Podziękowania dla Taty Panny Młodej i kilka pomysłów jak zaskoczyć go w dniu Twojego ślubu

Ślub w dniu ojca (23.06) to czasem zbieg okoliczności, jeżeli jednak się tak zdarzy lub po prostu chciałabyś (bez względu na dzień zaślubin), zrobić Tacie niespodziankę, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Panowie, nawet ojcowie, z reguły nie są zbyt wylewni, ale gwarantujemy, że uhonorowanie ich obecności i docenienie tego, co dla Was robili przez całe życie, wzruszy ich do łez ;)

tata panny młodej panna młoda suknia ślubna różowo róż różowa suknia na ślub na weseleZdjęcie - Happy Moments Studio

Specjalny weselny taniec z Tatą 

To poniekąd zapomniana odrobinę tradycja. Obecnie na ślubach niemalże obowiązkowym punktem programu jest pierwszy taniec Młodej Pary. Możesz jednak zaproponować swojemu Tacie, że byłoby Ci bardzo miło, gdyby nie tylko odprowadził Cię do ołtarza, ale także oddał w ręce małżonka na weselu. Jeżeli taniec nie jest Jego mocną stroną, wybierzcie się na kilka lekcji, dzięki temu spędzicie razem kilka niezapomnianych chwil. Jeżeli Twój Tata jest typem spokojnym, wybierzcie coś klasycznego, jeżeli jednak wciąż ma krzepę i poczucie humoru, śmiało możecie zaszaleć i stworzyć razem coś nie tyle wzruszającego, co rozbrajająco zabawnego. 

Niespodziewany toast podczas wesela

Ojcowie często zabierają głos podczas przyjęcia weselnego, by pogratulować Młodej Parze, podzielić się dobrą radą, zażartować, powspominać i przypieczętować oddanie ukochanej córki w ręce wybranka. Czemu by tak nie odwrócić ról? Pomyśl, ile masz do powiedzenia swojemu Tacie... Za co chciałabyś mu podziękować? Za co go podziwiasz? Jak bardzo jesteś mu wdzięczna za to, że jest przy Tobie i za to, że zawsze będzie? A może nigdy nie podzieliłaś się z nim swoimi uczuciami? Twój ślub do dobry moment na szczerość i wzruszające wyznania, właśnie te toasty i przemowy sprawią, że nigdy nie zapomnisz dnia swoich zaślubin.

Fotograficzny wehikuł czasu

Przygotuj wspólne zdjęcia z Tatą lub obojgiem rodziców i poświęć trochę czasu na przywrócenie wspomnień. Stwórz prezentację multimedialną z zabawnymi dopiskami i komentarzami.  Masz rodzeństwo? Wykorzystaj ich pomoc, w końcu co dwie głowy to nie jedna. Jeżeli fantazja Was poniesie, a czas nie ograniczy, możecie też odgrzebać stare zdjęcia z dzieciństwa i zrobić ich kopie. Bardzo popularne stały się fotografie pt. "kiedyś i teraz". Postarajcie się jak najlepiej odzwierciedlić miejsca, ubrania, miny i pozy ze starych zdjęć. Wybierając te najbardziej kuriozalne i śmieszne, uzyskacie najlepszy efekt. Sklejcie je później razem i stwórzcie nie tylko prezentację, którą pochwalicie się na weselu, ale i album dla rodziców, by mogli zachować tę pamiątkę na zawsze ;).

Foto niespodzianka 

Ten pomysł wymaga odrobiny przebiegłości, sprytu i dobrego humoru, nie tylko Twojego, ale i fotografa. Stwórz niewielkie tabliczki z sentymentalnymi lub zabawnymi napisami w stylu "Zawsze będę Twoją małą dziewczynką" albo "Tatę pokochałam pierwszego". Poproś fotografa, by miał je pod ręką, niech podrzuci Ci je dyskretnie, gdy będziesz obejmować Tatę lub w innym dogodnym momencie tak, by Tata nie zorientował się, że coś knujecie. Takie zdjęcia bardzo go zaskoczą i na pewno doceni Twoją zręczność i kreatywność, a zdjęcia trafią na honorowe miejsce nad kominkiem w domu lub w rodzinnym albumie.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj