Tradycyjne kwiaty czy nowoczesny flower box – co lepsze na prezent?

Kwiaty wręczamy z różnych okazji. Urodziny, imieniny, oświadczyny czy inne ważne wydarzenie wspaniale podkreśla podarowana na tę okoliczność wiązanka kwiatowa. Najchętniej wręczanymi kwiatami dla kobiet są dziś róże, które są trwałe oraz pięknie prezentują się zebrane w bukiecie.

 ślub wesele kwiaty na ślub kwiaty na wesele okazje prezenty inspiracje ślubne

Kwiaty wręczamy z różnych okazji. Urodziny, imieniny, oświadczyny czy inne ważne wydarzenie wspaniale podkreśla podarowana na tę okoliczność wiązanka kwiatowa. Najchętniej wręczanymi kwiatami dla kobiet są dziś róże, które są trwałe oraz pięknie prezentują się zebrane w bukiecie. Jeśli natomiast szczególnie zależy nam na oryginalności kwiatowego upominku zamiast tradycyjnej wiązanki warto wybrać nowoczesny flower box.

Czym flower box różni się od innych ciętych kwiatów i dlaczego warto go podarować ukochanej osobie?

Flower box, czyli róże zamknięte w tekturowym pudełku

Moda na flower boxy przywędrowała do nas ze wschodu. Po raz pierwszy róże w pudełku pojawiły się bowiem w Emiratach Arabskich i w Rosji, skąd szybko rozprzestrzeniły się na inne kraje, w tym także dotarły do Polski. Flower box to oryginalna kompozycja kwiatowa, w której skład najczęściej wchodzą cięte róże. Kwiaty zamknięte są w efektownym kartonowym pudełeczku, które występować może w różnych kształtach i kolorach.

Flower box od zwykłej wiązanki kwiatowej różni się nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością. Dno pudełeczka wyłożone jest bowiem specjalną gąbką florystyczną, którą nasącza się preparatami odżywczymi pomagającymi na dłużej zachować świeżość i trwałość umieszczonych w nim kwiatów. Dzięki takiemu zabiegowi flower box jest znacznie trwalszy od tradycyjnych wiązanek kwiatowych i dłużej cieszy oczy obdarowanej nim osoby.

Flower box i jego bezobsługowość

Flower box to w pełni gotowa kompozycja kwiatowa, która nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Od razu po jego otrzymaniu taki prezent może zostać ustawiony w dowolnym miejscu bez konieczności przenoszenia kwiatów do wazonu. To praktyczny i efektowny podarunek, obok którego trudno przejść obojętnie.

W przypadku zwykłych bukietów kwiatowych, jeśli zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu ich świeżości, musimy zadbać o regularne przycinanie ich łodyżek oraz wymianę wody na czystą. Takiego problemu nie mamy w przypadku nowoczesnego flower boxa. Róże w pudełku są bowiem w pełni bezobsługowe, co oznacza, że nie musimy robić praktycznie nic, aby długo cieszyć się ich pięknym wyglądem oraz zapachem.

Flower box, dzięki efektownemu wyglądowi całej kompozycji, to wspaniały dodatek, który doskonale dopełni wystroju każdego wnętrza. Fantastycznie prezentuje się bowiem zarówno ustawiony na stole czy komodzie w prywatnym mieszkaniu, jak i pięknie zdobi biuro czy inne miejsce użytku publicznego. Jego zaletą jest także możliwość wyboru kolorystyki kwiatów oraz pudełka z szerokiej gamy, dzięki czemu kwiatowy upominek może zostać jeszcze lepiej dopasowany do wystroju wnętrza stając się jego integralną częścią.

Osobom, którym szczególnie zależy na trwałości kwiatów w pudełku mogą wybrać tzw. wieczne róże. Taki flower box zachowuje swój efektowny wygląd oraz trwałość przez nawet dwa lata, czego nie zapewni nam żadna, nawet najdroższa i najstaranniej przygotowana wiązanka ciętych kwiatów.

 

Partnerem artykułu jest Rose du Chateau oferująca: flower box - więcej na RoseduChateau.com.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

Skomentuj