Pomoc ślubna: Jak powiedzieć gościom o krótszym przyjęciu ślubnym?

Na naszą skrzynkę pomocy ślubnej napisała do nas Karolina, która miała dość nietypowy problem. Jesteście ciekawi, co jej poradziłyśmy? Zapraszamy!

Zapytanie od Karoliny:

Dzień dobry,
Chciałabym zaczerpnąć porady w kwestii zaproszeń ślubnych - planujemy w narzeczonym skromniejszej tj. krótsze przyjęcie w godz. 15-24 bez typowych zabaw weselnych, ale z muzyką w tle. Jak napisać na zaproszeniu, że będzie właśnie taka krótsza forma przyjęcia? Narzeczony proponuje: "Gwarantujemy wyśmienite jedzenie i dobrą zabawę do północy" - czy coś takiego wypada napisać na zaproszeniu?

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie!
Pozdrawiam,
Karolina


Nasza odpowiedź:

Droga Karolino,
osobiście wydaje nam się, że propozycja propozycja Twojego narzeczonego jest jak najbardziej na miejscu, więc warto wcielić ten pomysł w życie i zamieścić taką informację bezpośrednio w zaproszeniach ślubnych.
Jedyne, co możemy dodać od siebie, to ewentualne wspomnienie przy wręczaniu zaproszenia, że wesele odbywa się w nieco skróconej formie :).

Kolejnym naszym pomysłem jest stworzenie tablicy informacyjnej, którą możecie umieścić przed salą weselną lub bezpośrednio przed wejściem do niej. Dobrze się sprawdzi mała tablica, na której możecie pisać kredą – będzie ona nie tylko pełnić funkcję informacyjną, ale i także dekoracyjną – poproś florystkę o delikatne jej przybranie. Na tablicy powinna się znaleźć rozpiskę dnia ślubu i wesela wraz z godzinami, np: 13:00 – ślub 15:00 – obiad 17:00 – pierwszy taniec 20:00 – tort 00:00 – koniec przyjęcia.

Podobną informację możecie umieścić również w formie scenariusza dnia, który umieścicie na każdym stoliku gości weselnych – dzięki temu, każdy z Waszych gości będzie znał dokładny przebieg przyjęcia.

poligrafia ślubna złota plan ślubu scenariuszPoligrafia ślubna - Metier
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj