O tym najczęściej zapominają Pary Młode - sprawdź 4 najważniejsze rzeczy!

Na całościowy odbiór ślubu i wesela składa się wiele mniejszych i większych elementów - od oprawy muzycznej ceremonii ślubu, przez dekoracje weselne, aż po wybór odpowiednich serwet czy sztućców do obiadu weselnego. W trakcie przygotowań do ślubu i wesela jest mnóstwo decyzji do podjęcia, dlatego w ferworze podpisywania kolejnych umów i dogrywania szczegółów, łatwo przeoczyć drobne detale, które mimo wszystko, wciąż są ważne w ogólnym odbiorze przyjęcia weselnego. O czym najczęściej zapominają Pary Młode? Wymieniamy 4 z nich!

ślub wesele para młoda planowanie ślubu planowanie wesela organizacja ślubu organizacja wesela porady inspiracje abcslubu.plBukiet ślubny - A&A Decor Design
Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Podwykonawcy ślubni

Pary Młode często zapominają o tym, by zapewnić swoim podwykonawcom choćby minimum komfortu podczas ich pracy. Fotograf, filmowiec, DJ, czy zespół weselny pracują w dniu waszego ślubu i wesela nawet do 12 godzin, dlatego tak ważne jest, by mogli wygodnie usiąść i zjeść. Warto dokładnie sprawdzić umowy z nimi, szczególnie jeśli zgłoszone są w niej specjalne wymagania żywieniowe, diety, czy informacje o uczuleniach. Część podwykonawców, jeśli wybraliście takich spoza regonu, może wymagać również zapewnienia noclegu przed lub po przyjęciu weselnym - tu również lepiej wybrać nieco lepszy pokój, niż najtańszy motel przy ruchliwej drodze - w końcu chcecie, aby wasi podwykonawcy byli wypoczęci, aby dać z siebie w dniu waszego wesela 100%, prawda?

Toalety

Najczęściej pomijane i zapominane jeśli chodzi o drobne dekoracje, są właśnie toalety - a przecież to pomieszczenie, które odwiedzi każdy z waszych gości weselnych. Nie mówimy, że w każdej z nich ma się znaleźć wielka kompozycja kwiatowa, jednak drobna dekoracja, ładny odświeżacz do powietrza, uzupełniony zapas dobrej jakości mydła w płynie, koszyczek ratunkowy z akcesoriami i wystarcza ilość papierowych ręczników do rąk to naprawdę niezbędne minimum, aby zapewnić łazience schludny wygląd i świeży zapach. 

Ważne ciągi komunikacyjne

Jeśli wasze przyjęcie odbywa się na dużej powierzchni w ogrodzie lub w większym obiekcie weselnym, warto zadbać o to, by odpowiednio oznaczyć i ozdobić wspólne przestrzenie komunikacyjne. Przyjęcia plenerowe to idealne miejsce do wykorzystania oświetlenia żarówkowego i naturalnych świec w szkle, a wiele Par Młodych rezygnuje z tego lub zwyczajnie zapomina o tego rodzaju dekoracjach, a szkoda. Są one nie tylko piękne, a jednocześnie mogą być również praktyczne - świece ustawione wzdłuż ścieżki do toalet, mogą stać się jednocześnie drogowskazem, podobnie jak doświetlenie żarówkami strefy chillout czy innych, ważnych tras pomiędzy miejscem przyjęcia. Jeśli wesele odbywa się w lokalu, wciąż pozostają korytarze, którymi będą przemieszczać się goście weselni. Warto zadbać o ozdobienie wejścia do lokalu weselnego, a także dobrze pamiętać o choćby kilku małych ozdobach w miejscach widocznych, w których będą poruszać się goście weselni. 

Otoczenie lokalu weselnego

Kolejna rzecz, o której często zapominają Pary Młode, a która jest bardzo ważna w odbiorze gości jest otoczenie miejsca, w którym odbywa się wesele. Zwróćcie uwagę na to, jak prezentuje się wejście do lokalu i najbliższa okolica - jeśli widzicie wokół zaśmiecone podwórko czy tandetne, plastikowe dodatki w postaci na przykład, pływających w fontannie na wejściu sztucznych kaczek, poproście managera lokalu o ich uprzątnięcie na czas waszego przyjęcia weselnego. Naprawdę, niewiele trzeba, aby ocieplić nieco wizerunek miejsca na wesele - wystarczy kilka skrzyni z kwiatami lub tablica powitalna, aby odciągnąć wzrok gości od ewentualnych mankamentów lokalu i sprawić, aby ten prezentował się lepiej. 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj