Potrzebujesz pomysłu na dekoracje weselne? Zobacz to!

Uświetnienie tego jedynego, dla wielu najważniejszego wydarzenia w życiu jest czymś zupełnie naturalnym.

ślub wesele dekoracje na ślub dekoracje na wesele porady ślubne inspiracje ślubne melilu

Za pomocą gustownych dodatków możemy stworzyć niepowtarzalną dekorację ślubną. Gdzie można zaopatrzyć się w takie elementy, począwszy od zdobień sali, na podziękowaniach dla gości kończąc?


Miejsce jedyne w swoim rodzaju

Uroczystość zaślubin dla zdecydowanej większości par musi odbywać się przy odpowiedniej oprawie. Na nią składają się kluczowe elementy, ale także i wiele drobnych detali, być może niewidocznych na pierwszy rzut oka, lecz często przewijających się później w relacji fotograficznej. Co do zasady, to właśnie dekoracje sali ślubnej tworzą niepowtarzalny klimat. Potrafią szare i nieprzyjazne na pierwszy rzut oka miejsce odmienić nie do poznania.

Będące nieodzowną klasyką balony weselne zdają się nie wystarczać, niezależnie od tego, jak byłoby ich dużo. Przyszli nowożeńcy zdają się zwracać uwagę na każdą drobnostkę w znacznie większym stopniu niż pokolenie ich rodziców, czy też dziadków. Skutkiem tego obecnie jedną z najpopularniejszych ozdób w ogóle stały się gustowne banery. Różnią się od siebie rozmiarami, treścią i czcionką. Najczęściej widnieją na nich treści odnoszące się w bezpośredni sposób do pary młodej. Nierzadko są to banery w języku angielskim, bo dziś z oczywistych względów są one dla większości gości zrozumiałe.

Choć wesele co do zasady ma formę imprezy tanecznej, nie sposób zapomnieć o odpowiedniej oprawie części jadalnej imprezy. Suto zastawiony stół bez odpowiednich ozdób byłby czymś zupełnie niezrozumiałym. W tym zakresie naprawdę jest w czym wybierać i problem może stanowić jedynie podjęcie ostatecznej decyzji. Jeśli chodzi o spotykane obecnie dekoracje stołu weselnego, to prym wiodą takie elementy, jak np.: winietki, tiule, satyny, ozdobne świecie, serwetki, obrusy i wiele innych. Stylem zyskującym ogromną popularność bez wątpienia jest boho. Bez trudu znajdziemy nawet dekoracje krzeseł weselnych inspirowane tym trendem.

Piękno zawarte w detalach

Każdy szczegół ma znaczenie w przypadku ślubnej stylizacji. Samochód, którym państwo młodzi zostaną podwiezieni czy to pod ołtarz kościoła, bądź też urząd stanu cywilnego, nie powinien być zwyczajny. Na taką okazję wypadałoby zostać podrzuconym czymś jednym w swoim rodzaju. Abstrahując już od tego, jaki dokładnie będzie to model pojazdu, dobrze byłoby, żeby w jakimś stopniu emanował ślubnym stylem.

Współczesne dekoracje samochodu do ślubu potrafią nadać jeszcze więcej elegancji, niż można się spodziewać. To zazwyczaj nie tylko specjalne tablice i wstążki, ale również takie elementy jak puszki, kwiaty, banery, czy girlandy.

Ten, kto nigdy nie zajmował się organizacją przyjęcia weselnego, może zupełnie nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wiele drobnostek należy uprzednio przygotować, aby uroczystość spełniła pokładane w niej nadzieje. Z pewnością dobrze byłoby nie zapominać o uświetniających imprezę gościach. Nie sposób nie obdarować ich drobnych podarunkiem w ramach podziękowania. I nie chodzi tu przecież jedynie o ciasto, na które dobrze byłoby mieć specjalne pojemniki.

Ciężko wyobrazić sobie, by wystrzałowe wesele nie miało odpowiedniej oprawy wizualnej. W tym celu warto zaopatrzyć się uprzednio wcześniej w tubę strzelającą, bańki mydlane, czy róże w dowolnym kolorze. Odrobina szaleństwa w tej postaci z pewnością nie zaszkodzi i pozwoli rozluźnić atmosferę. Innym, ciekawym gadżetem dla weselnej pary i ich gości są propsy do fotobudki i tabliczki okolicznościowe. Można je wykorzystać także podczas konwencjonalnej sesji zdjęciowej.

Ostatni moment na szaloną zabawę

Zanim nadejdzie czas na złożenie uroczystej przysięgi, zwykliśmy w gronie przyjaciół korzystać z dobrodziejstw, jakie daje nam wolność. Wystrzałowy wieczór panieński i kawalerski raczej nie mógłby się odbyć bez odpowiedniej oprawy. Za pomocą niedrogich gadżetów można nadać takiej imprezie niespotykanego kolorytu.

Szalonym wieczorom panieńskim towarzyszy niezwykle ciekawa oprawa. Począwszy od intrygujących elementów stroju, kończąc na drobnych akcentach pozwalających na unifikację grupy dziewczyn, która udała się wspólnie na podbój okolicznych klubów i dyskotek. Kolorowe szale bądź też zmyślne opaski dodadzą trochę kolorytu wystrzałowej imprezie w damskim gronie.

Męskie spotkania w ramach wieczoru kawalerskiego z reguły przebiegają w podobnej atmosferze. Także i w tym przypadku panowie mogą zaopatrzyć się w wiele okolicznościowych gadżetów. Z pewnością będą zwracać na siebie uwagę na pamiątkowych fotografiach. W momencie, kiedy przyszły pan młody wraz z grupą przyjaciół zdecyduje się na wynajem sali na wyłączność, bądź też ograniczy się do domowej imprezy, zawsze może skorzystać z wielu okolicznościowych ozdób.

Zorganizowanie wesela jak ze snów tylko z pozoru może wydawać się trudne. Dbając o to, by gustowne dodatki uświetniały taką imprezę, nadamy jej odpowiedniego szyku. W takie elementy zaopatrzymy się m.in. w sklepie internetowym Mellilu.com. Duży wybór dostępnych dodatków pozwoli nam dopasować wszelkie szczegóły pod nasze gusta.

 

Tekst i zdjęcie: Melilu.com,

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj