukienki ślubne dostępne są w wielu krojach i fasonach, przyprawiając niemal o zawrót głowy. Wyróżnia się następujące rodzaje kreacji:

  • Model Princessa – gorset mocno przylega do ciała, podczas gdy dół sukni efektownie się rozszerza, tworząc „suknię księżniczki”. Pod spód należy ubrać rozszerzającą halkę. Ten model uznawany jest za bardzo gustowny i chętnie wybierają go panny młode o figurze klepsydry. Krój ten podkreśla talię i tuszuje mankamenty w okolicach bioder i ud.
  • Model Empire – charakteryzuje się odcięciem pod biustem, podkreślone zwykle ozdobną tasiemką, haftem lub cekinami. Szyta jest ze zwiewnych, delikatnych materiałów, które optycznie wydłużają sylwetkę, dlatego nie poleca się jej wysokim kobietom. Fason Empire bardzo dobrze tuszuje brak wcięcia w talii, polecany jest kobietom o figurze jabłka.
  • Model Syrenka lub Rybka – sukienka o bardzo dopasowanym kroju, która mocno rozszerza się dopiero na wysokości linii kolan. Może występować w wersji z odkrytymi ramionami lub z rękawami. Szyta jest w całości, choć może zawierać koronkowe wstawki. W zmysłowy sposób podkreśla kobiecą sylwetkę, zaznaczając krągłości. Sukienka nie jest dedykowana szczupłym kobietom.
  • Model Litera A – ten krój charakteryzuje się dopasowaną górą i spódnicą, która równomiernie rozszerza się ku dołowi. To klasyczny i często wybierany przez przyszłe panny młode fason, który świetnie dopasowuje się do każdej sylwetki. Nie uwydatnia talii, ale szerokość spódnicy można regulować dodatkową halką. Bardzo dobrze tuszuje zbyt szerokie biodra, polecana kobietom o figurze gruszki.
  • Model prosty – to suknia bez poszerzeń ku dołowi, o prostym fasonie. Efekt dopasowania uzyskuje się dzięki francuskim cięciom i zaszewkom. Ten model posiada rozcięcie do kolan, z tyłu lub przodu, zapewniając swobodę ruchów.

Ta jedyna suknia

Nie zawsze warto sugerować się sukniami dedykowanymi konkretnej figurze. Każda z nich doda uroku i pozwoli czuć się komfortowo, dlatego warto mierzyć różne modele i samodzielnie zdecydować, w której z nich przetańczy się całą noc ze swoim nowo poślubionym mężem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj