Kalkulator alkoholu na wesele - sprawdź, czy na weselnym stole nie zabraknie gościom trunków!

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych momentów dla Pary Młodej. Nie ma wspanialszego prezentu niż uśmiechy zaproszonych gości, które towarzyszą nam przez całą noc szalonej zabawy na sali weselnej. Naszym zadaniem jest dostarczyć gościom wszystkiego, by zapamiętali naszą uroczystość na długie lata. Jedną z tych rzeczy jest oczywiście dobrze dobrany alkohol na wesele. Jak oszacować ile butelek wcześniej zakupić? Z pomocą śpieszy internetowy kalkulator alkoholu na wesele!

 alkohol na ślub alkohol na wesele przyjęcie weselne trunki alkoholonline.pl

 

Istnieje niepisana zasada, że jeśli chcesz, aby przy weselnym stole gościom nie zaschło w gardle, kupuj alkohol na wesele, licząc jedną butelkę wódki na parę gości. Jest to jednak założenie bardzo ogólne i dla ludzi o charakterze nieco bardziej skrupulatnym będzie to informacja znacznie za mało dokładna. Co ma wpływ na dobór alkoholu na wesele? Ilość gości, ich płeć, wiek, typ alkoholu, a nawet rodzaj zapitki! Spójrzmy na to po kolei.

Informacje ogólne

Kalkulator internetowy jest wygodnym narzędziem. Wpisując kilka danych liczbowych możemy w wyniku liczyć na informację ile wina, czystej wódki czy innego alkoholu powinniśmy przygotować na weselną biesiadę.

Do ogólnych informacji należy liczba gości. Nie zakładamy oczywiście, że wszyscy będą pili, ale nie jesteśmy także w stanie z dokładnością do 100 ml przewidzieć ile wypiją konkretni biesiadnicy. W rubrykę "liczba gości" podajmy wszystkich, którzy znajdują się na sali (wraz z zespołem, fotografem czy kamerzystą). Kupując czystą wódkę na wesele, dobrze jest zakładać pewną górkę – nie sposób wyobrazić sobie gorszego scenariusza, jak paniczna wyprawa na okoliczną stację benzynową...

Ważną informacją jest także liczba dzieci w wieku do 14 lat – kalkulator uwzględni to w obliczeniach. Wiadomo, że nasi mali goście nie mogą spożywać alkoholu na weselu. Kalkulator sam odliczy ich od podanej wcześniej liczby biesiadników. Ważną informacją jest także fakt, czy wesele będzie całonocne, czy w formie obiadu dla gości. Czas przebywania gości na sali jest współczynnikiem bardzo ważnym w obliczeniach. Wybierzmy jedną z dwóch dostępnych opcji i przejdźmy do typów trunków.

alkohol na ślub alkohol na wesele przyjęcie weselne trunki alkoholonline.pl

Typy alkoholi na wesele oraz rodzaje napojów

Wynikiem kalkulacji po podaniu trzech wcześniejszych parametrów jest ilość alkoholi oraz napojów, jaką powinniśmy zakupić na nasze przyjęcie weselne. W przypadku trunków wysokoprocentowych, kalkulator wyszczególnił czystą wódkę. Możemy wybrać wariant butelki o pojemności 0,5 lub 0,75 l. Oprócz czystej wódki dostajemy informację ile wina oraz szampana należy przygotować. Kalkulator podaje ilość osób na jedną butelkę oraz liczbę butelek dla dorosłej części gości.

Bardzo pomocnym narzędziem jest licznik napojów. W oparciu o informacje o liczbie gości i dzieci mamy szacowane ilości (jest to w pierwszej kolejności zapitek do czystej wódki). Kalkulator nie uwzględnia pory roku, w okresach letnich lepiej jest otrzymane ilości zwiększyć o 10-15%.

Dla przykładowej ilości 100 gości weselnych, w tym 15 dzieci na całonocnej zabawie musimy zakupić alkohol w hurtowni w liczbie 50 litrów wódki, oraz po 15 butelek wina i szampana. Do tego kalkulator podał nam bardzo dokładne wyliczenie napojów – 81 litrów soku pomarańczowego czy 69 litrów coca-coli. To narzędzie zdecydowanie ułatwi planowanie zakupu alkoholu na wesele!

 

Źródło: Sklep Alkohol-online.pl - Alkohol na wesele z super zniżkami dla nowożeńców.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza Joanna_1990 środa, 29 lipiec 2020 10:27 napisane przez Joanna_1990

    Jako pomoc przy organizacji wesela mojej przyjaciółki, brałam udział w ustalaniu szczegółów w restauracji. Trafiliśmy na mało doświadczoną osobę zajmującą się organizacją. Po rozmowie nie wiedzieliśmy co i ile zamówić. Z jedzeniem poszło w miarę dobrze ale ile alkoholu na wesele i poprawiny, ile napojów na wesele , ile wina na wesele? Ciężki temat. Przeszukując fora internetowe trafiłam na stronę z polecenia https://kalkulatorpromili.pl/ile-wodki-na-wesele. Po przeanalizowaniu liczb jakie nam wyszły, posłużyliśmy się tymi danymi. Po weselu pani zajmująca się organizacją była bardzo zaskoczona wynikami, tym że zostało naprawdę niewiele do zwrotu, a na stole cały czas niczego nie brakowało postanowiła sama na przyszłość korzystać z tej strony.

  • Link do komentarza Amanda środa, 23 maj 2018 14:49 napisane przez Amanda

    Na sam wstęp podaliśmy kilka butelek dobrego szampana z Domu Szampana. Mieliśmy wesele w Warszawie, chociaż jesteśmy z małego miasta w okolicy Warszawki. W dobrym tonie według mnie jest podanie troszkę więcej szampana niż na sam pierwszy toast. Powinno się je podawać aż do kolacji, na której mogłoby go zastąpić wino. Ja jestem osobiście bardzo zadowolona z jakości tego alkoholu. :) Polecam

Skomentuj

Piwnica Smaków powstała, ponieważ wino to nasza pasja, którą chcemy się dzielić. Pomożemy dobrać wina na wesele lub event, a nasi specjaliści przygotują dla Was lub Waszych znajomych degustację komentowaną, podczas której poznacie i spróbujecie naszych win. Wszystko po to, aby i Państwa "zarazić" pasją do wina...

www.piwnicasmakow.pl