Pomoc ślubna: Sypanie płatków kwiatów przed Kościołem- kto, gdzie i jak

Kolejne zapytanie przesłane do nas w ramach Pomocy Ślubnej.

Wiadomość od Mai:

"Witam,
Mam pewien… hmmm… logistyczny problem.
Chciałabym, aby podczas wyjścia z Kościoła moja Świadkowa rozdała Gościom rożki z płatkami kwiatów.
Pytanie brzmi: jak to zrobić, skoro po zakończeniu mszy musi iść podpisać dokumenty?"

sypanie płatków kwiatów na ślubieZdjęcie - Ela Barteczko

Nasza odpowiedź:

Maju,

Jeżeli nie masz koordynatora ślubu, który najczęściej zajmuje się takimi sprawami, to musisz zaangażować jeszcze jedną osobę w pomoc w trakcie wesela – na pewno masz jakąś zorganizowaną przyjaciółkę/kumpelę/kuzynkę, która będzie mogła się tym zająć.

Jak sama piszesz, Świadkowa po ceremonii idzie podpisać dokumenty, więc ciężko jej będzie fizycznie wszystko zorganizować. Byłyśmy świadkiem nie raz, że w praktyce ciężko jest Świadkowej zapanować nad tematem.

A zatem:
1. Wybierz osobę, która będzie nadzorować cały proces.
2. Przygotuj wcześniej papierowe rożki z płatkami kwiatów, zapakuj je do eleganckiego pudełka lub skrzynki i przekaż tej osobie.
3. Kiedy Ty będziesz w Kościele - ona musi wyjść jako jedna z pierwszych i rozdać rożki osobom czekającym pod Kościołem po dwóch stronach. Zdecydowanie lepiej jest, jeśli wtajemniczone są jeszcze inne osoby i szybko zajmą miejsca gotowe do wyrzutu ;-) Ale jeśli z różnych przyczyn cieżko jest z tymi osobami, wystarczy rozdzać rożki osobom, które ustawiły się przy wejściu.
4. Poinformuj fotografa o tym, że taka atrakcja będzie miała miejsce. Musi być gotowy i pstryknąć zdjęcia w odpowiednim momencie.
5. I ostatnia, ale bardzo ważna sprawa - osoba odpowiedzialna musi krzyknąć "trzy-cztery", żeby całość akcji została wykonana w tym samym czasie.

Powodzenia! Trzymamy kciuki!

Jeszcze jedna uwaga - płatki powinny być przygotowane rano przed ślubem. Jeśli sama będziesz to robić - ubierz rękawice (kwiaty mogą zostawić na rękach plamy i lekko je zniszczyć).

Redakcja abcslubu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj