Są stosunkowo niewielkich rozmiarów, dlatego też kompozycje ślubne z kwiatów wyglądają bardzo korzystnie i nie "gubią się" w ich wnętrzu.
O czym warto pamiętać dekorując kościół na ślub?
1. Efektowne wejście.
Pięknym, a zarazem robiącym duże wrażenie elementem jest girlanda nad głównym wejściem. Może to być łuk lub też girlanda sięgająca do ziemi po obydwóch stronach.
Girlandy kwiatowe w dekoracjach ślubnych
2. Specjalnie przygotowane krzesła i klęczniki dla Pary Młodej.
Tu dekorujemy zarówno oparcia krzeseł. jak i część klęcznika, zwróconą w stronę Młodych.
Uważam, że drewniane klęczniki wyglądają dużo korzystniej bez białych nakryć, które są powszechnie stosowane w "normalnych" kościołach. Krzesła świadków także wymagają naszej uwagi.
Dekorowanie kwiatami zewnętrznych części ław kościelnych jest nie tylko miłym gestem w stronę gości weselnych, ale także tworzy piękną alejkę kwiatową, która wiedzie was aż do samego ołtarza.
3. Ołtarz i nawy boczne.
Ilość aranżacji i dekoracji ślubnych przy ołtarzu głównym i nawach zależy od budżetu jaki jest przeznaczony na kwiaty w kościele. Najczęściej Pary Młode decydują sie na kwiaty przy ołtarzu głównym i na stole ofiarnym. Są to zwykle duże kompozycje proporcjonalnie dopasowane do wielkości ołtarzy.
4. Detale
W kościele też ważne są szczegóły. Pojedynczy kwiat osadzony na brzegu ławki czy przy kropielnicy będzie ciekawym dodatkiem.
Dekoracje ślubne w kościele, dekoracje ołtarza i ław
Charakter ślubnych aranżacji kwiatowych w kościele, zależy zarówno od stylu kościoła, jak i upodobań Młodych. Warto się zastanowić wcześniej, co chcielibyśmy wyeksponować, a co ukryć, czy nawet usunąć z kościoła (np. stary dywan) na ceremonię ślubną.
Tekst i wykonanie dekoracji ślubnych Violetta Krzaczek, Retroflexus
www.retroflexus.pl
Zdjęcia: Joanna Kozek Fotografia, Zygmunt Novák