Ucz się na cudzych błędach. Przedślubne porady młodych żon - wyniki ankiety

Jakiś czas temu przeprowadziłyśmy ankietę wśród kobiet, które mają już ślub za sobą, czy gdyby mogły przeżyć to jeszcze raz, co by zmieniły lub czy jest coś, czego żałują. Mamy nadzieję, że taki zbiór porad przyda się Wam, przyszłe Panny Młode i pomoże z bezstresową organizacją Tego Ważnego Wydarzenia.

Pogoda

Pogoda lubi płatać figle, zatem letnie miesiące nie gwarantują upalnej, słonecznej pogody, a wymarzony, bajkowy ślub w scenerii zimowej może okazać się w istocie deszczową słotą. Bądźcie przygotowani na taką ewentualność – miejcie parasol i bibułki matujące w zanadrzu. W przypadku gorącego lata sprawdźcie, czy pomieszczenie które wybraliście na Wasz ślub jest wyposażone w klimatyzację i czy jest ona sprawna.

Zespół weselny

Każdy zespół ma swój własny styl i pracuje w określony sposób. Aby uniknąć nieporozumień, spiszcie umowę i określcie w niej warunki Waszej współpracy. Warto pamiętać również o ustaleniu długości przerw w graniu, ewentualnych konkursach oraz dedykacjach. Im więcej szczegółów zawrzecie w umowie, tym więcej zespół będzie o Was wiedział.

Poprawiny

Zaplanowaliście dwudniowe wesele, ale nie jesteście pewni, ilu gości pojawi się na poprawinach i jak długo będą chcieli się bawić? Zapytajcie ich o to, dzięki temu dowiecie się, czy zorganizować przyjęcie z zespołem, DJ-em, czy poprzestać tylko na obiedzie z deserem.

porady ślubne
Zdjęcie - Kolor Selektywny

Sytuacje podbramkowe

Wypadki chodzą po ludziach i dzień Twojego wesela nie jest żadnym wyjątkiem, dlatego przygotuj się na sytuacje awaryjne: spakuj do torby plastry, zapasowe rajstopy, drugą parę ramiączek do biustonosza, igłę i nitkę, leki przeciwbólowe oraz kosmetyki. Pomyśl o rzeczach, które mogą się wydarzyć i jak możesz im zapobiec, tym sposobem ograniczysz stres i będziesz przygotowana na każdą ewentualność.

Wygoda to podstawa

Piękny wygląd w Tym Najważniejszym Dniu to nie wszystko – bardzo ważny jest również Twój komfort. Wybierając suknię ślubną, miej na uwadze, że będziesz ją mieć na sobie kilkanaście godzin, jedząc, tańcząc, śmiejąc się i rozmawiając. Musisz być w stanie w niej swobodnie się poruszać, oddychać i jeść. Jeśli wybrałaś model z trenem, zwróć uwagę na możliwość jego upięcia, zadbaj o to, by nie odpinał się w trakcie tańca i nie przeszkadzał Ci w poruszaniu się. Jeśli zdecydowałaś się na długi welon, poproś Twoją druhnę o ułożenie go w odpowiedni sposób przed wejściem do kościoła. Pamiętaj o wykonaniu fryzury i makijażu próbnego, nie pomijaj tego kroku, próbując zaoszczędzić. Dzięki temu, będziesz miała możliwość sprawdzenia trwałości zarówno jednego, jak i drugiego, przez co unikniesz przykrej niespodzianki w Tym Najważniejszym Dniu.

Atrakcje weselne

Jeśli zdecydowaliście się na foto-budkę lub inne atrakcje ograniczone czasowo, poinformujcie o tym swoich gości, żeby każdy, kto chce z nich skorzystać, zdążył zmieścić się w określonych ramach czasowych.

Fotograf ślubny

Jeszcze przed ślubem postarajcie się porozmawiać z fotografem i ustalić, na jakich zdjęciach i ujęciach Was zależy. Pamiętajcie o zdjęciu grupowym – w ferworze weselnym ta rzecz bardzo często umyka Państwu Młodym.

Dekoracje weselne

Zapytaj wybranej przez siebie florystyki o poradę w kwestii kwiatów – wybierzcie te, które Wam się spodobają, ale i które najlepiej się sprawdzą w danej roli.

Wiedz, kiedy odpuścić

Pamiętajcie, że jesteście tylko ludźmi i nie możecie zrobić wszystkiego w sposób idealny. Jeśli czujecie, że przygotowania Was przerastają, rozważcie pomoc innych – poproście o nią przyjaciół, rodziców lub zdecydujcie się na zatrudnienie koordynatora ślubnego. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Nie pozwólcie również rodzicom na zbyt daleko idącą ingerencję – to w końcu Wasz dzień i powinniście go przeżyć tak, jak sobie wymarzyliście. Zadbajcie także o czas na przygotowania do ślubu- jeśli czujecie, że czas przecieka Wam przez palce, zaplanujcie sobie tydzień wolnego przed ślubem.

Chciałybyśmy bardzo podziękować Byłym Pannom Młodym za podzielenie się z nami Waszymi wnioskami i radami, dzięki Wam Przyszłe Panny Młode unikną błędów i będą mogły cieszyć się Tym Szczególnym Dniem w pełni.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj