Ślub i wesele w kolorze niebieskim - inspiracje

Niebieski zyskał swoją nazwę od nieba, gdyż swoją barwą przypominał nieboskłon. Jak wykorzystać niebieski na ślubie i weselu? Czy sprawdzi się jako motyw przewodni przyjęcia weselnego? Zdecydowanie! Kolor niebieski to niezwykle wdzięczna barwa. Z zajęć plastyki wiemy, że znajduje się ona w palecie barw podstawowych i dopełnia barwę żółtą. Niebieski to także najchłodniejszy z kolorów, kojarzący się przede wszystkim z niebem, otwartą przestrzenią, wodą lub morzem. Od setek lat bywa kojarzony z mocami boskimi - w końcu już w Starożytnym Egipcie uznano laipis lazuli (kamień o głębokim, niebieskim kolorze) za symbol nieba, krainy bytowania Boga. 

Mówi się także, że niebieski to kolor posiadający mnóstwo znaczeń, najczęściej zaś wymienia się pośród nich czystość, spokój, uduchowienie, ale i także dynamikę i kreatywność. Niebieski uważa się również za kolor przyjaźni i przywiązania do tradycji.  Jak zatem kolor, który ma tak wiele zastosowań wykorzystać w dekoracjach ślubnych i weselnych? Możliwości jest wiele, a niebieski i jego pochodne sprawdzą się wyśmienicie, szczególnie podczas wesel organizowanych letnią porą roku.

Nietypowa zastawa stołowa na ślub i wesele

Nikt nie powiedział, że zastawa ślubna musi być biała! Oczywiście, nie mówimy od razu, by wymienić całą zastawę weselną na 100 gości, gdyż generowałoby to bardzo duży koszt, jednak warto wyróżnić stół Pary Młodej również w ten sposób. Jako podtalerze możecie wykorzystać polską porcelanę w tradycyjne wzory, warto zainwestować także w nietypowe kieliszki w odcieniach błękitu lub granatu. Nie wszystkie elementy zastawy muszą być dokładnie w tym samym odcieniu - mieszaj bez lęku blade błękity z chmurnymi, przydymionymi tonami, aż po granatowe wazoniki i niebieskie świece. Idealnym uzupełnieniem stylizacji stołu Pary Młodej są kolorowe obrusy- ciemny granat z lekko szarawymi tonami przepięknie wyróżni stół Pary Młodej i wyeksponuje ciekawą zastawę stołową.

ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje Dekoracja stołu - Bogna Trętko, Paper Flower Art

Bukiet ślubny z niebieskimi akcentami

Niebieskie elementy w bukiecie ślubnym nie muszą być mocno widoczne i rzucające się w oczy. Jeśli należysz to fanek minimalizmu, na pewno spodoba Ci się pomysł z drobnymi kuleczkami jagód w odcieniach granatu, które przepięknie dopełnią pozostałe rośliny, jednocześnie nie przytłaczając ich intensywną barwą. Białe anemony z czarnymi środkami uzupełnione o lekko szarawe tony eukaliptusa prezentują się niezwykle stylowo w towarzystwie szarf materiałowych farbowanych techniką batiku.

ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje Bukiet ślubny - Bogna Trętko, Paper Flower Art

Poligrafia ślubna z akcentami niebieskiego

Akwarelowe, niczym ręcznie malowane wzory roślinne w poligrafii ślubnej pojawiają się już od kilku dobrych sezonów i nic nie wskazuje na to, aby miały stracić na swojej popularności. Lekkie, nieco surowe, minimalistyczne projekty akcentują kolor niebieski delikatnymi malunkami oraz kopertami w kolorze chmurnego granatu. Polne kwiaty w poligrafii ślubnej wyglądają niezwykle stylowo i elegancko jednocześnie, odnajdą się idealnie w każdym stylu weselnym.

ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje ślub wesele motyw przewodni ślubny weselny kolorowy ślub wesele niebieski granatowy błękitny inspiracje Papeteria ślubna - Akwarelą MalowaneZdjęcia: ANKA Robi Zdjęcia, www.ankarobizdjecia.pl
Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Beauty Supply wtorek, 11 czerwiec 2019 16:49 napisane przez Beauty Supply

    Uwielbiam niebieski kolor. Według mnie jest w nim coś magicznego. Wydaje mi się, że pod taki niebieski kolorek można poza modną fryzurą, pięknie wystylizowaną odpowiednimi kosmetykami do włosóworaz dodatki takie jak ręcznie robiona biżuteria. Kto wie :)

Skomentuj