Wydrukuj tę stronę

Kalkulator alkoholu na wesele - sprawdź, czy na weselnym stole nie zabraknie gościom trunków!

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych momentów dla Pary Młodej. Nie ma wspanialszego prezentu niż uśmiechy zaproszonych gości, które towarzyszą nam przez całą noc szalonej zabawy na sali weselnej. Naszym zadaniem jest dostarczyć gościom wszystkiego, by zapamiętali naszą uroczystość na długie lata. Jedną z tych rzeczy jest oczywiście dobrze dobrany alkohol na wesele. Jak oszacować ile butelek wcześniej zakupić? Z pomocą śpieszy internetowy kalkulator alkoholu na wesele!

 alkohol na ślub alkohol na wesele przyjęcie weselne trunki alkoholonline.pl

 

Istnieje niepisana zasada, że jeśli chcesz, aby przy weselnym stole gościom nie zaschło w gardle, kupuj alkohol na wesele, licząc jedną butelkę wódki na parę gości. Jest to jednak założenie bardzo ogólne i dla ludzi o charakterze nieco bardziej skrupulatnym będzie to informacja znacznie za mało dokładna. Co ma wpływ na dobór alkoholu na wesele? Ilość gości, ich płeć, wiek, typ alkoholu, a nawet rodzaj zapitki! Spójrzmy na to po kolei.

Informacje ogólne

Kalkulator internetowy jest wygodnym narzędziem. Wpisując kilka danych liczbowych możemy w wyniku liczyć na informację ile wina, czystej wódki czy innego alkoholu powinniśmy przygotować na weselną biesiadę.

Do ogólnych informacji należy liczba gości. Nie zakładamy oczywiście, że wszyscy będą pili, ale nie jesteśmy także w stanie z dokładnością do 100 ml przewidzieć ile wypiją konkretni biesiadnicy. W rubrykę "liczba gości" podajmy wszystkich, którzy znajdują się na sali (wraz z zespołem, fotografem czy kamerzystą). Kupując czystą wódkę na wesele, dobrze jest zakładać pewną górkę – nie sposób wyobrazić sobie gorszego scenariusza, jak paniczna wyprawa na okoliczną stację benzynową...

Ważną informacją jest także liczba dzieci w wieku do 14 lat – kalkulator uwzględni to w obliczeniach. Wiadomo, że nasi mali goście nie mogą spożywać alkoholu na weselu. Kalkulator sam odliczy ich od podanej wcześniej liczby biesiadników. Ważną informacją jest także fakt, czy wesele będzie całonocne, czy w formie obiadu dla gości. Czas przebywania gości na sali jest współczynnikiem bardzo ważnym w obliczeniach. Wybierzmy jedną z dwóch dostępnych opcji i przejdźmy do typów trunków.

alkohol na ślub alkohol na wesele przyjęcie weselne trunki alkoholonline.pl

Typy alkoholi na wesele oraz rodzaje napojów

Wynikiem kalkulacji po podaniu trzech wcześniejszych parametrów jest ilość alkoholi oraz napojów, jaką powinniśmy zakupić na nasze przyjęcie weselne. W przypadku trunków wysokoprocentowych, kalkulator wyszczególnił czystą wódkę. Możemy wybrać wariant butelki o pojemności 0,5 lub 0,75 l. Oprócz czystej wódki dostajemy informację ile wina oraz szampana należy przygotować. Kalkulator podaje ilość osób na jedną butelkę oraz liczbę butelek dla dorosłej części gości.

Bardzo pomocnym narzędziem jest licznik napojów. W oparciu o informacje o liczbie gości i dzieci mamy szacowane ilości (jest to w pierwszej kolejności zapitek do czystej wódki). Kalkulator nie uwzględnia pory roku, w okresach letnich lepiej jest otrzymane ilości zwiększyć o 10-15%.

Dla przykładowej ilości 100 gości weselnych, w tym 15 dzieci na całonocnej zabawie musimy zakupić alkohol w hurtowni w liczbie 50 litrów wódki, oraz po 15 butelek wina i szampana. Do tego kalkulator podał nam bardzo dokładne wyliczenie napojów – 81 litrów soku pomarańczowego czy 69 litrów coca-coli. To narzędzie zdecydowanie ułatwi planowanie zakupu alkoholu na wesele!

 

Źródło: Sklep Alkohol-online.pl - Alkohol na wesele z super zniżkami dla nowożeńców.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy