Ślub i wesele 2021 -jak zaplanować romantyczne mikro wesele w dobie COVID-19

Śluby i wesela w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmieniły całkowicie swoje oblicze. Część Par Młodych, która chciała tradycyjnej formy przyjęcia weselnego, przełożyła swój Wielki Dzień na późniejszy termin, część z kolei zdecydowała się dostosować do obowiązujących ograniczeń i wzięła ślub w gronie najbliższych, po którym wyprawiła kameralne wesele. Epidemia koronawirusa ma jednak także swoje dobre strony - wiele Par doceniło wizję mniejszej liczby gości i nowoczesnej formy wesela w znacznie mniejszym gronie gości, niż tradycja polska sugeruje. Mikro przyjęcia weselne zyskały rzesze sympatyków, co spowodowało, że z miesiąca na miesiąc Narzeczeni decydują się właśnie na taką formę świętowania swoich zaślubin. Jak zorganizować nowoczesne mikro przyjęcie weselne w kameralnym gronie? Podpowiadamy!

ślub wesele 2021 mikro ślub mikro wesele 2021 porady ślubne 2021 inspiracje ślubne 2021  trendy ślubne 2021Zdjęcie - Anna Więcławska Fotografia

 

Wybierzcie eleganckie zaproszenia ślubne

Wiele Par Młodych organizujących małe śluby i wesela nie przykłada wagi do wyboru zaproszeń ślubnych i kupuje najtańszą poligrafię myśląc, że i tak nikt nie zwróci na nią uwagi. To błąd - mimo, że raczej nikt z gości weselnych nie kolekcjonuje zaproszeń na wesela, to jednak są one niejako zapowiedzią samego wydarzenia i powinny odpowiednio się prezentować. Pamiętajcie, aby były wykonane z dobrego jakościowo papieru o odpowiedniej grubości i aby czcionka była ładna i czytelna - wzory kaligraficzne dobrze sprawdzają się przy wyróżnieniu inicjałów lub imion, jednak w całości zaproszenia mogą wprowadzać zamęt. 

Pokażcie nieco siebie w stylizacji weselnej

Mikro wesela mają to do siebie, że pozwalają Parze Młodej na nieco więcej kreatywności w doborze stylizacji ślubnej a także odpowiednich dekoracji. Postawcie na stroje, które wyrażają waszą osobowość - jeśli na co dzień nie nosisz sukienek i nie wyobrażasz sobie siebie w sukni ślubnej, możesz rozważyć elegancki kombinezon ślubny. Twój ukochany nie przepada za nudną czernią, granatem i szarościami? Wybierzcie garnitur, który współgra z jego charakterem i ulubionymi kolorami. Możecie postawić także na niebanalne dodatki w postaci kolorowej kamizelki, skarpet, czy stylowej muchy lub krawata (lub może całkowicie zrezygnować z krawata lub muchy).  

Postawcie na kreatywną florystykę ślubną

Decydując się na organizację mikro wesela, możecie wybrać nietypowe, niesztampowe dekoracje weselne - mając do przystrojenia mniejszą liczbę stolików, możecie śmiało zaszaleć z dekoracjami kwiatowymi. W sezonie ślubnym 2021 docenimy różnorodne faktury i tekstury, a także kontrastowe połączenia kolorystyczne. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie ozdobnej ścianki - tła za stolikiem Pary Młodej, który zapewni piękne tło do zdjęć, możecie także, jeśli fundusze na to pozwolą, zaaranżować przestrzeń na sali weselnej do wykonywania zdjęć do księgi gości - jeśli wynajmujecie fotobudkę, nie musicie tego robić, bo zwykle zapewniają oni odpowiednie tło, natomiast jeśli planujecie zakup instaxa i przygotowanie takiej strefy samodzielnie, zadbajcie o ładne tło do wykonywania zdjęć. 

Niestandardowe ustawienie stołów weselnych

Mikro przyjęcia weselne pozwalają na nieco więcej możliwości niż tradycyjne przyjęcia na 100 i więcej gości weselnych. Mając do dyspozycji mniejszą liczbę stolików, możecie zaaranżować je w nietypowy kształt lub pomieszać rodzaje stolików, wybierając zarówno klasyczne podłużne, jak i okrągłe stoły dla gości weselnych. W sezonie 2021 wrócą także do łask długie stoły, jednak w nowoczesnej, komfortowej dla siedzących przy nich gości formie - dekoracje na tego rodzaju stołach będą w wersji mikro lub w formie wyższych kompozycji na stojakach lub w opcji podwieszanej - po to, by zyskać wygodną przestrzeń dla gości weselnych siedzących przy stołach. 

Nie oszczędzajcie na ważnych dla was rzeczach

Mniejsze przyjęcia weselne są także bardziej przyjazne kosztowo - mniejsza liczba gości generuje niższe koszty za menu, a co za tym idzie - pozwala zaoszczędzić pewną kwotę, którą można przeznaczyć na to, na czym zależy wam najbardziej. Oszczędności możecie wydać na wybranie droższego menu weselnego lub zarezerwowanie fotografa ślubnego, na którego nie moglibyście sobie pozwolić przy tradycyjnym ślubie i weselu - naprawdę warto!

Wybierzcie odważne akcenty kolorystyczne

Uwielbiacie czerń i chcielibyście ją wkomponować również w wasz Wielki Dzień? Nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić, a odważne akcenty kolorystyczne to jeden z gorących trendów ślubnych na nadchodzący sezon. Czarne, wyrafinowane świece w eleganckich świecznikach, czy zmiana obrusów na stołach gości weselnych na klasyczną czerń ? Dlaczego nie - to naprawdę świetny pomysł! 

Pozwólcie się nieco rozpieścić

Mniejsza liczba gości w przypadku wyboru mikro wesela to także idealna okazja na to, aby się nieco porozpieszczać. Jesteście fanami spektakularnych deserów? Wybierzcie taki na swój Wielki Dzień! Uwielbiacie występy-niespodzianki? Zatrudnijcie dodatkowego muzyka lub wokalistę, który wykona live act podczas waszego wesela. To jedyny taki dzień w waszym życiu i naprawdę nie warto oszczędzać na rzeczach, na których wam bardzo zależy. Pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa, abyście wspominali wasz dzień z uśmiechem na ustach. 

 

Materiał przygotowany przesz: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj