Pomoc ślubna: Czy wypada założyć krótką suknię ślubną na ceremonię w kościele?

Na naszą skrzynkę pomocy ślubnej napisała do nas Magdalena, która miała dość nietypowy problem. Jesteście ciekawi, co jej poradziłyśmy? Zapraszamy!

Zapytanie od Magdaleny:

Dzień dobry,
Potrzebuję pomocy w kwestii sukni ślubnej. Myślę nad białą sukienką do kolan, jednak nie wiem czy taki typ sukienki pasuje na ślub kościelny. Utarło się, że Panna Młoda powinna mieć w kościele suknię długą, do samej ziemi. Razem z narzeczonym postanowiliśmy zrobić małe wesele w miarę naszych możliwości finansowych. Zwykła sukienka jest o wiele tańsza niż piękna suknia ślubna prosto z salonu. Czy na ślub kościelny Panna Moda powinna mieć długą suknię?

Pozdrawiam,
Magdalena


Nasza odpowiedź:

Droga Magdaleno,
naszym zdaniem, taka suknia jest jak najbardziej odpowiednia na ślub kościelny, pod warunkiem, że nie będzie ona zbyt krótka. Długość do kolana jest elegancka i nowoczesna, a jednocześnie nie pokazuje zbyt wiele, co mogłoby z kolei wzbudzić wątpliwości księdza. Na rynku coraz częściej pojawiają się ciekawe propozycje sukni ślubnych o takiej długości, dlatego z pewnością znajdziesz pośród nich tę Jedyną, idealną dla Ciebie. Wiemy, że utarło się, że krótkie suknie są dobrym wyborem na poprawiny, jednak wiele Panien Młodych decyduje się na wybór takiej kreacji również na swój ślub.

krótka suknia na ślub i weseleKrótka sukienka ślubna- Joanna Niemiec Atelier
Zdjęcie - Namysław Tomaka

krótka suknia na ślub i weseleSuknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Kolczyki - Jubiler Sezam
Bukiet ślubny - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
Miejsce na wesele - Pałac i Folwark Galiny
Zdjęcia - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Suknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Kolczyki - Jubiler Sezam
Bukiet ślubny - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
Miejsce na wesele - Pałac i Folwark Galiny
Zdjęcia - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Jeśli wciąż masz wątpliwości, możesz również rozważyć opcję sukni 2 w 1 – wielu projektantów sukien, nie tylko stricte ślubnych, oferuje suknie, które mają możliwość odpięcia długiej spódnicy. Taka opcja daje możliwość zmiany charakteru kreacji na nieco mniej oficjalną, bardziej zabawową. Wtedy mogłabyś wystąpić w długiej sukni w kościele, ale tuż po przeniesieniu przyjęcia na salę weselną mogłabyś odpiąć długą spódnicę i wystąpić w krótszej wersji swojej sukni.

Mamy nadzieję, że nasze porady będą dla Ciebie pomocne i ułatwią Ci wybór odpowiedniej kreacji na Twój Wielki Dzień.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj