Jak wybrać datę ślubu i wesela w 3 prostych krokach- poradnik abcslubu.pl

Wybór daty ślubu i wesela, podobnie jak wszystkie zadania związane z planowaniem Tego Dnia to proces, który wymaga przeanalizowania marzeń, oczekiwań i potrzeb Pary Młodej. Wybierając odpowiedni czas na ślub i wesele, trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, jednak nie martwcie się! Przygotowałyśmy dla Was 3 kroki, które pomogą wam w podjęciu decyzji - oto one! 

 ślub wesele data ślubu data wesela jak wybrać datę na ślub i wesele porady ślubne inspiracje ślubne trendy ślubne 2021 abcslubu.plZdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Krok 1 - określcie waszą ulubioną porę roku na organizację ślubu i wesela

Dobrym punktem początkowym do rozważań nad wyborem daty ślubu i wesela jest znalezienie waszej ulubionej pory roku. Zastanówcie się, które miesiące należą do waszych ulubionych, wymieńcie ich zalety oraz wady. Przykładowo, wybierając miesiące letnie, macie do dyspozycji dłuższy dzień, który pozwala na późniejszą godzinę ślubu i wesela bez obaw, że nie zdążycie wykonać sesji ślubnej przed zmrokiem. Ciepłe tygodnie dają wam również więcej możliwości organizacyjnych - czerwiec, lipiec i sierpień to czas wyższych temperatur, więc jeśli marzycie o przyjęciu plenerowym, warto zorganizować je właśnie w tym czasie. Jeśli z kolei uwielbiacie zimowe krajobrazy, ślub i wesele w grudniu, czy styczniu może być dobrym rozwiązaniem dla was, jednak w tym przypadku warto pamiętać, że dzień jest krótszy, więc decydując się na ślub w tej porze roku, musicie pomyśleć o wcześniejszej godzinie ceremonii, by zdążyć wykonać po niej choćby kilka zdjęć pamiątkowych. Wiosenne śluby i wesela są równie piękne, jednak pogoda w tym czasie może płatać figle i nawet w kwietniu czy maju może sypnąć śniegiem, dlatego musicie wziąć taką możliwość pod uwagę. Jesień to także dobry wybór na ślub i wesele, jednak to także nieco chłodniejszy czas, więc warto pamiętać o tym, wybierając swoją datę ślubu i wesela.  Jest także kilka plusów organizacji ślubu i wesela poza sezonem ślubnym - część lokali weselnych może oferować bardziej atrakcyjne ceny i promocje na przyjęcia weselne w okresie od późnej jesieni do wiosny - jeśli aspekt finansowy ma dla was duże znaczenie, warto wziąć ten argument pod rozwagę. 

Krok 2 - sprawdźcie, jaki czas jest dla was najodpowiedniejszy na ślub i wesele

Co mamy na myśli przez najodpowiedniejszy czas? Całe spektrum argumentów - od waszej sytuacji zawodowej przez dodatkowe zobowiązania, aż po osobiste preferencje. Dla przykładu -jeśli symbolika dat ma dla was duże znaczenie i zaręczyliście się w tym samym dniu, co wasza pierwsza randka, jest bardzo prawdopodobne, że będziecie chcieli wybrać tę datę również na dzień waszego ślubu i wesela. Z kolei zobowiązania zawodowe również mogą mieć wpływ na możliwe daty ślubu i wesela - jeśli wiecie, że w sezonie letnim jesteście bardzo mocno zajęci obowiązkami zawodowymi i nie będziecie mogli sobie pozwolić na wzięcie wolnego w tym okresie, lepiej wybrać inny czas na ślub i wesele. Rozważcie także miejsce organizacji ślubu i wesela - jeśli mieszkacie w mieście innym, niż planujecie ceremonię i przyjęcie, musicie wziąć też pod uwagę odpowiednią ilość czasu potrzebną wam na dojazdy i spotkania w miejscu na wesele, kościele, czy Urzędzie Stanu Cywilnego. Pomyślcie też o waszych najbliższych- jeśli zależy wam na obecności dziadków lub bliskich członków rodziny, którym zdrowie nie pozwala na dalekie podróże, zapewne wybierzecie miejsce na wesele położone bliżej ich miejsca zamieszkania, co z kolei zawęża krąg poszukiwań do lokali w danej okolicy i wiąże się z wyborem spomiędzy dostępnych w nich dat. Nim podejmiecie jakiekolwiek dalsze kroki, przemyślcie te wszystkie sprawy przed ostateczną decyzją.

Krok 3 - wybierzcie wymarzone miejsce na wesele, a dopiero później datę

Kiedy już znajdziecie ulubioną porę roku i ustalicie wasze osobiste priorytety, przychodzi czas znalezienia odpowiedniego miejsca na organizację ślubu i wesela. W pierwszej kolejności, wybierzcie miejsca, które spełniają wasze oczekiwania względem wyglądu, wielkości, jakości i cen, a dopiero później przejdźcie do dopasowania odpowiedniej daty. Zawężenie poszukiwań do wybranej pory roku, a nie konkretnej daty pozwoli wam na obejrzenie wielu miejsc, które moglibyście przeoczyć, skupiając się wyłącznie na wolnym terminie, co jest znacznie lepszą opcją - dzięki temu może okazać się, że miejsce, o którego istnieniu nie mieliście wcześniej pojęcia stanie się tym wymarzonym, w którym będziecie świętować swój Wielki Dzień. 

Dodatkowo, wybierając datę spośród dostępnych wolnych terminów w miejscu na wesele, warto rozważyć niestandardowe terminy, np. piątki, niedziele, czy dni poprzedzające długie weekendy czy święta narodowe- część lokali oferuje promocyjne ceny na organizację ślubu i wesela w dniu innym niż sobota, co pozwoli wam  zaoszczędzić pewną kwotę, którą będziecie mogli przeznaczyć na większy zespół weselny, dodatkowych gości, czy atrakcję weselną na którą wcześniej brakowało wam funduszy. 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj