Czy warto dekorować salę weselną żywymi kwiatami?

Wybór stylu przewodniego sali weselnej bywa trudny. Istnieje wiele możliwości – od eleganckich i wykwintnych sal hotelowych, po rustykalne gospody o wiejskim klimacie. Odpowiedni dobór kwiatów i kolorów gra w tym wypadku główną rolę, ponieważ to one wyznaczają kierunek stylu, w jakim będzie wesele.

ślub wesele bukiet ślubny dekoracja weselna kwiaty na wesele dekoracje kwiatowe na wesele Amarant Kwiaciarnia

Kwiaty żywe nieodłącznym elementem przyjęć weselnych

Piękno, jakie niosą ze sobą żywe kwiaty jest niezastąpione i niepodważalne. Mimo tego, że procesy wytwarzania kwiatów sztucznych coraz lepiej zbliżają ich wygląd do naturalnych, to jednak nie dają one tak spektakularnego efektu. Walory estetyczne herbacianych róż, biało-zielonych frezji czy różowych piwonii to tylko kilka możliwości. Floryści z Butiku Amarant tworzą kompozycje o wyjątkowych i niepowtarzalnych barwach i gatunkach wzajemnie uzupełniających się, które kreują dekoracje zarówno subtelne i delikatne, jak i te o mocnym i wyraźnym charakterze.

Nie można również zapomnieć o zapachu, jaki towarzyszy ozdobom z żywych kwiatów, zwłaszcza kompozycji z frezji, róż, goździków, piwonii, lilii czy konwalii. Odpowiednio dobrane do siebie gatunki, a także ich właściwa instalacja zapewniająca stały dostęp do wody przez cały czas trwania przyjęcia ma kluczowe znaczenie, aby niepowtarzalna i świeża woń była intensywna aż do rana.

Estetyczne połączenie

Kwiaty na sali weselnej powinny współgrać z innymi kompozycjami florystycznymi, takimi jak wiązanka ślubna, butonierki czy niezwykle popularny wianek we włosach zamiast welonu. Doświadczenie florystów kwiaciarni Amarant pozwala na idealne i harmonijne połączenie wszystkich kwiatowych elementów, mających wpływ na klimat wesela. Zarówno dekoracje sali, jak i bukiet ślubny czy ozdoby auta ślubnego powinny różnić się od siebie tylko rozmiarem i kształtem kompozycji, natomiast gatunki w nich wykorzystane powinny być takie same.

Cena nie taka straszna

Wydawać by się mogło, że koszt dekoracji sal weselnych kwiatami żywymi jest bardzo wysoki. Okazuje się jednak, że można mieć świeże kwiatowe ozdoby nie wydając przy tym fortuny, a sposobem na to jest korzystanie z gatunków sezonowych, które w określonym czasie są znacznie tańsze i łatwo dostępne.

 

Tekst i zdjęcie: Butik Florystyczny Amarant,
www.amarantkwiaty.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj