Trendy ślubne 2018

Co przyniesie sezon ślubny 2018? Jaki styl zdetronizuje tak mocno ukochane w tym sezonie greenery? Czy pojawią sie na nowo kolory? Poczytajcie.

Suknie ślubne – prostota czy ozdoby?

Wiodące trendy w sukniach ślubnych na sezon 2018 podzielić możemy na dwie zasadnicze frakcje. Pierwsza z nich to minimalizm w najelegantszym wydaniu - idealny dla tych Panien Młodych, które w sukni ślubnej szukają prostej, dopasowanej formy pięknej samej w sobie, bez nadmiaru przesadnych dodatków i ozdobników. Surowe, nieco geometryczne kroje, wpasują się idealnie w wesela w stylu industrialnym i wielkomiejskim, a przy odpowiednich dodatkach, będą dobrze prezentowały się również w nieco rustykalnej odsłonie wesela. Ostre cięcia, głębokie rozporki oraz duże dekolty odsłaniające plecy bez zbędnych zdobień to kroje, które oddają ducha minimalistycznej sukni ślubnej.

Drugą frakcję reprezentują suknie "ubrane" w zdobienia, a tych znajdziemy całkiem wiele. Odchodzimy już nieco od sukni w stylu "naked", na ich miejsce pojawiają się suknie z lekko bieliźnianym, prześwitującym dekoltem, jednak z mocniej zabudowaną spódnicą.
Koralikowe aplikacje, cekinowe zdobienia, kokardy XXL czy kaskadowe, asymetryczne spódnice to trendy, które obserwowaliśmy już w poprzednim sezonie, jednak na ich rozkwit prognozujemy rok 2018. Dla odważniejszych Panien Młodych, niewierzących w zabobony ślubne, proponujemy suknie z drobnym akcentem w czerni lub suknie wyszywane perłami oraz głębokimi dekoltami.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubneSuknia ślubna lewa - Patricia Szlażko Atelier, Suknia ślubna prawa - Strefa Panny Młodej

Wielka niespodzianka czeka nas także w dodatkach ślubnych - niespodziewany powrót rękawiczek zaskoczył nas, podobnie jak rezygnacja z welonu na rzecz pelerynki, które obecnie możemy znaleźć już w większości salonów mody ślubnej.
Z nieskrywaną radością obserwujemy powolne zmiany również w rodzimej modzie ślubnej – polskie Panny Młode coraz częściej rezygnują z bezpiecznej klasyki w postaci princessy na rzecz sukni ślubnych w nietypowych kolorach oraz nieco odważniejszych, unikatowych fasonach.
Z niecierpliwością oczekujemy przyszłego sezonu i decyzji przyszłorocznych Panien Młodych.

Style:

Romantyzm czy Minimalizm
Oba kierunki w kolejnym sezonie będą święcić triumfy. Dla zakochanych w różach i romantycznych, lekkich dekoracjach to świetna wiadomość - wracamy do korzeni. Róże w pięknych odcieniach, kompozycje delikatne w formie, nieco bajkowe na nowo będą bardzo modne. Z drugiej strony pojawia się coraz mocniej nurt minimalizmu i monolitu. To z pewnością zasługa wszechobecnego industrialu i miłości do prostych ale dizajnerskich form. Idealna opcja dla Panien Młodych wybierających suknie ślubne w stylu Agaty Wojtkiewicz, Moons czy Viktor& Rolf.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubneBukiet lewy - Takie Kwiatki, Zdjęcia - Arek Drozdek, Zdjęcie - Namysław Tomaka, Suknia ślubna - Salon White, Zdjęcie - Marcin Romański

Kolorowe Trio

Wracamy do kolorów, do energetycznych mieszanek pomarańczy, fuksji, czerwieni i fioletów. Od lat wiadomo, że kolory dodają energii - również Pannom Młodym. Kolor nada stylu i charakteru, może być podany elegancko ale i też w ukochanej przez Panny Młode opcji gypsy czy hippie.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubneZdjęcie główne - Perfect Love, Makijaż - Wioletta Zając, Tort - Cukiernia Cieplak, Bukiet - Flower Factory, Obuwie męskie - Betelli

70-ties love

Tak, tak - wracamy w jeszcze większym wydaniu do lat 70-tych. Tu wszystko dozwolone - mieszamy formę, mieszamy style, pokonujemy klasykę. To ciąg dalszy miłości bezgranicznej do boho i hippie. Idealny duet dla kolekcji Patricii Szlażko.

Bukiety ślubne 2018 i dekoracje ślubne

Wciąż wybieramy bukiety w formie nieuczesanej, nieregularnej - te będą najpopularniejsze. Duże formy, różne kwiaty. Mniej bukietów w formie mono: zielono - zielone, więcej kolorów. Pojawią się bukiety kaskadowe modne kilka dekad temu oraz wiązanki z mocno egzotycznymi kwiatami i owocami.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubneBukiety od lewej: Flower Factory, Takie Kwiatki, Ma Fleur, Ma Fleur, Anemony, Flower Land

W dekoracjach zapominamy choć na chwilę o szklanych martinówkach - jeśli dekoracje wysokie, to na specjalnych standach czy złotych kandelabrach. Zdecydowanie sezon 2018 będzie należał do kompozycji niskich na eleganckich podstawach złotych, srebrnych lub kryształowych. Mądrze wykorzystane, dostosują się do każdego stylu.
Rok 2018 będzie rokiem wiszących kompozycji - ale nie girland, a krzaczastych, nieregularnych podwieszeń, niebanalnych form huśtawek, gałęzi i innych, ciekawych propozycji florystów. Wieszamy nieregularnie, niesymetrycznie na różnych wysokościach. Focus na sufit.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubneZdjęcie główne - Flower Land, Dwa zdjęcia od lewej - Paper Flower 

Torty weselne 2018

Nadal dominujące pozostają torty w stylu naked i semi naked. Proste formy, z owocami czy dodatkami kwiatowymi są pyszne i nie potrzebują nic więcej. Jednak z drugiej strony pojawiają się złocenia - malujemy torty, nierzadko mieszając złoto ze srebrem. Dość mocno widoczne będą także torty z opcją napisów, nadruków czy też malunków ręcznych. Coraz zdolniejsi cukiernicy zachwycają artystycznymi umiejętnościami, z których warto skorzystać.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubneTorty od lewej: Tartelette, Słodki Wierzynek, Tartelette, Cukiernia Cieplak, Słodki Wierzynek, Cukiernia Cieplak

Zaproszenia ślubne 2018

Proste, minimalistyczne formy z czcionkami bliskimi kaligrafii to hit poligrafii ślubnej na przyszłoroczny sezon. Nadal będą modne delikatne złocenia i proste, akwarelowe, floralne akcenty. Zaproszenie to preludium do wesela - pamiętajcie o tym. Mniej znaczy więcej, to podstawa sukcesu.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubnePoligrafia Ślubna - Galeria Metier

Atrakcje weselne

Szaleństwo atrakcji z każdym rokiem przybiera nowe formy - rok 2018 będzie z pewnością rokiem fotobudek lustrzanych i opcji gif. Nadchodzący sezon będzie też czasem rozkwitu barów, trucków i wszelkich pizza- trucków czy burger – trucków, szczególnie chętnie będą z nich korzystać te Pary Młode, które zdecydują się na coraz modniejsze wesela plenerowe. Do niedawna rzadko spotykana, strefa chill out to już nie tylko trend, a wręcz weselny must have. Strefa relaksu przybiera różne postaci, zależnie od potrzeb i wymagań Młodej Pary- pojawiają się 'męskie strefy z cygarami' ale i także leżaczki z kocykami. Dla wesel w nieco bardziej rustykalnym stylu świetnie sprawdzą się strefy relaksu zlokalizowane w namiotach etnicznych w stylu tipi. Dla fanów gier i zabaw polecamy zorganizowanie swoistej game zone, gdzie do dyspozycji gości weselnych będą różne gry sprawnościowe, ciekawą opcją na wspólne zabawy jest Jenga w opcji XXL.

Oświetlenie

Rok 2018 to rok umocnienia oświetlenia żarówkowego, industrialnego. Świecimy mocno, dużo i pięknie. Świecimy w środku, na zewnątrz, nadając miejscom nowe życie, nowy styl. To nadal opcja outside - inside ( iluzja pleneru zewnątrz przeniesiona do wewnątrz). Miłość do żarówek edisonowskich będzie bezgraniczna i mocno widoczna.

trendy slubne 2018, slub 2018, nowy sezon slubny, suknie slubne 2018, bukiety 2018, dekoracje slubneDekoracje światłem - Modern Light Service

Tekst przygotowała: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj