Jak wybrać oryginalne i praktyczne prezenty dla gości weselnych

Prezenty dla gości weselnych to ważny element organizacji ślubu. To już nie tylko kawałek tortu, który rozdajemy przy pożegnaniu, Panny Młode dwoją się i troją by prezenty były oryginalne, praktyczne i zabawne a przy tym najlepiej, by były niezbyt drogie, pamiętamy wszak, że wesele pochłania wiele funduszy Młodej Pary... Mamy dla Was kilka propozycji i wskazówek, czym i jak obdarować swoich gości weselnych

Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Poligrafia - Galeria Metier

Myśl praktycznie

Maleńkie figurki zrobione na Waszą podobiznę, takie same jak postawiliście na swoim torcie ślubnym może i są urocze, ale pomyśl tylko czy Ty, jako gość weselny chciałabyś dostać taki prezent? Niestety, oprócz Twojej mamy i babci, prawdopodobnie nikt nie będzie miał zielonego pojęcia, co z takim upominkiem zrobić. Pomyśl o bardziej praktycznym prezencie, który nie będzie się kurzył na półce lub, co najgorsze, nie trafi do kosza. Może coś na ząb? Goście chętnie przegryzą makaronik lub mini babeczkę w drodze do domu, zwłaszcza jeżeli czeka ich np. podróż pociągiem lub samolotem. Myślałaś o czymś bardziej trwałym? Może lokalna nalewka z zabawną etykietką? Z bardziej rustykalnego lub folkowego przyjęcia, goście weselni z przyjemnością zabiorą ze sobą słoik pysznej konfitury lub marynowanych grzybków. Pomyśl o miejscu swojego wesela i jego lokalnych 'owocach' i po prostu wykorzystaj je jako prezenty dla gości.

Daruj sobie inicjały

Personalizowanie każdego prezentu nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ nawet najbardziej przydatny upominek możesz zepsuć takim drobnym elementem dekoracyjnym. Dając gościom weselnym swoje zdjęcie ślubne w ramce, nie musisz specjalnie zamawiać ramek z Waszymi inicjałami. Goście będą chcieli zachować Wasze zdjęcie ale jednak w albumie a nie w salonie, a w ramkę będą mogli wrzucić swoją gromadkę maluchów. Jedynym wyjątkiem w personalizacji inicjałami są opakowania, tu możesz szaleć do woli! Zamieść Wasze inicjały na pudełku na tort, na etykietce, kopercie, papierowej torbie czy nawet na wstążkach, z których zrobisz ozdobne kokardy. Ten element goście weselni na pewno docenią!

Wybierz coś znaczącego

Jeżeli dysponujesz czasem i głową pełną pomysłów, możesz sprytnie spersonalizować każdy prezent, pokazując jak bardzo dbasz o swoich gości i jak wiele o nich wiesz. Krótki list napisany do każdego z osobna? Czemu nie! Jeżeli Twoje grono zaproszonych gości jest wąskie, możesz też zastanowić się co Was wszystkich łączy. Wszyscy są smakoszami wina? A może poznaliście się  podczas jednej z wielu podróży? Wybierz coś, co łączy Twoich gości i idąc za tym przykładem, obdaruj ich małymi buteleczkami wina lub etykietkami bagażowymi. Będzie to strzał w dziesiątkę!

A może DIY?

Prezenty DIY ( Do It Yourself) są sporą oszczędnością pieniędzy ale niestety coś za coś, musisz pamiętać, że przygotowanie takich upominków pochłania wiele czasu. Wspominaliśmy o lokalnych konfiturach i nalewkach, jeżeli czujesz się na siłach to spróbuj i zrób je sama. Kiszone ogórki? A może coś bardziej wyszukanego? Twoi goście weselni na pewno docenią Twój wkład w własnoręczne przygotowanie takiego upominku. Jeżeli w trakcie przygotowania prezentów zabraknie Ci siły lub czasu, poproś swoje druhny, by pomogły Ci w tej materii - babskie pogaduszki i wspólne gotowanie z dobrym winem w tle to świetny pomysł na organizację swoistego afterparty po wieczorze panieńskim i okazja ku temu, by po prostu pobyć ze sobą i porozmawiać ;).

Przetestuj przed zakupem

Jesteś zabiegana i zdecydowałaś na zamówienie gotowych prezentów dla gości? Zanim kupisz prezenty dla wszystkich swoich gości weselnych, koniecznie zamów kilka próbek, aby sprawdzić jakość ich wykonania oraz funkcjonalność. Tak, jak umawiasz się na degustację tortu i menu weselnego, sama musisz sprawdzić wybrane przez siebie prezenty dla gości - w końcu nie chcesz chyba przykro się zaskoczyć i zostać z setką niejadalnych słodkości lub z buteleczkami z niesmacznymi nalewkami?!

Zamów lub zrób kilka sztuk ekstra

Składając zamówienie, miej na uwadze wszelkie możliwe wpadki i wypadki. Przy transporcie coś może się rozbić, coś pomiąć lub zgnieść, na wszelki wypadek zrób zamówienie na kilka prezentów więcej, byś nie musiała raczyć gości ubitą buteleczką lub muffinkami, które wyglądają jak czekoladowa breja.

Miejsce prezentów

Zaplanuj, w jakiej formie chcesz obdarować swoich gości weselnych. Prezenty mogą znajdować się na stołach już od początku wesela, tym samym mogą jednocześnie posłużyć jako element dekoracyjny. Drugą opcją jest zorganizowanie osobnego stołu, najlepiej w okolicach recepcji/wyjścia, na którym wyeksponujesz upominki. Nie zapomnij o jasnym przekazie/tabliczce informacyjnej, która zachęci gości do zabrania jednej sztuki  prezentu, na wszelki wypadek, gdybyś zapomniała o tym wspomnieć lub po prostu nie była w stanie pożegnać każdego gościa weselnego z osobna. Sposób wręczenia upominków zależy oczywiście tylko od Ciebie i od samych prezentów, dlatego warto o tym pomyśleć z małym wyprzedzeniem, aby nie dokładać sobie pracy i stresu w dniu ślubu.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj